AGRO
06.11.05,18:02
Firma chce zamestnať na dohodu na dva mesiace murára, koľko môže zarobiť na mesiac. ? Je to obmedzené ?
Paula
06.11.05,17:07
Firma chce zamestnať na dohodu na dva mesiace murára, koľko môže zarobiť na mesiac. ? Je to obmedzené ?Odmena nie je obmedzená.Predpokladám, že dotyčný nepoberá podporu v nezamestnanosti.
domacnost
06.11.05,17:10
ide o nezamestnaného? , alebo ide o murára, ktorý bude vykonávať murár.práce na základe dohody a popri tom bude zamestnaný na HPP?

ak je popri tom zamestnaný u zamestnávateľa tak nemôže prevýšiť max.odpracovaný počet hodín ročne t.j. 300 hod. Nie je podmienený mesačný zárobok. Ak je nezamest. tak tam je to podmienené mesačným zárobkom myslím, že 3200,00 Sk.
AGRO
06.11.05,17:18
Nie je zamestnaný ani evidovaný. Aj tam je to obmedzené?
domacnost
06.11.05,17:24
Pokiaľ je nezamest. a ani neevid.tak tam to vôbec nieje obmedzené.On ako nezamestnaný a neevid.platí si odvody do SP a ZP?
Jana Motyčková
06.11.05,17:41
Nie je zamestnaný ani evidovaný. Aj tam je to obmedzené?Maximálny počet hodín 300 za rok u toho zamestnávateľa, zárobok neobmedzený. Ale dohoda by mala byť napísaná tak, aby bola práca vymedzená výsledkom, t.j. nie murárske práce, ale napr. vymurovanie 1 domu.
brm
06.11.05,19:03
svojho času bolo v zákonníku práce niečo v zmysle " rámci slušnosti" alebo také dačo...rada by som videla a vedela čomu sa u nás na slovensku nadáva "v rámci slušnosti"...
marmal
07.11.05,11:51
§ 224 ods. 2 ZP hovori ze, naroky zamestnanca alebo ine plnenia v jeho prospech nemozno dohodnut pre zamestnanca priaznivejsie, ako su naroky vyplyvajuce z pracovneho pomeru.

Marta
ajobs
07.11.05,18:26
svojho času bolo v zákonníku práce niečo v zmysle " rámci slušnosti" alebo také dačo...rada by som videla a vedela čomu sa u nás na slovensku nadáva "v rámci slušnosti"...
Čo si tým myslela, že "v rámci slušnosti" ?????:confused: Týka sa to výšky odmeny, alebo nejakých iných podmienok ?;)
jaco
08.11.05,19:03
Tych 300 hodin to je dokopy na dohodu za cely rok pre jedneho cloveka a je to len u jedneho konkretneho zamestavatela? teoreticky by potom mohol mat iks dohod u iks zamestnavatelov do 300 hodin, to sa mi zda ako blbost.
adam
08.11.05,19:33
Tych 300 hodin to je dokopy na dohodu za cely rok pre jedneho cloveka a je to len u jedneho konkretneho zamestavatela? teoreticky by potom mohol mat iks dohod u iks zamestnavatelov do 300 hodin, to sa mi zda ako blbost. Je to tak. Max.300hodín u jedného zamestnávateľa. Môžeš mať toľko dohôd, koľko budeš vládať, x dohôd u x zamestnávateľov, ale len do 300hod......:)
ricij
08.11.05,19:55
Firma chce zamestnať na dohodu na dva mesiace murára, koľko môže zarobiť na mesiac. ? Je to obmedzené ?Však to by bolo proti logike trhového hospodárstva (filozofie slobode jednotlivca), keby sme limitovali výšku zárobku! Kdeže!!!
monika-s
09.11.05,14:52
Príspevky k tejto téme som prečítala len "bleskovo" tak napíšem všetko čo si myslím že sa dohôd týka:

1. Ak je evidovaný nezamestnaný
nesmie presiahnuť 16 hod týždenne a 3200 Sk mesačne

2. Ak je napr. študent a teda nie je ani zamestnaný ani nezamestnaný
nemal by presiahnuť 1/2 min mzdy, inak platí odvod do ZP

3. Ak je zamestnaný - nemá obmedzený príjem

Dan platí dohodár samozrejme vo všetkých prípadoch a takisto vo všetkých prípadoch platí zaňho zamesnávateľ úrazové poistenie.
adam
09.11.05,15:43
Príspevky k tejto téme som prečítala len "bleskovo" tak napíšem všetko čo si myslím že sa dohôd týka:

1. Ak je evidovaný nezamestnaný
nesmie presiahnuť 16 hod týždenne a 3200 Sk mesačne

2. Ak je napr. študent a teda nie je ani zamestnaný ani nezamestnaný
nemal by presiahnuť 1/2 min mzdy, inak platí odvod do ZP

3. Ak je zamestnaný - nemá obmedzený príjem

Dan platí dohodár samozrejme vo všetkých prípadoch a takisto vo všetkých prípadoch platí zaňho zamesnávateľ úrazové poistenie. Všetkým dohodárom môžeš dať podpísať vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej časti a tým im znížiť daňové zaťaženie, ak sú nezamestnaní a u iného zamest. toto vyhlásenie nemajú podpísané...........;)
jaco
10.11.05,05:52
Adam sme sa asi zle rozumeli som to asi nejasne napisal. ja som to myslel tak ze napr.:

1 zamestnavatel - 200 hodin
2 zamestnavatel - 100 hodin
3 zamestnavatel - 250 hodin
----------------------------
dokopy za dohody za rok - 550 hodin

toto u jedneho cloveka teda nie je mozne? toto sa mi zda ako blbost. vzdy musi byt sucet na dohody za rok max. 300 hodin? dobre to chapem? nemoze to byt ako vyssie uvedeny priklad? dufam ze nie lebo potom to mam zle zauctovane...
adam
10.11.05,06:00
Adam sme sa asi zle rozumeli som to asi nejasne napisal. ja som to myslel tak ze napr.:

1 zamestnavatel - 200 hodin
2 zamestnavatel - 100 hodin
3 zamestnavatel - 250 hodin
----------------------------
dokopy za dohody za rok - 550 hodin

toto u jedneho cloveka teda nie je mozne? toto sa mi zda ako blbost. vzdy musi byt sucet na dohody za rok max. 300 hodin? dobre to chapem? nemoze to byt ako vyssie uvedeny priklad? dufam ze nie lebo potom to mam zle zauctovane... Ozaj sme sa nerozumeli. Zamestnanec môže byť v pribehu roka zamestnaný na DOVP u 1,2,3,.......zamestnávateľov, môže pracovať i u viacerých naraz, ale u každého z nich môže odrobiť max. 300hodín.Takže 300 u 1., 300 u druhého atď.....Pekný deň........;)
Jana Motyčková
10.11.05,06:35
1. Ak je evidovaný nezamestnaný
nesmie presiahnuť 16 hod týždenne a 3200 Sk mesačne
64 hodín mesačne a 3200 Sk mesačne.