pepone1
13.08.10,13:15
Poprosím o radu:

Som na rodičovskej dovolenke. Nedopatrením som sa oneskorene prihlásila do dôchodkového systému až 3,5 mesiaca po pôrode, prihlásenie na SP bolo 16.12.2009. Zároveň som sa prihlásila aj do II. dôchodkového systému. Koncom marca som na základe výpisu zo správcovskej spoločnosti zistila, že mi SP neodvádza príspevky do II. dôchodkového piliera. Na túto skutočnosť som upozornila SP a povedali mi, že to je na ústredí nahlásené a dôšlo k náprave a všetky príspevky mi budú doplatené. Nakoľko som však v mesiaci júl zistila na základe výpisu, že stále nebolo nič pripísané bola som opätovne na SP a povedali mi, že v BA si dávajú na čas a že to niekedy trvá dlhšie, vraj v systéme je to OK!!!!

Ale čo je dlhšie??? Je august 2010 a podľa výpisu opäť nič pripísané??? Je to normálne??? Ako mám ďalej postupovať??? Mám podať sťažnosť na nečinnosť??? Kde ju mám podať do BA na ústredie alebo na pobočku SP???

Ďakujem
brčko
13.08.10,11:32
Tiež som mala problém s odvodmi, ked som reklamovala jeden mesiac, kedy mi menej zaslali na účet. Opravili to myslím za trištvrte roka, ale ja som zalala reklamáciu písomne doporučene na SP. Možno počkaj ešte nejaký mesiac a ak sa nič nestane, tak napíš na SP. Alebo môžeš napísať aj teraz.