húžva
14.08.10,06:39
Dobrý deň všetkým.
Prosím vás, mal som poistku alianz na 1.3 Š.Forman a preplácal som ročne okolo 40 eur, v porovnaní napríklad s kooperatívou.
Teraz mi ponúkli kooperatívu za cca 90 ročne, a vzápätí na to UNiQA, približne za rovnakú cenu, údajne má však lepšie finančné plnenie-odškodňovanie poistných udalostí.
Konkrétne vraj Kooperatíva robí prieťahy a nemá takmer žiadne uhrádzanie škôd spôsobených na majetku prevádzkovateľa komunikácie, alebo uhrádzanie nákladov "servisu nehôd", teda polícia, hasiči...
Chcel by som vedieť či to s tou kooperatívou je pravda, alebo iba fáma, respektíve antireklama.

Ďakujem pekne.
truch
14.08.10,11:16
Všetky autá máme poistené aj havárijne, aj zákonne cez Kooperatívu. Je pravdou, že občas meškajú s plnením, ale myslím si, že to všetky poisťovne. Pozri si čo to, ktoré poistenie zahŕňa a podľa toho a ceny sa rozhodni.
veronikasad
14.08.10,11:20
tmhwk
14.08.10,15:31
Tiez som z viacerych stran pocul o problemoch s poistnym plnenim pri Kooperative, na druhej strane ide aj o jednu z najvacsich poistovni, ale asi by som tiez volil radsej Uniqu ak je cena podobna.

Kazdopadne, v pripade PZP (povinne zmluvne poistenie) ti moze byt prakticky jedno ako poistovna plni alebo neplni, iba staci nejake poistenie mat. Plnenie je totiz voci ostatnym subjektom a nie voci tebe (na rozdiel od havarijneho). Obycajne je najlogickejsi postup vybrat si najlacnejsiu poistovnu. Najjednoduchsie pomocou poistovacieho poradcu alebo online poistnych portalov.

V pripade ze su ceny velmi podobne, mozes sa rozhodnut napr. na zaklade rozsahu poskytovanych asistencnych sluzieb, pripadnych bezplatnych urazovych poisteni posadky (to ma kooperativa a mozno este niekto) alebo moznosti dopoistit sklo na aute (toto konkretne je mozne myslim len u axy).
jacekova
14.08.10,16:27
zrovna včera som s poisťováčkou prejednávala PZP. Povedala že najlacnejšia je Kooperativa ale komunikácia s nimi je hrozná a aj plnenie je na otrasnej úrovni. Tak mi doporučila Uniqu, ktorá má podobnú cenu. Takže budúci týždeň uzavriem zák.poistenie určite v Uniqa.
Laco-monter
14.08.10,17:49
Ja mám PZP v Alianz a platim ročne menej ako 100 eur.
jacekova
14.08.10,18:05
ja som si na tejto stránke nahodila údaje o aute a vyhodilo mi to naj ponuky (od najlacnejšej). tak skús

http://www.netfinancie.sk/pzp/
peter977
20.08.10,04:56
Dobrý deň všetkým.
Prosím vás, mal som poistku alianz na 1.3 Š.Forman a preplácal som ročne okolo 40 eur, v porovnaní napríklad s kooperatívou.
Teraz mi ponúkli kooperatívu za cca 90 ročne, a vzápätí na to UNiQA, približne za rovnakú cenu, údajne má však lepšie finančné plnenie-odškodňovanie poistných udalostí.
Konkrétne vraj Kooperatíva robí prieťahy a nemá takmer žiadne uhrádzanie škôd spôsobených na majetku prevádzkovateľa komunikácie, alebo uhrádzanie nákladov "servisu nehôd", teda polícia, hasiči...
Chcel by som vedieť či to s tou kooperatívou je pravda, alebo iba fáma, respektíve antireklama.

Ďakujem pekne.


Ahoj, v prvom rade by ma zaujímalo, kto Ti dal takú informáciu o Kooperatíve a čo si myslíš o človeku, ktorý aby s tebou uzavrel poistku, tak očierňuje pred tebou konkurenciu. Je taký človek podľa teba korektný?

Kooperatíva razí už niekoľko rokou filozofiu najlacnejšieho PZP.
V poisťovni to funguje tak, že sa všetci "vyzbierame" cez PZP a výplácajú sa z toho poistné udalosti. No keďže poisťovňa má najlacnejšie ceny, tak sa logicky vyzbiera menej ako v inej poisťovni a potom vznikajú problémi s plnením.

Daj si do googlu Kooperativu a poistné plnenie a uvidíš názory...

Spolupracujem s 10-timi poisťovňami,čo sa týka PZP a klientom nikdy neodporúčam 2 a jedna z nich je Kooperativa.

Napíš mi mailom parametre vozidla (cm3, KW, celk. hmotnosť, rok výroby, rok narodenia držitela vozidla, beznehodovosť) a pozriem Ti podľa môjho cenníka ako by sa to dalo