BIOHAZARDIQ
15.08.10,18:34
Zdravim vas. Potreboval by som pripojit notebook na internet
umna doma. Problem je ze mam internet od T-comu.
Je to DSL s modemom ktory ma len jeden RJ-45 vystup v ktorom mam
zapojeny internet do pocitaca.
Prave som kupil notebook a chcel by som aj vnom mat internet.
Problem je ze nechcem zbytocne platit za switch/router ktory navyse
aj potrebuje napajanie ale chcem to riesit pomocou druhej sietovej karty
v mojom pc. Nakolko internet v notebooku budem vyuzivat iba cez vikendy
a aj to len kazde 2 tyzdne...myslim si ze je to premna najvhodnejsie riesenie.
Moja otazka znie ako to softwarovo vyriesit, nakolko na PC mam windows XP 32bitovu verziu a na notebooku windows 7 64bitovu verziu.
Ak mi viete poradit tak sem stym :) Dakujem za odpoved
Fero11
15.08.10,16:42
Ide to, ale je to skrabanie sa lavou rukou za pravym uchom. Myslim si ze par ecok za switch ta nezabije.
A co sa tyka spotreby elektriny, tak zapnuty PC spotrebuje niekolkonasobne viac ako switch
mecky
15.08.10,16:43
typ dsl modemu?
BIOHAZARDIQ
15.08.10,17:04
ide o Glitel GT-318RI
mecky
15.08.10,17:26
tak v pohode staci switch, 5 portovy kupis do 10eur
prepajat to kablom cez pc, nieje dobry napad ako uz pisal fero vyssie
misoft
15.08.10,18:28
A pokiaľ je aj toto pre teba drahé - je tu riešenie (ale nie celkom kóšer!) klon MAC adresy v registroch.
TomasHC
16.08.10,04:58
A pokiaľ je aj toto pre teba drahé - je tu riešenie (ale nie celkom kóšer!) klon MAC adresy v registroch.

...a netreba na to ani ist do registrov, da sa to urobit v spravcovi zariadeni (Device manager):

http://www.simonsen.bz/blog/Lists/Posts/Attachments/104/atheros_thumb_0C11E1CC.png
Fero11
16.08.10,06:05
sorry chlapi ...... co dosiahne klonovanim MAC ??
Vlado40
16.08.10,06:14
Nechápem ,prečo tu klonujete MAC adresy ,keď je internet od T-Comu.Nech si dotyčný kúpi sieťový kábel a nech pripája notebook na modem vtedy keď potrebuje,ak chce lacné riešenie.Samozrejme pôjde PC ,alebo notebook.
jojom
16.08.10,07:33
Pripojenie na net cez 2 sitovky:
Budeme potrebovat pc s 2 sietovkami ...a internetovym pripojenim :)
---
V PC prave tlacitko na Miestna v sieti, vlastnosti. Oznacim sietove pripojenie na ktorom mame internet, pravé tlacitko, vlastnosti. Zvolime zalozku Pokrocile a zafajkneme moznost Povolit ostatnym uzivatelom pripájať sa cez internetove pripojenie na tomto pc(alebo nieco v tom zmysle..)

Dame OK, naskoci hlaska -> ok, teraz si dame vlastnosti na druhy sietovku(tu z ktorej vedie kabel do notebooku zatial bez netu , kábel pri new pc už nemusí byť krížený ) a nastavime si ip ako chceme, win nam prestavil ipcku na 192.168.0.1, moze sa zmenit ak chcete (stale ale v rozsahu 192.168.x.x alebo 10.x.x.x ...ja som ju radšej nemenil ) A hotovo teraz staci na notebooku nastavit ako branu(gateway) a dns(primarne dns) 192.168.0.1(alebo zvolenu ip) a je to.
Lacné a rýchle, problém nastane ak sa budete doma chcieť pripojit dalším notasom alebo pc do siete, potom bude treba už použiť vyššie spomenuté riešenia. Preto treba zvážiť či stačí len tá sieťovka navyše v pc, alebo už dať par € viac a kúpiť switch.
TomasHC
16.08.10,07:55
Pripojenie na net cez 2 sitovky:
Budeme potrebovat pc s 2 sietovkami ...a internetovym pripojenim :)
---
V PC prave tlacitko na Miestna v sieti, vlastnosti. Oznacim sietove pripojenie na ktorom mame internet, pravé tlacitko, vlastnosti. Zvolime zalozku Pokrocile a zafajkneme moznost Povolit ostatnym uzivatelom pripájať sa cez internetove pripojenie na tomto pc(alebo nieco v tom zmysle..)

Dame OK, naskoci hlaska -> ok, teraz si dame vlastnosti na druhy sietovku(tu z ktorej vedie kabel do notebooku zatial bez netu , kábel pri new pc už nemusí byť krížený ) a nastavime si ip ako chceme, win nam prestavil ipcku na 192.168.0.1, moze sa zmenit ak chcete (stale ale v rozsahu 192.168.x.x alebo 10.x.x.x ...ja som ju radšej nemenil ) A hotovo teraz staci na notebooku nastavit ako branu(gateway) a dns(primarne dns) 192.168.0.1(alebo zvolenu ip) a je to.
Lacné a rýchle, problém nastane ak sa budete doma chcieť pripojit dalším notasom alebo pc do siete, potom bude treba už použiť vyššie spomenuté riešenia. Preto treba zvážiť či stačí len tá sieťovka navyše v pc, alebo už dať par € viac a kúpiť switch.

Pokial to dobre chapem, tak switch mu nepomoze, lebo potrebuje router, aby mal len jednu IP smerom k providerovi. A druha sietovka do PC, to by znamenalo, ze musi stale zapnut PC aj ked chce ist na net len cez notebook. Cize by som skor riesit ten router, nestoji to ako jazdene auto... Napriklad http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13837717 za 18 EUR.
mecky
16.08.10,10:30
Pokial to dobre chapem, tak switch mu nepomoze, lebo potrebuje router, aby mal len jednu IP smerom k providerovi. A druha sietovka do PC, to by znamenalo, ze musi stale zapnut PC aj ked chce ist na net len cez notebook. Cize by som skor riesit ten router, nestoji to ako jazdene auto... Napriklad http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13837717 za 18 EUR.
ten glitel je schopny "routovat", takze mu uplne staci switch
BIOHAZARDIQ
16.08.10,14:03
Konecne post na otazku ktoru som sa pytal od uzivatela jojom.

Chlapci ja viem ze switch by bolo leprsie riesenie...najlepsie asi
router s wifi ale ja internet v notebooku budem vyuzivat len malo.
A ten post co tu bol ze ak bude pc vypnuty nepojde mi net v notebooku.
Jednoducho len prehodim kabel z modemu do notebooku a je to.
Chcem to riesit tou sietovkou lebo tie su dostupne aj za 4e pricom
najlacnejsi switch dostat za 10e.
Je mi jasne ze tato siet je z hladiska škálovitosti nanič avsak to mi je momentalne jedno. Ja len dufam ze nebude problem s nekompabilitou systemov nakolko pojde o XP a 7.