Padre_SVK
13.08.10,17:35
Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založený živnosti? aké mate skúsenosti ?? diky Pete
Braňo
13.08.10,15:37
Predovšetkým sa rozhodni, či budeš účtovať sám, alebo zveríš účtovníctvo skúsenejšej účtovníčke.
veronikasad
13.08.10,15:37
Ake doklady (kniha faktur, rôzne denníky) nakupiť pri založený živnosti? aké mate skúsenosti ?? diky Pete
stiahni si demoverziu nejakého účtovného SW a nepotrebuješ žiadny ručný denník.
calawen
13.08.10,16:29
Ak sám a ručne, tak nakúpiť peňažný denník, knihu došlých faktúr, knihu odoslaných faktúr, knihu pokladnice (? - ak bude potrebná ERP), skladové karty (ak ide o predaj tovaru - napr. obchod), inventarizačné karty, ... Samozrejme, dá sa účtovať ručne aj v exceli :rolleyes:

Ale skôr sa prikláňam k programu, ktorý urobí niektoré operácie súčasne...

Samozrejme ak nemáte vzdelanie na vedenie účtovníctva, toto by som zverila na Vašom mieste účtovníčke, vyjde to v konečnom dôsledku lacnejšie...
Padre_SVK
13.08.10,18:54
S učtovnictvo nemám problem ale skús odporučiť niaky ten SW čo si spomínal. Diky
Ice dive
13.08.10,19:04
no tak mne vyhovuje ALFA od Krosu, dá sa stiahnuť na www.kros.sk, alebo si ju môžeš objednať na ich stránke a demo CD ti pošlú... výhodou je, že sa nejedná o demoverziu ale o plne funkčný soft, ktorý je oklieštený tušim to bolo do obratu 100 000 SK...(neviem presne) môžeš testovať a skúšať, a následne ak sa budeš k danému obratu blížiť kúpiš si ostrú verziu a to čo máš už nahodené v demoverzií sa da preniesť do normálnej verzie...
vyhodou, je že sú v nej naťahané všetky vyššie spomenuté knihy, dokáže robiť aj knihu jázd, výstupy do xls... proste dokonalý nástroj...

a nie, nie som platený za ich reklamu:D:D:D:D
calawen
13.08.10,19:16
Ja malé firmy účtujem v Money S3... Tiež majú voľne stiahnuteľné demo...
Braňo
14.08.10,17:49
Je zvláštne, že s účtovníctvom nemáš problém a pýtaš sa na základné knihy a na softvér, ktorý je úplne základná vec.
Padre_SVK
14.08.10,19:28
Tak to chod predýchať na wc. Začínam tak ako každý iný tak prečo by som sa nemal pýtať keď som už na PORADE. Mám maturitu z účtovníctva a dve vysokoškolské skúšky. Ale prax je trošku iná. S tvojich odpovedí mám pocit že si nejaký stroskotaný účtovník ktorý si prostredníctvom PORADY.SK hľadá prácu. Je mi ta ľúto. Ďakujem ostatným za užitočné (po)rady.
veronikasad
14.08.10,19:32
Padre, tak to si s odpoveďou pre Braňa trochu prestrelil (a) ...