dilla
13.08.10,14:17
Ahojte,

Som registrovany ako nadobúdateľ tovaru z krajín EU podľa §7
Tovar nakupujem pravidelne každý mesiac s odpočtom podľa §7 a vyzerá to tak že sa budem musieť zaregistrovať podľa §4
Registrovaný podľa §7 som od 8.4
Momentálne mám problém s tým, že som podal daňové priznanie štvrťročne, tak ako mi bolo povedané účtovníčkou.
No a mal som daňové priznanie podávať každý mesiac, kedže som nakupoval tovar každý mesiac z EU.

Ako mám teraz postupovať?
Mám podať dodatočné priznania za mesiac 4,5 a za šiesty mesiac mám sumu zmeniť?
Kedže daňové priznanie za 6 mesiac je za obdobie 4,5,6 resp. štvrťročný kvartál.

je nutné robiť aj nejaké výkaznictvo pre daňový úrad?

Ešte by som sa chcel opýtať, či je možné spraviť odpočet dane z tovaru resp. skladových zásob ak sa registrujem podľa §4

ďakujem
a_je_to
16.08.10,20:31
Ako vieš, že si mal priznanie podávať každý mesiac, keď nie si platiteľom, iba registrovaný podľa § 7 a mesačné obdobie môže mať iba platiteľ ? Preštuduj § 77. Máš povinnosť podávať priznanie iba štvrťročne, aj keď si nakupoval každý mesiac. Ako registrovaný podľa § 7 máš iba právo nakupovať tovar a služby z iných krajín EU bez dane a v SK ich dodaniť, žiadny nárok na odpočet nemáš, ten má iba platiteľ. Preštuduj § 49. Ak nedodávaš tovar a služby do iných krajín EU tak žiadne výkaznictvo nemáš. Preštuduj § 80. Ak sa preregistruješ podľa § 4, máš nárok na odpočet zo zásob, ktoré máš z nákupu s daňou vrátane samozdanených na sklade ku dňu registrácie. Preštuduj § 55.