miriams1
15.08.10,14:58
Ahojte chcela som sa spýtať ako to robíte ked dostanete nejaký nefinančný dar a chcete ho zaviesť do majetku účtovnej jednotky?
Ak napr. dostane občianske združenie chladničku, alebo nejaký nábytok. Pozerala som si o tom niečo v postupoch účtovnia, ale nebola som z toho oveľa múdrejšia. Mala by som si každú takúto vec dat niekomu ohodnotiť? Nie je potom lepšie kúpiť to za 1euro. Ďakujem
adi11
15.08.10,14:58
Mali by ste mat darovaciu zmluvu o bezodplatnom prevode majetku.
miriams1
15.08.10,18:03
Ano to mi je jasné že musí byť na to darovacia zmluva, ale v akej cene mam ten majetok potom zaradiť do majetku ked to dostanem darom nemôže tam byť 0, mal by byť neajk ocenený.
adi11
15.08.10,18:23
v zmluve by mala byt aj zostatkova cena majetku
miriams1
16.08.10,11:16
Prosím ta a čo v prípade ked to už bolo odpísané, alebo to dostanem od FO. Mame sa len dohoduť že aká je hodnota tej veci a že nam to darujú a tak to napísať do zmluvy? Ako to potom zavediem do účtovníctva, v časti majetku si môžem síce vybrat spôsob nadobudnutia dar, a možnosť neodpisovať, ale je tam len možnosť zadať obstarávaciu cenu a nie hodnotu majetku nadobudnutého darom.:(
adi11
16.08.10,15:08
Prosím ta a čo v prípade ked to už bolo odpísané, alebo to dostanem od FO. Mame sa len dohoduť že aká je hodnota tej veci a že nam to darujú a tak to napísať do zmluvy? ANO Ako to potom zavediem do účtovníctva, BUDES VIEST V OPERATIVNEJ EVIDENCII AJ NA PODSUVAHOVOM UCTE v časti majetku si môžem síce vybrat spôsob nadobudnutia dar, a možnosť neodpisovať, ale je tam len možnosť zadať obstarávaciu cenu a nie hodnotu majetku nadobudnutého darom.:(
odpoved v texte
mala by si mat smernicu o evidovani majetku
miriams1
16.08.10,19:04
Prosím ta mohol by si mi to vysvetliť trochu polopatistickejšie. Túto časť: Ako to potom zavediem do účtovníctva, BUDES VIEST V OPERATIVNEJ EVIDENCII AJ NA PODSUVAHOVOM UCTE.

Mam jednoduché účtovníctvo. Uvažujem nad systémom Pohoda, ale zatial to mam len tak v exceli. Mam spravenú knihu hmotného majetku a knihu drobného hmotného majetku. Mám si viesť ešte neajkú inú operatívnu evidenciu majetku. Som z toho teraz nejaká domotaná.
adi11
16.08.10,19:29
Prosím ta mohol by si mi to vysvetliť trochu polopatistickejšie. Túto časť: Ako to potom zavediem do účtovníctva, BUDES VIEST V OPERATIVNEJ EVIDENCII AJ NA PODSUVAHOVOM UCTE.
tento sposob plati pre podvojne uctovnictvo

Mam jednoduché účtovníctvo. Uvažujem nad systémom Pohoda, ale zatial to mam len tak v exceli. Mam spravenú knihu hmotného majetku a knihu drobného hmotného majetku. STACI Mám si viesť ešte neajkú inú operatívnu evidenciu majetku. NIE Som z toho teraz nejaká domotaná.
druhykrat daj otazku do JU ohladne programu Pohoda, ja nemam s nim skusenosti
miriams1
17.08.10,11:04
Ok dakujem za všetky rady.
Len pre doplnenie: mam to v exceli a s tou Pohodou si to len tak kontolujem že ako je to nastavene v systéme. Sôr som potrebovala vedieť info o tom čo treba. Zdalo sa mi že niekto z neziskového sektora mi skôr pomôže ohladne darov ako niekto kto vedie JU pre podnikatela. Ešte raz vdaka.
ingridpa
17.08.10,12:48
Prosím Vás o radu ohľadom "Darovacej zmluvy"
Potrebujeme vyúčtovať náklady zo štátnej dotácie , ale aj vlastné na výstavbu ihriska. Problém je v tom, že odovzdávací protokol na ihrisko už bol podpísaný, avšak ešte to nebolo ukončené. Betón nám fakturovali až po odovzdaní, čo samozrejme nemôžme priložiť, avšak bez betónu sme nemohli vybudovať stavbu. Tak sa chcem spýtať, či darovacia zmluva s fyzickou osobou na betón by mohla byť relevantným dokladom. Ide o sumu cca 4000,- €. Prosím o rýchlu radu. Ďakujem