deli'
13.08.10,22:01
Dobrý deň,

plánujem si založiť živnosť v SR. Na túto živnosť budem poskytovať grafické práce. Hlavný zdroj príjmov bude môj zamestnávateľ v ČR, ktorý mi bude platiť mesačne. Zároveň zákazníci z ČR, ale taktiež aj zo SR.

Chcem sa spýtať, čo je vhodnejšie, resp. vôbec možné. Dá sa na slovenskú živnosť založiť český účet?

Pretože platiť banke mesačne 10EUR za medzištátny bankový prenos mi príde... no.

Vďaka za odpoveď.
dragan.michal
14.08.10,04:55
V tomto prípade odporúčam otvoriť si účet u FIO (www.fio.sk).
Získaš tým ako slovenský tak aj český účet.
Výhody:
- pri založení účtu dostaneš aj český aj slovenský účet. Funguje to asi tak, že číslo účtu máš stále rovnaké, ale keď budeš prijímať alebo posielať peniaze na Slovensku budeš používať kód banky 8330. V prípade, že budeš platiť do ČR alebo odtiaľ prijímať tak budeš používať k´d banky 2010.
- vedenie uctu je zadarmo
- prevody su zadarmo taktiez nakolko nedochadza k nejakym medzinarodnym prevodom, nakolko vzdy pouzivas ucet banky v tej krajine (bud slovensku 8330 alebo cesku 2010)
- vyuziva to mnozstvo ludi z tejto oblasti (hlavne IT, webdevoloperi, atd)
- prvotny vklad 10 eur, co je potom aj minimalny zostatok
- platby prebiahju naozaj rychlo

Nevyhody:
- v CR je mozne dostat aj platobnu kartu. na slovensku zatial este nie,.. Takze budes potrebovat este nejaky ucet kde si budes s Fia posielat peniaze aby si si ich mohol vybrat
maf47
17.08.10,17:37
Pripadne poziadat o kartu k ceskemu uctu a vyberat nou v CR (samozrejme da sa nou vyberat aj v SR, ale uz neviem ake su poplatky)
Ejo
26.01.11,17:30
Dobrý večer. Poprosila by som poradiť. Ak si otvorím účet v ČR, tak o tomto účte v JU musím účtovať, však? A keď vystavím faktúru do ČR /na ten účet budú zákazníci uhrádzať/ mám ju vystaviť v mene EUR alebo možem aj v českých korunách?
Ďakujem pekne za radu.
Ejo
26.01.11,22:13
Dobrý večer. Poprosila by som poradiť. Ak si otvorím účet v ČR, tak o tomto účte v JU musím účtovať, však? A keď vystavím faktúru do ČR /na ten účet budú zákazníci uhrádzať/ mám ju vystaviť v mene EUR alebo možem aj v českých korunách?
Ďakujem pekne za radu.
Poradíte, ak viete? Určite ste tu skúsenejší... Ďakujem