gabusss
16.08.10,13:36
Ahojte. Dlhšie rozmýšľam nad malým prilepšením a využitím voľného času a to externým spracovaním miezd. Chcem sa opýtať, čo by ste mi odporučili (kurz, školenie) pre dotiahnutie vychytávok + software je samozrejmosťou + akékoľvek iné rady a odporúčania privítam. Ďakujem.
veronikasad
16.08.10,11:38
Ahojte. Dlhšie rozmýšľam nad malým prilepšením a využitím voľného času a to externým spracovaním miezd. Chcem sa opýtať, čo by ste mi odporučili (kurz, školenie) pre dotiahnutie vychytávok + software je samozrejmosťou + akékoľvek iné rady a odporúčania privítam. Ďakujem.
ovládaš mzdové účtovníctvo, personalistiku, alebo si úplný začiatočník ?
gabusss
16.08.10,12:08
personalistiku ovladam, v mzdovom uctovnictve skor zaciatocnik
gabusss
16.08.10,12:20
keď to tak zhrniem, najideálnejšie by bolo ísť na kompletný kurz - lenže neviem aký, ktoré sú kvalitné a naozaj aj nieco naučia, resp. rekvalifikuju (napr. mala by som možnosť cez Akademiu vzdelávania, keďže majú pobočku v našom meste - ale netuším na akej kvalitatívnej úrovni, hlavne z praktickej stránky sa ich kurzy pohybujú)
veronikasad
16.08.10,12:29
keď to tak zhrniem, najideálnejšie by bolo ísť na kompletný kurz - lenže neviem aký, ktoré sú kvalitné a naozaj aj nieco naučia, resp. rekvalifikuju (napr. mala by som možnosť cez Akademiu vzdelávania, keďže majú pobočku v našom meste - ale netuším na akej kvalitatívnej úrovni, hlavne z praktickej stránky sa ich kurzy pohybujú)
Robím mzdy a personalistiku na mzdovom SW OLYMP (neberte to prosím ako reklamu tejto firmy). Ak by som sa mala ropzhodovať medzi kurzom cez vzdelávaciu spoločnosť a kvalitným mzdovým SW, rozhodla by som sa pre druhú možnosť. Firma ponúka bezplatné zaškolenie pri kúpe SW, mzdové školenia min. 2x do roka (RZD, RZZP), majú výborný hotline, kde nájdeš riešenie každého problému (telefonicky aj meilom). A veľa informácii získaš na PORADe (doporučujem prístup do DRAKa)

SW som kupovala ešte za lacnejšie peniaze, teraz výrazne zvýšili ceny
martuľa
16.08.10,12:52
OLYMP poznám ( ľahko naučiteľný), robila som si v ňom kurz Personalistika a Mzdové účtovníctvo cez vzdelávaciu agentúru s akred. MŠ. Všetko bolo v pohode, kurz bol pre mňa ľahký,nakoľko som mala už skúsenosti z praxe, akurát sme sa počas kurzu nedostali k RZD . A videli sme to prvýkrát až na záverečnom teste.Takže na sme na to pozerali ako "vyorané myši."
Neviem aké školenie robí firma,ktorá softwer predáva. Nezameriava sa iba na samotnú prácu s programom?
veronikasad
16.08.10,13:00
OLYMP poznám ( ľahko naučiteľný), robila som si v ňom kurz Personalistika a Mzdové účtovníctvo cez vzdelávaciu agentúru s akred. MŠ. Všetko bolo v pohode, kurz bol pre mňa ľahký,nakoľko som mala už skúsenosti z praxe, akurát sme sa počas kurzu nedostali k RZD . A videli sme to prvýkrát až na záverečnom teste.Takže na sme na to pozerali ako "vyorané myši."
Neviem aké školenie robí firma,ktorá softwer predáva. Nezameriava sa iba na samotnú prácu s programom?
Firma sa na bezplatnom školení zameriava na prácu s programom, na školení k RZD a RZZP aj na príslušné zákony.

Ak zadavatelka ovláda personalistiku, je to pre ňu velké plus. Mzdový SW je nastavený v súlade s príslušnou legislatívou, nie je nutné sledovať zmeny a zadávať ich ručne - stačí pravidelná aktualizácia.
Samozrejme, treba pravidelne študovať zákony :
- Zákonník práce
- Zákon o dani z príjmov
- Zákon o zdravotnom poistení
- Zákon o sociálnom poistení

Výborným pomocníkom je odborný časopis "Čo má vedieť mzdová účtovníčka"
martuľa
16.08.10,13:13
.... alebo spravodajca pre mzdové účtovníčky a personalistov ..
Ančika
16.08.10,13:17
.... alebo spravodajca pre mzdové účtovníčky a personalistov ..
.... a nezabudnúť na PORADU :D:D:D
veronikasad
16.08.10,13:18
to som radila už v prvom príspevku - prístup do Draka ...
martuľa
16.08.10,13:20
.... a nezabudnúť na PORADU :D:D:D

.... porada je už samozrejmosť , tá je tu nonstop
gabusss
16.08.10,13:58
našťastie aspoň v tom mám jasno - OLYMP som si stiahla ako skusobnu verziu (ako domaci samouk), a sice som nikdy nepracovala v ziadom mzdovom SW, rychlo som sa v nom zorientovala a naucila pracovat. prave preto by som rada absolvovala nejaky kurz na dotuknutie veci v tejto oblasti a samozrejme zdroje na sledovanie zmien a pod.
- takže podľa toho čo píšete, ak by som si zakúpila software od Krosu, automaticky by som mala narok na bezplatne skolenie v oblasti miezd a personalistiky, kde sa neprebera len samotny program ale všeobecné znalosti z personalistiky?

- čo sa tyka tzv. "draka" - viete mi to bližšie približiť?

Ďakujem za všetky odpovede a rady
martuľa
16.08.10,14:14
našťastie aspoň v tom mám jasno - OLYMP som si stiahla ako skusobnu verziu (ako domaci samouk), a sice som nikdy nepracovala v ziadom mzdovom SW, rychlo som sa v nom zorientovala a naucila pracovat. prave preto by som rada absolvovala nejaky kurz na dotuknutie veci v tejto oblasti a samozrejme zdroje na sledovanie zmien a pod.
- takže podľa toho čo píšete, ak by som si zakúpila software od Krosu, automaticky by som mala narok na bezplatne skolenie v oblasti miezd a personalistiky, kde sa neprebera len samotny program ale všeobecné znalosti z personalistiky?

- čo sa tyka tzv. "draka" - viete mi to bližšie približiť?

Ďakujem za všetky odpovede a rady

podľa toho,čo si napísala, že chceš robiť mzdy externe, by bolo hádam aj dobré mať nejaký papier ( ako kvalifikáciu ) napr. kurz (neviem, aké vzdelanie máš, či to potrebuješ).Porada môže poradiť, ale rozhodnutie asi ostane na Tebe.Ja som absolvovala kurz PaM, ale kľudne by som šla aj na školenie od soft. firmy hlavne na RZD a RZZP (aspoň prvýkrát ..a potom by sa videlo ...).
veronikasad
16.08.10,15:04
našťastie aspoň v tom mám jasno - OLYMP som si stiahla ako skusobnu verziu (ako domaci samouk), a sice som nikdy nepracovala v ziadom mzdovom SW, rychlo som sa v nom zorientovala a naucila pracovat. prave preto by som rada absolvovala nejaky kurz na dotuknutie veci v tejto oblasti a samozrejme zdroje na sledovanie zmien a pod.
- takže podľa toho čo píšete, ak by som si zakúpila software od Krosu, automaticky by som mala narok na bezplatne skolenie v oblasti miezd a personalistiky, kde sa neprebera len samotny program ale všeobecné znalosti z personalistiky?

- čo sa tyka tzv. "draka" - viete mi to bližšie približiť?

Ďakujem za všetky odpovede a rady
Kros zabezpečuje bezplatne len vstupné školenie, týkajúce sa obsluhy programu. Ale dá ti určite veľa.

http://www.kros.sk/12911

Na dolnej lište PORADy ti bliká zelená ikonka. DRAK je platená časť PORADy, v ktorej p. Mihál v predstihu informoval (dúfam, že si nájde čas aj teraz) so všetkými pripravovanými novelami v oblasti miezd, zdravotného a sociálneho poistenia. Je výborným pomocníkom pri spracovaní RZD a RZZP. Každoročne v ňom sú spracované všetky typy RZZP s podrobnými príkladmi. Naozaj sa oplatí zaplatiť si ten prístup, obrovská pomoc mzdárom ...