alicacka
13.08.10,16:36
Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?:D
hanelie
13.08.10,14:39
:D on je nejaký srandista....
veronikasad
13.08.10,14:40
Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?:D
a šéf mu dal súhlas s preplatením ?
alicacka
13.08.10,14:42
on ešte o tom nevie
alicacka
13.08.10,14:43
Keby sa kupoval popolník do firmy, to by som mohla zaúčtovať do ZD však ?
danushka
13.08.10,14:44
No pokiaľ ten popolník slúži na dosiahnutie a udržanie zisku a on to vie dokázať, tak mu ho tam dajte:rolleyes:.
alicacka
13.08.10,14:45
No ja si myslím, že ak poháre môžu ísť ako spotrebný materiál, tak by sa mohol dať aj popolník, nie?
Braňo
13.08.10,14:54
Ako srandičku to beriem, ako daňový problém nie. :cool:
alicacka
13.08.10,15:12
Takže si myslíte, že to nemám dať do ZD? Veď popolník sa zvykne kupovať aj do kancelárie nie?
Gabhus
13.08.10,15:22
Povedala by som skôr na nejakú terasu, do baru alebo tak. Ale ani do kancelárie asi nie.
alicacka
13.08.10,15:41
Dobre, takže to nedám do ZD. A vec bude vybavená. Super.
Stefan2005
13.08.10,16:12
Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?

... ešte že trvá iba na popolníku, a nie na cigaretách - to by vyšlo zamestnávateľa drahšie :).

Keby som bol zamestnávateľ, tak by som vôbec nesúhlasil s preplatením takéhoto výdavku!

Prečo?

1. Róbert Ochaba z Úradu verejného zdravotníctva SR píše v jednej svojej odpovedi:
Medzi jeho (=zamestnávateľove) povinnosti patrí vydať zákaz fajčenia na pracovisku a zabezpečiť jeho kontrolu a dodržiavanie.

2. Jozef Drahovský, odborník na otázky cestnej dopravy v jednom svojom blogu píše: "Fajčenie cigariet vodičom počas jazdy nie je v zákone taxatívne zakázané, ale je prikázané plne sa venovať vedeniu vozidla. Čiže, ak osobne ste fyzicky a psychicky v takej forme a dopravná situácia je taká a bude taká, že fajčenie negatívne neovplyvní vedenie vozidla, tak v súčasnej dobe vám to zákon nezakazuje. Ale ak niečo prehliadnete, spáchate hoci aj banálny priestupok, tak fajčením ste preukázali aj spáchanie ďalšiemu priestupku a to, že ste sa plne - dostatočne nevenovali vedeniu vozidla a vykonávali inú činnosť. To isté platí aj pri iných činnostiach vo vozidle a aj tých, ktoré priamo alebo nepriamo súvisia s vedením vozidla. Odporúčam počas vedenia vozidla nefajčiť, ale radšej odstaviť auto na odpočívadle a tam relaxovať. "





takže nevidím dôvody, prečo by to mal preplácať.
Danila
13.08.10,17:12
No ja si myslím, že ak poháre môžu ísť ako spotrebný materiál, tak by sa mohol dať aj popolník, nie?:eek:.Ja som si popolník priniesla z domu, pokiaľ nebol zákaz fajčenia na pracovisku a vždy som si ho aj umyla, aby ochotná pani upratovačka nemusela pracovať aj za mňa. A to prirovnanie je nad rámec môjho chápanie, takže nie som schopná komentára.
Paula
13.08.10,19:58
Zamestnanec kúpil do auta popolník, nakoľko je fajčiar. Trvá na tom, že si to mohol dovoliť, keďže je fajčiar. Môže mi popolník ovplyvniť základ dane ?:D


Mali sme tu aj veselšie témy, napr. o toaletnom papieri (tá u mňa vyhráva zatiaľ, veru nemala chybu ;)).
K veci. Ak mne a mojim obchodným partnerom viac vyhovuje jednanie "doma" , než v reštaurácii, bare, atp. a na tom partnerovi mi naozaj záleží napriek tomu, že je fajčiar - dám mu k dispozícii popolník a debatíme ďalej. Nebudem mu udeľovať fajčiarsku prestávku ani ho posielať na ulicu k odpadkovému košu. Teraz píšem samozrejme o priestore, kde to neobťažuje ostatných pracovníkov firmy.
I tak - ten popolník dávať nasilu do výdvakov by mi prišlo smiešne, keby išlo naozaj o jeden kus vo firme "nepohostinskej".
V zadaní sa ani nepíše, o čie auto sa jedná . Vlastne je to jedno. Do súkromného zakúpiť - väčšia drzosť ako do firemného, ktorým sa budú voziť ďalší. Mne stačí, keď mám nastúpiť do dymom páchnuceho taxíka (väčší šok ako z presladkého vanilkového stromčeka :cool:).