veronika1983
16.08.10,10:27
Dobrý deň,
nakoľko vôbec nie som zbehlá v zákonoch, potrebovala by som poradiť ohľadom zaplatenia dane za predané auto. Nie som podnikateľ, ani živnostík. Musím za predané auto odviesť daň?
Vopred ďakujem za pomoc!
Stanislav 1975
16.08.10,08:30
Dobrý deň,
nakoľko vôbec nie som zbehlá v zákonoch, potrebovala by som poradiť ohľadom zaplatenia dane za predané auto. Nie som podnikateľ, ani živnostík. Musím za predané auto odviesť daň?
Vopred ďakujem za pomoc!

Samozrejme, že nič nemusíš robiť...
denkaTn
16.08.10,08:33
no prijem ponazi za predaj cohokolvek je povazovany za prijem, (a ak nie je v zakone nejaka vynimka) tak to treba zdanit. mozes si ale znizit danovy naklad o obstaravaciu cenu toho vozidla a o opravy... predala si za viac ako si kupila pre par rokmi?
Chobot
16.08.10,08:34
Dobrý deň,
nakoľko vôbec nie som zbehlá v zákonoch, potrebovala by som poradiť ohľadom zaplatenia dane za predané auto. Nie som podnikateľ, ani živnostík. Musím za predané auto odviesť daň?
Vopred ďakujem za pomoc!

Ak si predala svoje staré ojazdené auto, tak žiadnu daň neplatíš.
evuš
16.08.10,08:38
Veronika1983, podľa § 9 odsek 1d Zákona o dani z príjmov /č. 595/2003 Z.z./ sú príjmy oslobodené od dane...

ods. 1d = oslobodené od dane sú príjmy z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obch. majetku.....

Takže, ak auto bolo len Tvoje nerobíš nič...
a_je_to
16.08.10,08:41
Dobrý deň,
nakoľko vôbec nie som zbehlá v zákonoch, potrebovala by som poradiť ohľadom zaplatenia dane za predané auto. Nie som podnikateľ, ani živnostík. Musím za predané auto odviesť daň?
Vopred ďakujem za pomoc!

Príjem z predaja auta, ktoré nie je, ani v posledných 5 rokoch pred predajom nebolo zahrnuté v obchodnom majetku predávajúceho, je oslobodený od dane, podľa § 9, ods. 1, písm. d
veronikasad
16.08.10,08:46
Dobrý deň,
nakoľko vôbec nie som zbehlá v zákonoch, potrebovala by som poradiť ohľadom zaplatenia dane za predané auto. Nie som podnikateľ, ani živnostík. Musím za predané auto odviesť daň?
Vopred ďakujem za pomoc!

Príjem z predaja hnutelných vecí je od dane z príjmu oslobodený.


§ 9
Príjmy oslobodené od dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)


(1) Od dane je oslobodený príjem

d) z predaja hnuteľnej veci okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného majetku, a to do piatich rokov od jej vyradenia z obchodného majetku; za hnuteľnú vec sa na účely tohto zákona nepovažuje cenný papier,
veronika1983
16.08.10,09:24
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem , pomohli ste mi :-)
eva61
16.02.11,05:42
FO postúpenie leasingu po 1roku PO.
Príjem FO za postúpenie leasingu je oslobodený od dane z príjmov
podľa §9 odst.1 písm. d ? Prosím poraďte mi
KEJKA
16.02.11,05:50
FO ako občan?
alebo FO ako podnikateľ?
vyššie máš uvedené správne, stále platné odpovede aj s citáciou zákona-prečo si tému najskôr neprečítaš?
eva61
16.02.11,06:01
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ja som si predchádzajúce odpovede
prečítala, ale spolupracovníčka ma presviedčala o opaku, tak
som chcela mať istotu.
Zita5
16.02.11,06:02
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ja som si predchádzajúce odpovede
prečítala, ale spolupracovníčka ma presviedčala o opaku, tak
som chcela mať istotu.

Upresnite prosím otázky, ktoré Vám položila Kejka .
eva61
16.02.11,07:04
FO ako občan
KEJKA
16.02.11,14:57
FO=občan, predaj hnuteľných vecí je oslobodený - vyššie nájdeš aj citáciu §
eva61
17.02.11,05:37
Ešte raz ďakujem, ja som tam odpoveď 13 vsunula po upozornení
zita 5