jozef8080
14.08.10,17:18
Zdravím

Chcel by som sa opýtať kam sa môžem obrátiť s nasledujúcim problémom. Bývame v rodinnom dome a sused nám už pekne sťažuje život. Už to trvá dosť dlho a nejak sme to tolerovali no dnes už pohár trpezlivosti prekypel keď sa nám opitý vyhrážal že nám otrávi psa lebo brechal. Podotýkam že do jeho mačky na našej záhrade. Problémov s ním máme viac.

Neplatia si za odvoz odpadu a to čo sa nedá spáliť v peci vyhadzujú pred dom keďže tam tečie potok. Jeho nelegálne budovaná skládka už začína naberať celkom slušné rozmery a zasahuje nám pred pozemok. Skúšali sme to riešiť s mestskou políciou lenže tý prišli všetko zdokumentovali a už som ich nevidel. Hneď ako polícia odišla sused to smetisko zahádzal zemou aby to nejak vyzeralo. Samozrejme to bolo už dávnejšie a nezahadzuje to pravidelne takže teraz to tam vyzerá znovu ako predtým. Nehovoriac o tom že zahádzanie zemou určite nezabránilo tomu aby sa tie odpadky nedostali do vody v potoku.

Ďalej inkriminované indivíduum má dvoch psov. Keďže na práci má celodenné požívanie alkoholu plot majú v dezolátnom stave samá diera a aj keby bol plot OK tak bránu nezatvárajú. Psi sa tak volne pohybujú po ulici a vôbec nevyzerajú priateľsky(bohvie čo by som chytil za pliagu keby ma to pohrýzlo radšej sa nechám roztrhať dvoma rotvajlermi ako jedným tým prašivcom). Nedostávajú žrať a hľadajú potravu všade možne. Ľudia chodia pešo po ulici aj s deťmi a keď sú psi vonku boja sa tade chodiť. Ako v dedine máme plno psov čo si volne behajú kde chcú lenže ani jeden nieje agresívny ako týto našťastie ešte nikoho nepohrýzli len neviem či nato chce niekto čakať.

Hore uvedený problém s odpadkami vedie k tomu že aj na svojom dvore majú pekný bordel čo mi ani nevadí len to viedlo k založeniu podkanej farmi. Podkanov som už videl behať aj u nás veľkých ako kôň popri plote ktorý máme spoločný so susedom a pri ktorom majú hospodárske budovy.

Kam by som sa mal podľa vás obrátiť? Dohoda so susedom nebude možná, ťažko by ste našli v jeho kalendári deň kedy je triezvy. Dnes keď sa bol sťažovať že nás pes breše nám dokonca skoro vošiel do dvora musel som rýchlo zamknúť bránu magor bol agresívny a vyhrážal sa kade čím. Sami vidíte že sa jedná o širokú škálu problémov od občianskych až po životné prostredie.
pepsikova
14.08.10,15:27
..a čo povedal starosta?..lebo pochybujem , že si to neriešil cez OU..
Laco-monter
14.08.10,15:42
...že vraj " podkanej farmi "

Slovenský jazyk také slovné spojenie NEPOZNÁ .
pepsikova
14.08.10,15:59
..Laco, nebuď malicherný..taká farma je skôr, ako nové topánky...
jozef8080
14.08.10,16:05
..a čo povedal starosta?..lebo pochybujem , že si to neriešil cez OU..

Hehe že starosta? Zabudol som dodať že sa jedná o mestskú časť banskej bystrice takže asi by to mal riešiť mestský úrad na čele s primátorom. No tam som síce písal ale asi majú inú robotu lebo nejak nepíšu :).
pepsikova
14.08.10,16:48
..kvoli tej farme na háveď by som šla na hygienu, myslím, že to je súčasť mestského úradu (alebo tam niekde), môžeš urobiť aj pár záberov, ako dôkazový materiál..a jemne naznačiť, že to dáš do telky a tam sa už budú musieť vyjadriť!..riešila by som to od potkanov, sused príde na rad potom..
jozef8080
14.08.10,17:15
..kvoli tej farme na háveď by som šla na hygienu, myslím, že to je súčasť mestského úradu (alebo tam niekde), môžeš urobiť aj pár záberov, ako dôkazový materiál..a jemne naznačiť, že to dáš do telky a tam sa už budú musieť vyjadriť!..riešila by som to od potkanov, sused príde na rad potom..

:-) no nie zlý nápad trocha sa povyhrážať to by mohlo zabrať
Flinstone
14.08.10,17:20
nie vyhrážať... aby to nebrali osobne... len spomenúť medzi rečou, že si zvažoval aj túto možnosť :)
buchač
14.08.10,17:47
..kvoli tej farme na háveď by som šla na hygienu, myslím, že to je súčasť mestského úradu (alebo tam niekde), môžeš urobiť aj pár záberov, ako dôkazový materiál..a jemne naznačiť, že to dáš do telky a tam sa už budú musieť vyjadriť!..riešila by som to od potkanov, sused príde na rad potom..

...ja zasa , pre zmenu , v opačnom poradí ...;)

Ryba smrdí od hlavy .....:cool:
pepsikova
14.08.10,18:28
...ja zasa , pre zmenu , v opačnom poradí ...;)

Ryba smrdí od hlavy .....:cool:..

..buch, potkan potkany likvidovať nebude..so susedom sa dá riešiť aj neskôr, ale háveď, keď sa rozkotí, koniec pokoju!!..
Flinstone
14.08.10,18:31
a čo tak darovať susedovi 20litrov pálenky... možno by sa od šťastia prepil von z tohto sveta... a bude pokoj
Alyssa
16.08.10,10:22
Ahoj, my máme podobný problém so susedom ale on skladuje veďľa nášho pozemku hnoj ....prvá cesta je okresné životné prostredie ak nesúhlasíte s jeho záverom a rozhodnutím môžte sa obrátiť na krajské životné prostredie a následne na najvyšší kontrolný úrad (taká je vraj postupnosť) my sme to najskôr poslali nanajvyšší kont. a oni to preposlali na kraj odkiaľ to šlo do okresu ... takže postupnosť musí byť dodržaná ... a treba si dávať pozor na toho kto to príde zdokumentovať z miestného úradu pretože takéto veci neradi riešia (akoby im bolo zaťažko vstať od kancelárského stola) a každá sťažnosť musí byť podpísaná a musí tam byť adresa inak sa ňou nemusia zaoberať ...toľko zo skúseností ... iank polícia či už mestská alebo normálna to je nula bodov ....