ferko1
16.08.10,10:47
ahojte vsetci. Chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti s kociarom pre dvojicky. S manzelko citame rozne fora tak by som rad vedel vase postrehy co je lepsie kociar vedla seba za sebou vyhody nevyhody atd... Dakujem velmi pekne a prajem pekny den
Ajuška
16.08.10,09:07
ahojte vsetci. Chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti s kociarom pre dvojicky. S manzelko citame rozne fora tak by som rad vedel vase postrehy co je lepsie kociar vedla seba za sebou vyhody nevyhody atd... Dakujem velmi pekne a prajem pekny den
...keď som ja riešila problém s kočiarom pre dvojičky, ešte také varianty neboli... len klasika... mala som však oveľa väčší problém a vyberala som kočík s metrom v ruke - kompletná šírka ma zaujímala. Bývala som na 9.poschodí, panelák bez kočíkárne... potrebovala som vedieť, ktorý kočík sa mi zmestí do nákladného výťahu... :--- ...nenašla som taký... ak sa mám z vlastnej skúsenosti vyjadriť, určite považujem za výhodu umiestnenie vedľa seba... deti sú na seba veľmi naviazané a vedeli sa spolu zabaviť...
Chobot
16.08.10,09:18
ahojte vsetci. Chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti s kociarom pre dvojicky. S manzelko citame rozne fora tak by som rad vedel vase postrehy co je lepsie kociar vedla seba za sebou vyhody nevyhody atd... Dakujem velmi pekne a prajem pekny den

Ja by som bol za taký, kde sú deti vedľa seba. Ale hlavne, aby sa ti vošiel do auta.
lujza.j
16.08.10,09:30
ahojte vsetci. Chcem sa Vas opytat ake mate skusenosti s kociarom pre dvojicky. S manzelko citame rozne fora tak by som rad vedel vase postrehy co je lepsie kociar vedla seba za sebou vyhody nevyhody atd... Dakujem velmi pekne a prajem pekny den
mám pocit, že existujú kočíky pre dvojičky, ktoré sa dajú rozdeliť a sám si môžeš zvoliť či budú vedľa seba , alebo za sebou. je pravda, že auto môže byť problém, pri kúpe konkrétneho typu, by som hneď v obchode skúsila, či vám doň vmestí.
ferko1
16.08.10,12:16
no samozrejme aj my musime mat meter v ruke a skusat ci vojde aj do kufra no teraz je toho strasne vela na trhu preto som rad za postrehy ludi co maju nejake skusenosti ale ked sa uvadza sirka vanicky 30- 35cm je to dost pre babatko ked ho zababusime v zime do fusaka?zda sa mi to take uzke vsetko ze vyrabaju ze?
Llívia
16.08.10,15:42
no samozrejme aj my musime mat meter v ruke a skusat ci vojde aj do kufra no teraz je toho strasne vela na trhu preto som rad za postrehy ludi co maju nejake skusenosti ale ked sa uvadza sirka vanicky 30- 35cm je to dost pre babatko ked ho zababusime v zime do fusaka?zda sa mi to take uzke vsetko ze vyrabaju ze?

Tie vaničky by sa mali dať vybrať, aspoň kamarátka má taký kočík (je to jeden kočík, do ktorého sa dajú dať dve vaničky, inak nie je tá plocha rozdelená). Jej sa narodili krpci v januári, takže nejakú dobu ich vozila v tých vaničkách. Teraz ich už nepoužíva, asi by sa tam ani nezmestili. Občas nadáva, že keď jeden krpec spí a druhý nie, tak "nespiaci" búcha do spiaceho a budí ho, keďže medzi nimi nie je žiadna prekážka a v pohode na seba dočiahnu.
Ajuška
16.08.10,15:47
Tie vaničky by sa mali dať vybrať, aspoň kamarátka má taký kočík (je to jeden kočík, do ktorého sa dajú dať dve vaničky, inak nie je tá plocha rozdelená). Jej sa narodili krpci v januári, takže nejakú dobu ich vozila v tých vaničkách. Teraz ich už nepoužíva, asi by sa tam ani nezmestili. Občas nadáva, že keď jeden krpec spí a druhý nie, tak "nespiaci" búcha do spiaceho a budí ho, keďže medzi nimi nie je žiadna prekážka a v pohode na seba dočiahnu.
Tento problém som nikdy nemala... ale deti sú rôzne... mne by skôr vadilo pri tom zaradení za sebou, že nemám priamy kontakt na dieťa vpredu... ;) ...tak isto mi vadilo pri vnukovi otočenie sedačky chrbátom k rukovätiam... bol nezbedník veliký a sám sa nudil, nedalo sa s ním komunikovať...
ferko1
17.08.10,09:28
jeden moj znamy mi povedal ze jeho kamos maju kociar za sebou a ze sa daju vanicky otocit oproti sebe tym padom vidi na obe babatka a aj do vytahu sa vojde nuz musime pospekulovat hlavne aby pre babatka to bolo pohodlne a aby do kufra auta vosiel kociar
adra22
17.08.10,10:47
Akurát aj ja riešim tento problém aký kočík kúpiť. Kedže výtah je malý tak neviem čo vymyslím. Ale ten za sebou sa mi zdá praktický čo sa týka dverí, chodníka atď.
mamka Danka
24.08.10,11:21
Keď je kočík široký je problém kľučkovať pomedzi autá, nastupovať do autobusu, či zmestiť sa do úskych dverý u lekárky, alebo výťahu. Deti vedľa seba sa môžu spolu hrať, ale aj biť a budiť sa navzájom.
Za sebou je to praktickejšie, lebo môžu byť k sebe tvárou a hrať sa, alebo za sebou tvárou v smere jazdy.
Rozhodne je výhoda, ak sa dá kočík použiť samostatne. Je veľa príležitostí, kedy sa ide von len s jedným, alebo chcú tlačiť kočík naraz obe babky :)