mojesrdce
16.08.10,13:53
Ahojte, potrebovala by som radu, lebo som už zúfalá. :(
Mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem Euthyrox 50mg 1x denne. Teraz mi robili testy na hormóny a výsledky boli v poriadku, tzn. nepotrebujeme zvyšovať dávku.

A teraz k mojim problémom. V poslednom čase sa u mňa často opakujú nevoľnosti ( aj cez deň aj v noci ) ja ich lokalizujem od srdca.

Začnem sa potiť ( ale neúmerne veľa ), zrýchli sa mi činnosť srdca - cítim aj také chvenie a bolesť v okolí srdca. K nevoľnosti sa pridruží bolesť žalúdka a pocit na vracanie. Celý proces je sprevádzaný dýchavičnosťou, mdlobami a pocitom strachu. Tieto problémy nastanú úplne nečakane, nesúvisia s fyzickou aktivitou a ani so stresom. Stáva sa mi to v absolútne pokojných situáciách. Robili mi EKG v kľudovom stave - bez zmien, ale v kľude bez prejavov ťažkostí by ani nič iné nenašli, či áno?:confused:

Väčšina lekárov hovorí 1) Je to zo štítnej žľazy, 2) Problémy sú psychické.
Maximálne som sa dostala na interné oddelenie, na kardiológiu nikdy.

Mám strach o svoje zdravie, nemám ešte ani 30 rokov a bojím sa, že trpím skrytou arytmiou či inou poruchou srdca a objaví sa neskoro...
Inak si už rozumne neviem vysveliť moje problémy. Má prosím Vás niekto s niečím takýmto skúsenosti? Alebo v rodine? Čo by ste mi poradili ako si svojpomocne pomôcť, najmä keď príde tá bolesť a nevoľnosť?

Vďaka za akékoľvek rady a pomoc :)
osky
16.08.10,12:16
kedysi pred rokmi som nevysvetlitelne mavala zatmenie pred ocami,krutenie hlavy......
presla som roznymi vysetreniami,odporucacie listky od normalnej lekarky boli vypisane s tym ze su na fokusy-dodnes sice neviem co to slovo znamena ale lekari vedia o co ide.listkov bolo vela,na vsetky mozne odborne oddelenia.
no a jednym z vysetreni bolo aj na kardiologii,ktore by ti asi mali previest:

myslim ze je to tiez EKG ale celodnove.zavesili mi na krk taku ciernu malu krabicku,myslim ze som to mala aj na tele pricucnute,a musela som to mat cely den aj noc,ta masinka si robila zaznamy o mojich stavoch.....na druhy den som znovu musela prist na kardiologiu,tam mi to dali dolu a vyhodnotili udaje zo skatulky.

robili mi aj take vysetrenie,ze som lezala na posteli-2 hodiny a obcas ma prisli "prevratit".ta postel bola taka polohovatelna,kedy sice lezis ale tu postel otocia takmer do zvislej polohy,kedy si akoze v stoji,potom trochu naklonia.....ty si k tej posteli priputana a nerobis nic.lekari len polohuju tu postel.
no a okrem toho by som ti odporucila aj EEK-to je robene na hlave,asi frekvencie mozgu.
mne sice nic tymi roznymi vysetreniami nezistili,vsetko bolo ok.po rokoch som dospela k nazoru ze to asi bol nizky tlak,na ktory mam nabeh.
nezanedbaj to a nedaj sa lekarmi odbit!!!!!!!drzim ti palce.nech cim skor zistis o co ide.potom daj vediet,ako postupujes.
buchač
16.08.10,12:41
Ahojte, potrebovala by som radu, lebo som už zúfalá. :(
Mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem Euthyrox 50mg 1x denne. Teraz mi robili testy na hormóny a výsledky boli v poriadku, tzn. nepotrebujeme zvyšovať dávku.

A teraz k mojim problémom. V poslednom čase sa u mňa často opakujú nevoľnosti ( aj cez deň aj v noci ) ja ich lokalizujem od srdca.

Začnem sa potiť ( ale neúmerne veľa ), zrýchli sa mi činnosť srdca - cítim aj také chvenie a bolesť v okolí srdca. K nevoľnosti sa pridruží bolesť žalúdka a pocit na vracanie. Celý proces je sprevádzaný dýchavičnosťou, mdlobami a pocitom strachu. Tieto problémy nastanú úplne nečakane, nesúvisia s fyzickou aktivitou a ani so stresom. Stáva sa mi to v absolútne pokojných situáciách. Robili mi EKG v kľudovom stave - bez zmien, ale v kľude bez prejavov ťažkostí by ani nič iné nenašli, či áno?:confused:

Väčšina lekárov hovorí 1) Je to zo štítnej žľazy, 2) Problémy sú psychické.
Maximálne som sa dostala na interné oddelenie, na kardiológiu nikdy.

Mám strach o svoje zdravie, nemám ešte ani 30 rokov a bojím sa, že trpím skrytou arytmiou či inou poruchou srdca a objaví sa neskoro...
Inak si už rozumne neviem vysveliť moje problémy. Má prosím Vás niekto s niečím takýmto skúsenosti? Alebo v rodine? Čo by ste mi poradili ako si svojpomocne pomôcť, najmä keď príde tá bolesť a nevoľnosť?

Vďaka za akékoľvek rady a pomoc :)
Hentie príznaky sú jak z učebnice vystrihnuté ...

Jednoznačne sa pýtaj k internému , v niektorých nemocniciach je na tomto oddelení aj kardiológ ...

Len tak , z prvej ruky som našiel ...
http://primar.sme.sk/c/4116810/srdcova-arytmia.html

Svojpomocne neurobíš NIČ !!!!!!!!!!
Neexistuje !!!
BXLmiami
16.08.10,12:55
Máš pravdu buchač tie príznaky su ako vystrihnuté z dg panická porucha.Ale samozrejme treba kompletné vyšetrenie.
jaja99
16.08.10,13:23
Zvýšený pulz, potenie ... predávkovanie Euthyroxom. Ako Ti prišli na problémy so štítnou žľazou? Ja som svojho času brala 100 mg a teraz (tri roky) neberiem nič. Toť zázrak prírody.
mojesrdce
16.08.10,13:34
Áno, o panickej poruche mám naštudovaného toho dosť. A je to veľmi podobné ba dokonca príznaky sedia. Lenže prečo v noci, prečo sa zobudím v noci na to, že mi vynecháva srdce? Prečo mám mdloby a prichádzame mi zle aj od žalúdka? Prečo mám v tomto stave pulz 100?? Ak by sa potvrdilo, že je to panická porucha mám problém - ale zase nemala by som na to zomrieť...
BXLmiami
16.08.10,13:46
Aj v noci pracuje naše podvedomie.A zle od žaludka je človeku od strachu bežne.Aby si ma rozumela,ja netvrdím,že je to panická porucha,ale opísané príznaky sedia naozaj ako z knihy,aj ked buchačovi sedeli na niečo iné.Je nutné kompletné vyšetrenie,tiež predávkovanie Euthyroxom sa môže takto prejavovať.Ale podľa opisu by som tipovala panickú poruchu.
mojesrdce
16.08.10,14:18
O.K. veď práve preto som nikdy nemala poriadne vyšetrené srdce. Lebo keď som to lekárovi spomínala, tak vždy vymenoval tie spomínané alternatívy - Psychické - panická porucha, štítna žľaza resp. chrbtica - kvôli prsiam. Chcem len podotknúť, že som nastavená na liečbu panickej poruchy a problémy neprestávajú... Naopak, fyzicky ( srdiečko ) sa ozýva čoraz častejšie. Inak žiadne depkoidné stavy nemám - skôr ak mám stres - ták práve z týchto stavov...
buchač
16.08.10,14:44
Máš pravdu buchač tie príznaky su ako vystrihnuté z dg panická porucha.Ale samozrejme treba kompletné vyšetrenie.
Nie to som myslel ....

Aj v noci pracuje naše podvedomie.A zle od žaludka je človeku od strachu bežne.Aby si ma rozumela,ja netvrdím,že je to panická porucha,ale opísané príznaky sedia naozaj ako z knihy,aj ked buchačovi sedeli na niečo iné.Je nutné kompletné vyšetrenie,tiež predávkovanie Euthyroxom sa môže takto prejavovať.Ale podľa opisu by som tipovala panickú poruchu.
Ale aby si ma rozumela ...mňa onehdá sanitka vzala , majáková , na JIS som skončil ...
Po týždni ma už pripravovali na operačku ...že " nabíjaj , odstúpiť od stola , priložiť na hruď tie oné ....a BI "...to aby som na normálny rytmus srdca nabehol ...

Ozaj , pulz som mal cca 260 tepov ...
Bolo podozrenie na infarkt ...

P.S::
Ozaj , nepísal som niekde , že v téme zdravie zásadne nesrandujem ???
Že oné skúsenosti , žiaľ , zažité boli ...či...?????;)
mojesrdce
16.08.10,15:02
No nazdar a aky bol vysledok? Infarkt to nebol teda, ze? Mas nejake lieky na to? Keby sa to stalo raz, tak to beriem, ale ked sa to opakuje a este aj zvysuje frekvencia - tak to nie je slava.

Ja som zufala a moja rodina sa o mna boji este viac, ked mi pride zle od srdiecka tak ma mama obklada studenymi obkladmi namocenymi v alpe...
buchač
16.08.10,15:15
No nazdar a aky bol vysledok? Infarkt to nebol teda, ze? Mas nejake lieky na to? Keby sa to stalo raz, tak to beriem, ale ked sa to opakuje a este aj zvysuje frekvencia - tak to nie je slava.

Ja som zufala a moja rodina sa o mna boji este viac, ked mi pride zle od srdiecka tak ma mama obklada studenymi obkladmi namocenymi v alpe...

srdco moje :D ...zúfalosť Ti nepomôže...žiaľ ...a to nehovorím o alpe a obkladoch ...

Veď sa urvi k doktorom a rieš ...raz sa to už nemusí zopakovať , ale to už bude neskoro ...na obklady , na Alpu ...zúfalá bude už potom tvoja rodina ...

Sorry za nepríjemné slová , ale radšej tieto , ako nepríjemné následky .
BXLmiami
16.08.10,15:36
Som rada buchač,že si to prežil.Dúfam,že ma pozveš na oslavu 30 narodenín.
buchač
16.08.10,16:51
Som rada buchač,že si to prežil.Dúfam,že ma pozveš na oslavu 30 narodenín.

V pohode , nemám problém ....s tou oslavou ...;)
Len vidím , že sa do minulosti budeme musieť vrátiť .....či ....?

http://www.porada.sk/1198921-post7507.html
BXLmiami
16.08.10,16:59
No vidíš,starý otec a ani nie 30 ročnú dievčinu mi tu strašíš.Mohol by si už mať rozum:D.V medicíne sa deje všeličo,ale do 30 rokov infarkty sú pomerne veľká výnimka a ak,tak väčšinou to srdiečko riešia od narodenia.
lenkak
16.08.10,19:10
Ja som mala podobné príznaky a tiež pri štítnej žľaze, tachykardiu, dokonca s podozrením na pľúcnu embóliu. Nuž rok som brala lieky na srdce, ako sa upravila ŠŽ, tak problémy mám len pri vyčerpanosti, únave a keď si nedám pozor na Euthyrox, skôr sa najem ako mám.
mojesrdce
17.08.10,06:54
Rozmýšľam nad tým, že vysadím Euthyrox na pár dní a uvidím ako telo zareaguje. Viem,že by som nemala experimentovať, ale páči sa mi prístup lekárov - keď som nebrala lieky na ŠŽ tak príčininou bola práve Šž, keď beriem lieky - a výsledku sú v poriadku zase je to ŠŽ. Samozrejme, že na podklade problémov s krčnou chrbticou a najnovšie to zdôvodňujeme stresom. Ale srdce nikdy nikto nevyšetrí. V poslednom čase viem o troch mužoch - vek cca. 30 rokov v mojom okolí - ktorí dostali masívny infarkt a zomreli ihneď - všetko to boli mladí zdraví muži. Takže už sa to netýka len staršej generácie...
lenkak
17.08.10,17:20
ja osobne neodporúčam vysadiť Euthyrox, dávka na ŠŽ bude tvojmu telu chýbať a pocítiš to, možno nie hneď, ale určite. Tak som aj ja dopadla, už mi nestačila moja dávka, museli mi ju zvýšiť, krv bola ok, ale objem nie. A cítila som ku koncu dosť problémy, hlavne s únavou.
rybanka71
07.10.10,04:59
Ahojte, potrebovala by som radu, lebo som už zúfalá. :(
Mám zníženú funkciu štítnej žľazy a beriem Euthyrox 50mg 1x denne. Teraz mi robili testy na hormóny a výsledky boli v poriadku, tzn. nepotrebujeme zvyšovať dávku.

A teraz k mojim problémom. V poslednom čase sa u mňa často opakujú nevoľnosti ( aj cez deň aj v noci ) ja ich lokalizujem od srdca.

Začnem sa potiť ( ale neúmerne veľa ), zrýchli sa mi činnosť srdca - cítim aj také chvenie a bolesť v okolí srdca. K nevoľnosti sa pridruží bolesť žalúdka a pocit na vracanie. Celý proces je sprevádzaný dýchavičnosťou, mdlobami a pocitom strachu. Tieto problémy nastanú úplne nečakane, nesúvisia s fyzickou aktivitou a ani so stresom. Stáva sa mi to v absolútne pokojných situáciách. Robili mi EKG v kľudovom stave - bez zmien, ale v kľude bez prejavov ťažkostí by ani nič iné nenašli, či áno?:confused:

Väčšina lekárov hovorí 1) Je to zo štítnej žľazy, 2) Problémy sú psychické.
Maximálne som sa dostala na interné oddelenie, na kardiológiu nikdy.

Mám strach o svoje zdravie, nemám ešte ani 30 rokov a bojím sa, že trpím skrytou arytmiou či inou poruchou srdca a objaví sa neskoro...
Inak si už rozumne neviem vysveliť moje problémy. Má prosím Vás niekto s niečím takýmto skúsenosti? Alebo v rodine? Čo by ste mi poradili ako si svojpomocne pomôcť, najmä keď príde tá bolesť a nevoľnosť?

Vďaka za akékoľvek rady a pomoc :)
Ahoj,reagujem na Tvoj problém a mám otázky-ak sa potíš,je ten pot studený,alebo teplý,lebo to je rozdiel a veľký.Pocit chvenia a bolesti v oblasti srdca,kde presne?Bolesť sa šíri niekam do okolia ,alebo je len na jednom mieste?Otázok je viac,tak skús presne popísať pocity,ak si ovšem už svoj problém poriešila,nemusíš
katarina.j
08.10.10,09:39
No zbožňujem, ked lekári vedia o tebe, že máš nejaku chorobu, tak hned všetky príznaky pripisuju jej (v tvojom prípade štít.žľaza). Ja som si tiež svoje prešla, necitila som sa ok, stale som sa zadýchala pri chodzi,pichanie pri srdci a o unave ani nehovorim. isla som k lekárke, poslala ma na interné, no lekár ma dobre že nevysmial, že čo tak mladé žieňa (to som nemala ani 30r) chce mat diagnozy ako babička. jeho vyšetrenie spočivalo v tom, popočúval ma a urobil ekg-záver, on nič nenašiel ani sa mu nezdá že to je srdce. tak som zmenila lekára-presla som si testami a výsledok-presne ako babička-arytmia, zhrubnutá stena jednej komory, druhá komora pracuje na menej ako polovicu...Nepodcenuj to jednoznačne, lebo bud potrebuješ kompletné vyšetrenie alebo zmeniť lieky-prispôsobiť dávkovanie, ale najlepšie by ozaj bolo, nech ti urobia komplet vyšetrenie-ekg, sono, test na stacionarnom bicykli. aspon budes vediet na com si...vela stastia.katka
ivantt
17.10.10,08:15
No vidíš,starý otec a ani nie 30 ročnú dievčinu mi tu strašíš.Mohol by si už mať rozum:D.V medicíne sa deje všeličo,ale do 30 rokov infarkty sú pomerne veľká výnimka a ak,tak väčšinou to srdiečko riešia od narodenia.

Ale so zdravim nie su žarty a to vystrasenie môže byť vástraha a adokonca podobna. Prečo by nemohol mať 30- ročný človek problem so srdcom ? Čo sa týka zdravia opatrnosti nie je nikdy dos. Moji kolegova, teda bývalí kolegovia nemali to stastie aby ich niekto poslal lekárovi. Jeden zomrel na inkfart ked mal ani nie 45 a druhy ma zrovna tých 30 a pír mesiacov. No aj môj spoluziak, tak isto, 35 rokov a uz ma za sebou 2 inkfarty. Takže ono si to nevybera kto ma kolko rokov...
A mimochodom, nie som tu dlho na porade ale jednu vec som zistil. Bucháč si rád zasranduje, provokuje ale ked sa jedna o zdravie tak srandy bokom, snazi sa pomôcť a poradiť. Podla mna sa niekedy aj vela nasurfuije po nete len aby netrersol nejaku hlupost, ale to je len môj dojem. Ja by som jeho reci na lahku vahu nebral.
ivantt
17.10.10,08:20
Vidíš, nekázali ti lekári schudnúť alebo pribrať ? Na jednu diagnozu kauzali pacientovi zhodiť, inak sa mu nepolepsi a druhemu kazali pribrat, lebo sa mu nepolepsi. Ja sa v nich vôbec nevyznam :confused:
Skus nájsť nezávisleho lekára, ktorý ti spravý vyšetrenia a neovor o aky problem sa jedna a ani ake choroby mas. Jednoducho inernistu a nech je zo zaciatku slepy a hluchy co sa tyka tvojho zdravotneho stavu. Ale ked nemas znamosti tak to nepojde, to by muselo byt cez kamaratstvo.. ale skus to.,..
buchač
17.10.10,08:28
Ale so zdravim nie su žarty a to vystrasenie môže byť vástraha a adokonca podobna. Prečo by nemohol mať 30- ročný človek problem so srdcom ? Čo sa týka zdravia opatrnosti nie je nikdy dos. Moji kolegova, teda bývalí kolegovia nemali to stastie aby ich niekto poslal lekárovi. Jeden zomrel na inkfart ked mal ani nie 45 a druhy ma zrovna tých 30 a pír mesiacov. No aj môj spoluziak, tak isto, 35 rokov a uz ma za sebou 2 inkfarty. Takže ono si to nevybera kto ma kolko rokov...
A mimochodom, nie som tu dlho na porade ale jednu vec som zistil. Bucháč si rád zasranduje, provokuje ale ked sa jedna o zdravie tak srandy bokom, snazi sa pomôcť a poradiť.
Vždy ...
Podla mna sa niekedy aj vela nasurfuije po nete len aby netrersol nejaku hlupost, ale to je len môj dojem.
Pre istotu niekedy ...kvôli overeniu a odborným výrazom ...
Ja by som jeho reci na lahku vahu nebral.
Každý je strojcom svojho osudu ...

Beťár jeden , jak si to presne vystihol ...všetko v podstate ...:rolleyes:
ivantt
17.10.10,08:34
Beťár jeden , jak si to presne vystihol ...všetko v podstate ...:rolleyes:

Veď mám oči a niekedy aj rozum :D
danushka
17.10.10,08:39
A čo tlak?..je v poriadku, nie je vysoký?
Totiž, presne tieto pocity som mala aj ja a v presvedčení, že mám nízky tlak som tlaku nevenovala pozornosť a snažila sa o dodržiavanie pitného režimu.
Pred rokom som sa začala liečiť na zníženú funkciu ŠŽ a užívam 50mg Euthyrox denne.
Bolesti hlavy a pocit niečoho zo srdcom boli za posledný rok oveľa intenzívnejšie, dýchavičnosť a obč. triaška svalstva tiež.
Kúpila som si tlakomer a na moje počudovanie som mala pravidelne tlak 160-170/100-110.
Nasledovalo vyšetrenie na internom a tam sa zistilo, že sa jedná už o hypertenziu 2. stupňa, pretože chlopnička srdiečka je už zväčšená, čo spôsobilo dlhodobé neliečenie hypertenzie.

Mojesrdce, určite tento stav nepodceňuj a žiadaj interné a psych. vyšetrenie. Mohlo by ísť aj o panickú poruchu, ako píše BXLmiami.
alabut
17.10.10,09:16
Nie som lekar, ale myslim si, ze zvacsena chlopna je dosledok nejakeho nelieceneho zapalu. Nechapem, preco by chlopna mala zapricinit hypertenziu, pretoze zvacsena dobre neprilieha a netesni. Skusim sa opytat kurenarov. Skor sa mi pozdava, ze vysoky tlak je problem niekde v potrubi. Tiez ma zaraza, ze lekarska veda, vacsinou nepozna pricinu vysokeho krvneho tlaku. Mne sa zda, ze dnesne liecenie je metodou pokusu a omylu, neriesi sa pricina, pretoze je neznama, a celkom dobre to vynasa.
ivantt
17.10.10,09:59
alabut ved ludske telo je este stale jedna velká neznáma. Stále sa objavuje niečo nové, neprebádane. Ved lekárska veda za poslednych 100 rokov ridne poskocila a tu len letopocet je 2000. Na každú chorobu sa raz najde liek ale nemusí to byť hned dnes. Verím tomu že aj na tlak pride raz rad. Zatial si to treba liecit tak, ako vieme. Ja mam sice tlak dobry ale tep mam dost vysoky a to je tiez neprebadane. tak som zacal sportovat a trosku sa znizil. Zmenil som stravníček, zae sa zlepšil. A to mi nekázal žiadny poradák ani lekár, jednoducho chcem byť zdravší tak sa občas spolieham aj na seba alebo rady starej babičky.... Ale lekárov tiež nevynechávam.
alabut
17.10.10,10:32
Ved ja ine netvrdim. K doktorom chodim len si odmerat tlak, cukor a podiskurovat, zistit ich diagnozu, prekonzultovat a pojedovat. Na lieky a operaciu nemam peniaze, tak sa liecim sam. Dost veci som si vyliecil a nielen sebe. Teraz mi to ide horsie, pretoze po uraze sa neviem dobre sustredit, ale ide to pomaly. :-)
danushka
17.10.10,10:36
Alabut, reagujem na :
Nie som lekar, ale myslim si, ze zvacsena chlopna je dosledok nejakeho nelieceneho zapalu. Nechapem, preco by chlopna mala zapricinit hypertenziu, pretoze zvacsena dobre neprilieha a netesni. Skusim sa opytat kurenarov. Skor sa mi pozdava, ze vysoky tlak je problem niekde v potrubi. Tiez ma zaraza, ze lekarska veda, vacsinou nepozna pricinu vysokeho krvneho tlaku. Mne sa zda, ze dnesne liecenie je metodou pokusu a omylu, neriesi sa pricina, pretoze je neznama, a celkom dobre to vynasa.

Práve preto, že nie si lekár a internista, nevieš, že neliečená hypertenzia môže zapríčiniť zväčšenie srdcovej chlopne. (ani ja som to nevedela;) )
Keby si čítal môj príspevok poriadne, dočítal by si sa, že netvrdím, že zv. chlopňa zapríčiňuje hypertenziu. :)
A v mojom prípade je hypertenzia dedičná, takže ani pokus, ani omyl medicíny v mojom prípade neriešia podstatu choroby.
sito
17.10.10,11:32
Ahoj, danushka! :);) Hypenterzia? Dedičná? No, nedbám! Ak si ju zdedila, je tvoja! A na nejaký pokus, omyl ...? Čo je tvoje, to je tvoje, nedaj si zobrať.

Ale zo zdravím, sa nie je čo zahrávať, ak sa má a má človek, ľudí rád.

Zneškodní tú virózu, až nechytí PORADA skazu. :);)

Kazu, môže, drží! PORADA. :);)
ivantt
17.10.10,16:19
alabut Dnes, 01:32 PM
Ved ja ine netvrdim. K doktorom chodim len si odmerat tlak, cukor a podiskurovat, zistit ich diagnozu, prekonzultovat a pojedovat. Na lieky a operaciu nemam peniaze, tak sa liecim sam. Dost veci som si vyliecil a nielen sebe. Teraz mi to ide horsie, pretoze po uraze sa neviem dobre sustredit, ale ide to pomaly. :-)

o je všetko pekné že si dokážeš pomôcť sám sebe a aj iným ale nerozumiem jednej veci. Keď musíš brať lieky tak na ne musíš mať peniaze. Mám cukrovku ale za lieky nejak zvlášť veľa neplatim. Ja takisto nechodím k lekárom, ale co sa tyka cukrovky tak musím či chcem či nechcem ale to je všetko. Ostatné choroby sa ma nejak nechytaju, resp. nedovolim im. Ale so srdcom nie je dobré zahrávať sa...