iveta.konstiakova
16.08.10,09:18
Zdravím, chcem sa Vás opýtať, viacerí ludia sa ma pýtali na zmeny o vykonavaní dohod.Vraj su do tohoto roku nejake zmeny v opakovani, vyplacani a platení. Ale ja som nikde nenasla nic o tomto pisane :confused: neviete mi posunut daku vyhlasku o tejto zmene ak daka vobec bola?! Velka vdaka
veronikasad
16.08.10,07:41
Zdravím, chcem sa Vás opýtať, viacerí ludia sa ma pýtali na zmeny o vykonavaní dohod.Vraj su do tohoto roku nejake zmeny v opakovani, vyplacani a platení. Ale ja som nikde nenasla nic o tomto pisane :confused: neviete mi posunut daku vyhlasku o tejto zmene ak daka vobec bola?! Velka vdaka
Môžeš byť konkrétnejšia, kto má uzatvorenú dohodu ?

Zmeny sú v nahlasovaní dohôd uchádzačov o zamestnanie na ÚP (musia tak urobiť pred začiatkom výkonu práce, inak ich vyradia z evidencie)

Ďalšie zmeny v Zákonníku práce platia od 1.3.2010, ale tie sa týkajú predlžovania prac.pomeru na dobu určitú.
VERONIKA6
16.08.10,07:44
iveta.konstiakova
16.08.10,08:23
jednalo sa o jedného známeho, ktorému nechceli predlzit dohodu o vykonani prace,leboze bola daka zmena v zakone,ze to nemozu uz robit. tak som bola zvedava,ci mi daco uslo,alebo mam od neho malo info - ci tam nie je este daky zadrhel.
Ančika
16.08.10,08:31
jednalo sa o jedného známeho, ktorému nechceli predlzit dohodu o vykonani prace,leboze bola daka zmena v zakone,ze to nemozu uz robit. tak som bola zvedava,ci mi daco uslo,alebo mam od neho malo info - ci tam nie je este daky zadrhel.
Dohoda o vykonaní práce je obmedzená 350 hodinami ročne pre jedného zamestnávateľa. Ak už u toho zamestnávateľa v tomto roku odpracoval tých 350 hodín, tak mu ju skutočne už nemohli predĺžiť.
iveta.konstiakova
17.08.10,05:19
vidis,to ma ani nenapadlo. vdaka za radu