Joja123
13.08.10,18:59
Dobry den prajem,

chcem sa spytat ako riesite nasledovnu vec: Majitel firmy (stvrtrocny platca) si v minulom stvrtroku natankoval pohonne hmoty do kanistry (cca 50 litrov). Tieto pohonne hmoty vyuziva ale az v tomto stvrtroku.

PHM sa davaju do nakladov formou 80 % pausalu.

Akou formou to mam dat do nákladov v tomto štvrťroku, keď som dala tých 50 litrov ako nedanovy naklad v predchádzajúcom štvrťroku? A to kvoli tomu, ze nepresiel tolko km, aby mohol tych 50 litrov minut.

Velice pekne dakujem za odpovede.
ondrejvla
13.08.10,20:08
Dobry den prajem,

chcem sa spytat ako riesite nasledovnu vec: Majitel firmy (stvrtrocny platca) si v minulom stvrtroku natankoval pohonne hmoty do kanistry (cca 50 litrov). Tieto pohonne hmoty vyuziva ale az v tomto stvrtroku.

PHM sa davaju do nakladov formou 80 % pausalu.

Akou formou to mam dat do nákladov v tomto štvrťroku, keď som dala tých 50 litrov ako nedanovy naklad v predchádzajúcom štvrťroku? A to kvoli tomu, ze nepresiel tolko km, aby mohol tych 50 litrov minut.

Velice pekne dakujem za odpovede.


Odporúčam cez ID, odvolať sa na číslo dokladu, v ktorom je to nedaňový náklad, tam nechať prefotený doklad o platbe a do nákladovej položky dať originál doklad so zdôvodnením, prečo je teraz v nákladoch, v existujúcom doklade to nechaj zaúčtované ako máš, v ID daj MD 501/A PHM +/D 395,
MD 501/A nedaň.náklad -/ D 395, jedno bude plusom, druhé mínusom a vyrovná sa ti účet 395 a budeš to mať v daňových nákladoch.
Betina2
14.08.10,17:57
Neviem, možno bude blbosť, čo sa opýtam, ale máte ten kanister evidovaný v majetku firmy, napr. ako drobný majetok v operatívnej evidencii? Lebo ak nie, ponúka sa mi otázka, či to predsa len nemohol byť súkromný nákup do toho kanistra......niečo podobné na bločku mi totiž prednedávnom k zaúčtovaniu doniesol jeden konateľ, navonok to vyzeralo ako bežný nákup PHL - ale hned ma zarazila čiastka na doklade - bolo to okolo 200 l na jedno tankovanie...označenie typu PHL by zodpovedalo niektorému z vozidiel zaradených v majetku danej firmy (všetky M1 resp. N1), avšak asi ťažko má niektoré z nich objem nádrže 200 l. Už som aj začala podpichovať, že či tankovali naraz z jednej pištole postupne do celej firemnej autoflotily :). Na moju dotieravú otázku, že čo to má byť som sa dozvedela, že to bolo PHL do jeho motorového člna - samozrejme súkromného a bolo to navyše kartou uhradené - takže hned ako pohladávku voči spoločníkovi a žiadny odpočet DPH. :)
Je totiž bežné nosiť v aute kanister 5 l alebo 10l, ale na tých 50 l objemu by asi niekde aj mal byť preukázateľný.