Alyssa
16.08.10,12:26
Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti po materskej ... v novembri mi končí materska (Rod. príspevok) pred materskou som pracovala tri roky ale počas materskej som po vzájomnej dohode rozviazala prac. pomer ...mám vôbec nárok na podporu? Ak áno podľa čoho sa mi bude vypočítavať alebo ako to funguje? ďakujem za odpovede.
veronikasad
16.08.10,10:29
Chcela by som sa spýtať, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti po materskej ... v novembri mi končí materska (Rod. príspevok) pred materskou som pracovala tri roky ale počas materskej som po vzájomnej dohode rozviazala prac. pomer ...mám vôbec nárok na podporu? Ak áno podľa čoho sa mi bude vypočítavať alebo ako to funguje? ďakujem za odpovede.
Počas materskej = kedy ?
Alyssa
17.08.10,05:07
Jedna materská sa mi prelínala s druhou a počas druhej materskej sme rozviazali prac. pomer ... myslím, že to bolo asi po štyroch mesiacoch druhej materskej ....
ivka70
17.08.10,05:17
Jedna materská sa mi prelínala s druhou a počas druhej materskej sme rozviazali prac. pomer ... myslím, že to bolo asi po štyroch mesiacoch druhej materskej ....

Teda to znamena (ak spravne pocitam), ze od ukoncenia PP do ukoncenia RD uplynul viac ako 1 rok.
V tom pripade ti narok na podporu v nezamestnanosti nevznikne, ak si si neplatila aspon posledne 2 roky dobrovolne poistenie v nezamestnanosti.
Alyssa
19.08.10,07:14
Ale dne s som sa dozvedela, že priateľkyna švagriná pred materskou pracovala ale počas prac. pomer ukončila, z materskej si našla prácu, pracovala len dva mesiace a dostáva podporu 200 euro ....
janaGT
19.08.10,07:22
Podľa novely zákona o sociálnom poistení platnej od februára tohto roku majú i mamičky po skončení rodičovskej dovolenky nárok na podporu v nezamestnanosti. Podmienkou je, že počas poberania rodičovského príspevku mali status zamestnankyne, čiže zostávali u zamestnávateľa v evidencii zamestnancov. Ide o to, že iba obdobie prerušenia povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca z dôvodu čerpania rodičovskej dovolenky sa započítava do obdobia poistenia v nezamestnanosti, na základe ktorého vzniká nárok na dávku v nezamestnanosti.
janaGT
19.08.10,07:25
Jedna materská sa mi prelínala s druhou a počas druhej materskej sme rozviazali prac. pomer ... myslím, že to bolo asi po štyroch mesiacoch druhej materskej ....

skús napísať presné obdobie trvania PP, materskej dovolenky ....
janaGT
19.08.10,07:27
veronikasad
19.08.10,08:19
Ale dne s som sa dozvedela, že priateľkyna švagriná pred materskou pracovala ale počas prac. pomer ukončila, z materskej si našla prácu, pracovala len dva mesiace a dostáva podporu 200 euro ....
Zrejme tvojej švarginej trval pracovný pomer počas materskej a rodičovskej dovolenky, preto sa jej toto obdobie započítava do doby poistenia v nezamestnanosti.

Ty máš pracovný pomer ukončený, bohužial, ak si si neplatila dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne.