nina0074
16.08.10,14:21
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť či mám vystaviť faktúru na organizáciu patriacu do OSN s daňou alebo bez dane do New Yorku za tovar ktorý bol dodaný na výstavu v Rakúsku?
Dostali sme list, kde sa klient obracia na Dohohovor o výsadách a imunitách Organizácie spojených národov, kde bolo špecifikované, že tieto organizácie sú oslobodené od priamych daní,ciel,vývozných a dovozných zákonov atď.
Lenže faktrúru môžem vystaviť len na základe odvolávky na nejaký paragraf...Ale v zákonne o DPH som nenašla podobné oslobodenie.
Vedel by mi prosím niekto napísať na ktorý paragraf sa mám odvolať?
Ďakujem
Tweety
16.08.10,12:53
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť či mám vystaviť faktúru na organizáciu patriacu do OSN s daňou alebo bez dane do New Yorku za tovar ktorý bol dodaný na výstavu v Rakúsku?
Dostali sme list, kde sa klient obracia na Dohohovor o výsadách a imunitách Organizácie spojených národov, kde bolo špecifikované, že tieto organizácie sú oslobodené od priamych daní,ciel,vývozných a dovozných zákonov atď.
Lenže faktrúru môžem vystaviť len na základe odvolávky na nejaký paragraf...Ale v zákonne o DPH som nenašla podobné oslobodenie.
Vedel by mi prosím niekto napísať na ktorý paragraf sa mám odvolať?
Ďakujem
Pozri Zákon od §61:
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#61
nina0074
16.08.10,13:15
V tomto paragrafe sa spomína vrátenie dane.To znamená, že im máme fakturovať s DPH a potom oni majú nárok na vrátenie dane?alebo ako mám tomu rozumieť?
A čo ten dohovor o oslobodení?
nina0074
18.08.10,06:50
Naozaj nevie nikto poradiť?