marcel915
14.08.10,08:07
Ahojte poraďáci.
Mám takýto problém:
Pred rokom som si z Oriflame objednával nejaké výrobky 30 € ako kozmetický poradca pe klientov, lenže klienti mi nezaplatili a ako to už v systéme MLM chodí je to na "moje triko" ja by som si sám musel vymáhať peniaze, čo nepripadalo do úvahy...
Tak som si povedal, že je to len 30 €, hádam počkajú.
No len časom som na to zabudol, potom som aj nebol dostatočne "finančne zdravý" aby som to mohol zaplatiť. Tak som písal do Oriflame, že ako to so mnou je, že na to teraz skrátka nemám, že som študentom strednej školy a keby sa to dalo na splátky tak by som bol rád. Pani na druhom konci drôtu mi oznámila, že môj dlh sa vyšplhal na 120 €, a že mi to dá na dve splátky.
Ja som jej napísal, že to nebudem schopný splatiť a ona, že nieje iná možnosť.
Tak som to jednoducho nezaplatil.
Teraz mi prišla "Posledná výzva pred exekúciou" v hodnote 80,67 €.
A ja sa vás pýtam či by som im mohol zaplatiť len za tovar plus poplatok za omeškanie, alebo či musím zaplatiť celú čiastku.
Pripomínam, že odo mňa pýtali 120 € a poštou mi poslali 80 €. Či si tie poplatky sami nevymýšľajú. Môžu ma vôbec kvôli 30 € stíhať?

Veľmi vám ďakujem za odpovede.
arizona
14.08.10,07:18
Čím to zaplatenie dlhu budeš dlhšie naťahovať, tým viac zaplatíš.
Nespoliehaj sa na to, že je to malá čiastka. Keď tvoju dlžobu postúpia exekútorovi, dlh ti narastie ešte aj o ďaľšie výdavky.
Takže treba kominikovať s firmou, ktorej dlhuješ, prejaviť ochotu splácať, dohodnúť sa nejakom splátkovom kalendári a platiť.
Hrať "mŕtveho brouka" sa ti neoplatí ;)

(daj si do vyhľadávača slovo "exekúcia" a uvidíš , čo všetko sa môže stať , radšej tomu predíď...)
veronikasad
14.08.10,07:35
Ahojte poraďáci.
Mám takýto problém:
Pred rokom som si z Oriflame objednával nejaké výrobky 30 € ako kozmetický poradca pe klientov, lenže klienti mi nezaplatili a ako to už v systéme MLM chodí je to na "moje triko" ja by som si sám musel vymáhať peniaze, čo nepripadalo do úvahy...
Tak som si povedal, že je to len 30 €, hádam počkajú.
No len časom som na to zabudol, potom som aj nebol dostatočne "finančne zdravý" aby som to mohol zaplatiť. Tak som písal do Oriflame, že ako to so mnou je, že na to teraz skrátka nemám, že som študentom strednej školy a keby sa to dalo na splátky tak by som bol rád. Pani na druhom konci drôtu mi oznámila, že môj dlh sa vyšplhal na 120 €, a že mi to dá na dve splátky.
Ja som jej napísal, že to nebudem schopný splatiť a ona, že nieje iná možnosť.
Tak som to jednoducho nezaplatil.
Teraz mi prišla "Posledná výzva pred exekúciou" v hodnote 80,67 €.
A ja sa vás pýtam či by som im mohol zaplatiť len za tovar plus poplatok za omeškanie, alebo či musím zaplatiť celú čiastku.
Pripomínam, že odo mňa pýtali 120 € a poštou mi poslali 80 €. Či si tie poplatky sami nevymýšľajú. Môžu ma vôbec kvôli 30 € stíhať?

Veľmi vám ďakujem za odpovede.
zaplať jednorázovo dlh (30€) a skús požiadať o odpustenie penálov. Ak dajú pohľadávku exekútorovi, budeš to mať ešte drahšie.
marcel915
10.09.10,05:29
Ďakujem vám za príspevky, požiadal som o odpustenie penálov, ale nevyhoveli mi. Jediné čo mi povolili odklad splatnosti. Ale aspoň niečo. Veľmi vám ďakujem.
Llívia
10.09.10,05:43
...Pred rokom som si z Oriflame objednával nejaké výrobky 30 € ako kozmetický poradca pe klientov, lenže klienti mi nezaplatili a ako to už v systéme MLM chodí je to na "moje triko" ja by som si sám musel vymáhať peniaze, čo nepripadalo do úvahy...
...Teraz mi prišla "Posledná výzva pred exekúciou" v hodnote 80,67 €.
A ja sa vás pýtam či by som im mohol zaplatiť len za tovar plus poplatok za omeškanie, alebo či musím zaplatiť celú čiastku. ...
Čo tvorí rozdiel 50,67 EUR pri dlžobe 30 EUR? Úroky z omeškania to byť nemôžu, to by bola úžera. A na poplatok za napísanie a zaslanie výzvy je to teda sakra predražené.
marcel915
13.09.10,19:04
Je tam, že úrok z omeškania 7,23 €
Trovy konania 16,5 €
Trovy právneho zastúpenia 26,07 €
A istina 30,24 €