heelena
16.08.10,09:32
dobrý deň,

rada by som sa informovala o možnostiach kúpy vedľajšieho pozemku-lesa pri rekreačnej chate v oblasti Bratislava Devín. Neviem komu les patrí a čo všetko treba pre to spraviť.
ďakujem
denkaTn
16.08.10,07:42
na katasri sa neda opytat na vlastnika lesa? vytiahnut si LV...
Chobot
16.08.10,08:04
dobrý deň,

rada by som sa informovala o možnostiach kúpy vedľajšieho pozemku-lesa pri rekreačnej chate v oblasti Bratislava Devín. Neviem komu les patrí a čo všetko treba pre to spraviť.
ďakujem

TO, že to chceš kúpiť, neznamená ešte, že to aj kúpiš. Nie všetko je na predaj, najmä nie lesy...

Ale v prvom rade si musíš zistiť vlastníka.
hanelie
16.08.10,08:12
na katasri sa neda opytat na vlastnika lesa? vytiahnut si LV...
áno, robí sa to takto
na časti katastrálnej mapy sa lokazije pozemok - tam je uvedené číslo pozemku, podľa ktorého sa zistí vlastník - LV nie je treba /ten je spoplatnený/
heelena
16.08.10,08:28
dikes,
ale je potrebné fyzicky ísť na kataster pre lokalizáciu pozemku alebo stačí telefonicky?
heelena
16.08.10,08:30
nestačí ísť na miestny úrad Devín??, ved tam by tiež mali mať také info?????
Chobot
16.08.10,08:31
dikes,
ale je potrebné fyzicky ísť na kataster pre lokalizáciu pozemku alebo stačí telefonicky?

Cez internet:

www.katasterportal.sk

treba používať internet Explorer.
Chobot
16.08.10,08:32
nestačí ísť na miestny úrad Devín??, ved tam by tiež mali mať také info?????

Je len na tebe, odkiaľ si získaš meno majiteľa. Na MÚ nemusia vedieť mená všetkých majiteľov nehnuteľností, čo sú v katastri obce.
hanelie
16.08.10,09:32
osobne - ak nepoznáš číslo pozemku
/mne sa nedá pracovať s mapou na kapri, čiže neviem či sa dá lokalizovať aj na nete
aksas2
16.08.10,09:45
dá sa lokalizovať aj na katasterportali, pokial je v danom katastrálnom území spracovaná digitálna mapa
heelena
16.08.10,09:48
ako sa dá presne lokalizovať na katasterportali??,
teraz som tam bola a podľa mňa sa to nedá, kedže neviem o aký typ parcely ide, o čísle ani nehovoriac, tak sa k ničomu nedostanem.
čo s tým? ja akurát viem len svoje číslo parcely. pomôže mi niekto s tým?
hanelie
16.08.10,09:52
tak ešte raz :confused:
musíš tam ísť osobne ! na katastrálny úrad
aksas2
16.08.10,09:57
na katasterportali si dáš zobraziť mapu, zadáš tam svoje katastrálne územie, svoje parcelné číslo pozrieš sa aká parcela je vedľa a potom si ju vyhladáš cez portál podla čísla parcely, može byť len C alebo E
heelena
19.08.10,05:00
fajn,
a čo ak to patrí štátu alebo obci, čo potom s tým??? kto o tom môže rozhodnúť?
Chobot
19.08.10,08:44
fajn,
a čo ak to patrí štátu alebo obci, čo potom s tým??? kto o tom môže rozhodnúť?

No predsa majiteľ! Teda možno obec na svojom zasadnutí.

Ale ak budeš chcieť 500 m lesa, tak na to zabudni. Existuje zákaz drobenia poľnohospodárskych a lesných pozemkov, podľa ktorého takýto pozemok sa nemôže deliť na menšie časti ako 20.000 m2.

A možno nebude vôbec vôľa ten les predávať.