húžva
14.08.10,06:43
Prosím vás. V Baumaxe majú mulčovačku za 2,59 eur 50l bal., Pri odbere nad 45 ks je cena 2,29. Viete niekto ešte o niečom výhodnejšom?
Vďaka.
arizona
14.08.10,06:24
Ja kupujem na píle.Veľké jutové vrece asi za 50sk. Tam je to odpad, sú radi, že sa toho zbavia.;)
KEJKA
14.08.10,18:41
kde na píle?
arizona
14.08.10,19:32
kde na píle?http://www.azet.sk/firma/87020/jurton-s-r-o/?idCompanyProduct=0
...ale myslím, že stačí vyhľadať nejaké drevo-spracujúce podniky v okolí, určite sa niečo nájde. Už tu taká debata na Porade bola ...
Ice dive
14.08.10,19:36
ja som si bol nazbierat koru v lese z popadaných starých stromov... (zo zivych by som ju rukami neolamal..) a namulčoval som si ju podla potreby...
mikella
27.03.11,08:21
to by bolo super ale nevadi že nieje chemicky ošetrená tá čo sa predáva asi je aby sme si neurobili škodu a nedoniesli domov dakych škodcov neviete dačo bliššie ja len uvažujem poradte
buchač
27.03.11,17:37
to by bolo super ale nevadi že nieje chemicky ošetrená tá čo sa predáva asi je aby sme si neurobili škodu a nedoniesli domov dakych škodcov neviete dačo bliššie ja len uvažujem poradte

Daj aj Ty bližšie info ...na čo potrebuješ a koľko ...

Ak máš záhradu a chceš túto kôru použiť okolo stromov alebo na nejaký , povedzme , okrasný účel , tak nie je nič jednoduchšieho ..
Proste si mulčovačku urobíš sama ...
Kúp si drvič konárov a máš po starostiach :
- nemáš problém s ostrihanými konármi
- pokosená tráva sa tieš dá dať do toho
- rovnako aj lístie ...

Tiež som sa tak zariadil ...kúpil som drvičku konárov do priemeru 4 cm spracuje odpad ...pohodička ...;)
KEJKA
27.03.11,18:45
super tip. strihali sme a mám kopy odpadu, páliť sa moc nesmie, čo s tým? Pozrela som sa, ujo google ponúka AL-KO za nejakých cca 144-154 €, môže byť?
buchač
27.03.11,19:12
super tip. strihali sme a mám kopy odpadu, páliť sa moc nesmie, čo s tým? Pozrela som sa, ujo google ponúka AL-KO za nejakých cca 144-154 €, môže byť?

...v pohode ...ako hobby náradie bez problémov ...;)

Ja som v Tescu kúpil pred 2 mesiacmi asi ...cca 120 € ...parametre také isté ...
KEJKA
27.03.11,19:54
hej, už som našla to isté z iného zdroja za 127 EUR.
arizona
28.03.11,03:58
hej, už som našla to isté z iného zdroja za 127 EUR.
Kejka, pri kupe si daj pozor,ake hrube konariky ti poseka.
Tie lacnejsie zvacsa byvaju iba na tenucke drevka ,viac vyuzijes s hrubsim priemerom-tie byvaju drahsie.
KEJKA
28.03.11,05:08
všade pri tomto type píšu do priemer 40 mm
bohate stačí, lebo od cca 3cm využijeme do krbu, pri grilovaní apod.
vdaka za upozornenie.
mikella
28.03.11,06:29
to by som mohla použiť ale bude to dobre vyzerat inak ja som zo sliača to je medzi zv a bb a u nás máme také super služby že daš red dom a odvezu ti všetko do mestskej kompostárni a máme aj koše na každej ulici na bioodpad ale o drvičke som už tiež uvažovala ale mama vravi že načo ked nam to vyvezu ale na tento učel by to bolo nemáte skusenosti dakto aj s textíliou pod kôru su dake čo dlhšie vydržia a kde by sa dali zohnat lacnejšie
buchač
28.03.11,07:53
Daj aj Ty bližšie info ...na čo potrebuješ a koľko ...

Ak máš záhradu a chceš túto kôru použiť okolo stromov alebo na nejaký , povedzme , okrasný účel , tak nie je nič jednoduchšieho ..
Proste si mulčovačku urobíš sama ...
Kúp si drvič konárov a máš po starostiach :
- nemáš problém s ostrihanými konármi
- pokosená tráva sa tieš dá dať do toho
- rovnako aj lístie ...

Tiež som sa tak zariadil ...kúpil som drvičku konárov do priemeru 4 cm spracuje odpad ...pohodička ...;)

...a ten odpad poslúži ako dobré palivo ;)

http://www.porada.sk/1441793-post22.html