ferko18
15.08.10,23:47
Dobry den ..v polovici minuleho mesiaca som ohlasil volnu zivnost bolo mi pridelene ICO a karticka z danehove...moje prijem nieje velky ani nevystavujem FA nejako casto a preto riesim nasledujuci problem ..ako s uctovnickou?lebo nasiel som firmy ktore funguju na 100dokladoch minimalne.
zacal som v polke minuleho mesiac co podla toho com som sa docital by som mal poslad papiere do 20 v tomto mesiaci? spravne?
a musim to robit kazdy mesiac?
Dakujem .snad chapete
ego.mc
15.08.10,22:15
zacal som v polke minuleho mesiac co podla toho com som sa docital by som mal poslad papiere do 20 v tomto mesiaci? spravne?
a musim to robit kazdy mesiac?
Dakujem .snad chapete
Nerozumiem dobre tejto otázke: aké papiere posielať a komu?

Okrem firiem existujú aj účtovníci - živnostníci. Myslím si, že vo svojom okolí niekoho nájdeš, kto ti poradí ako ďalej. Takto na diaľku je to dosť ťažké. :)

Možno by stálo za úvahu aj to, či sa ti oplatí viesť účtovníctvo, alebo bude výhodnejšie uplatňovať paušálne náhrady.
ferko18
15.08.10,22:36
no toto je moja spanielska dedina ucto ..dlhe roky som robil v jednej firme a tam sa robili danove priznanania lebo dphcka ci ako to volali kazdy mesiac...ale ked nad tym uvazujem boli platcovia?
ako to je s neplatcom?
calawen
16.08.10,04:57
Ja účtujem dve firmy - sro, jedna platca DPH (štvrťročný), jedna neplatca, dohodla som sa s nimi, nech mi nosia doklady po skončení štvrťroka, najlepšie do 15teho. - za rok majú cca 400 položiek.

Týmto príspevkom som myslela, že všetko záleží na dohode medzi Vami a Vašou účtovníčkou - aj termín. Tým, že nie ste plátcom DPH, nie ste limitovaný dátumom na podanie priznania DPH...
hanelie
16.08.10,06:50
ako to je s neplatcom?
nerobí nič v súvislosti s DPH :)
napíš základné info čo robíš, /pre zorientovanie či stačí paušál
si aj zamestnanec?
blcha
16.08.10,07:32
nerobí nič v súvislosti s DPH :)
napíš základné info čo robíš, /pre zorientovanie či stačí paušál
si aj zamestnanec?

Predsa len čosi musí aj neplatiteľ - sledovať výšku obratu. A pozor na poskytnutie služby do zahraničia - tam sa môžeš stať platiteľom okamžite, výška obratu sa nesleduje
zk24
16.08.10,07:45
Nestáva sa automaticky platcom pri poskytovaní služby do zahraničia. Iba má povinnosť registrácie. Ci sa mylim?
blcha
17.08.10,06:09
Záleží, o akú službu by sa jednalo. Na Slovensku sa nestáva automaticky platiteľom, ale môže mu vzniknúť registračná povinnosť v zahraničí, ktorú musí splniť ešte pred poskytnutím služby.
Napríklad poskytne službu "maľovanie bytu", byt sa nachádza v ČR a zákazník nie je českým platiteľom DPH.