karol.za
06.11.05,18:33
Ahoj všetci priatelia
môj daľši príspevok je trochu otázka.
Akú prácu si predstavujete ak má zamestnanec v pracovnej náplni klauzulu

Vykonáva práce zadané nadriadeným zamestnancom.

Jedná sa o zamestnancov tak ako o ženy a chlapov s robotníckym pracovným zaradením.
KEJKA
06.11.05,17:36
Ahoj všetci priatelia
môj daľši príspevok je trochu otázka.
Akú prácu si predstavujete ak má zamestnanec v pracovnej náplni klauzulu

Vykonáva práce zadané nadriadeným zamestnancom.

Jedná sa o zamestnancov tak ako o ženy a chlapov s robotníckym pracovným zaradením.
vsetko, co ma charakter prace.
durisovad
06.11.05,18:52
Ja to chapem tak, ze ak nadriadeny prikaze napr. pozametat dvor, tak je pracovnik povinny to spravit. Iste ma v naplni prace aj ine ulohy. Takato veticka sa obycajne dava do pracovnej naplne na to, aby mohol nadriadeny pridelit aj inu pracu, ktora v naplni nie je presne definovana.
karol.za
06.11.05,19:18
áno oba predchádzajúce príspevky majú presnú definíciu

prepáčte priatelia ale jedná sa asi o toto
každá pracovná činnosť má nejaké riziká ktoré môžu poškodiť alebo otravovať v práci a tu je ešte jedno slovíčko prevencia-urobili sme všetko aby nedošlo k poškedeniu alebo otravovaniu pri tejto práci.
A tu je trochu problém !!!
hron
06.11.05,19:29
áno oba predchádzajúce príspevky majú presnú definíciu

prepáčte priatelia ale jedná sa asi o toto
každá pracovná činnosť má nejaké riziká ktoré môžu poškodiť alebo otravovať v práci a tu je ešte jedno slovíčko prevencia-urobili sme všetko aby nedošlo k poškedeniu alebo otravovaniu pri tejto práci.
A tu je trochu problém !!!No...tych problemov je omnoho viac. Pravne, kvalifikacno-kompetencne, okrem toho takto neexistuju ziadne kriteria pre vyhodnocovanie prace okrem jedneho jedineho - lizania urcitej partie.
Ale nie je to novinka, Starsie rocniky si urcita pamataju za (takmer povinny) bod pracovnej naplne - "vykonava operativne prikazy nadriadeneho" ako poistku. Ale bol to len ako posledny bod medzi dalsimi, konkretnymi.
Ako vidim, pokrok sa ruti nezadrzitelnym tempom "kazdy podla svojich schopnosti..." a uz sa z toho vyvinula hlavna a jedina napln prace :-). Gratulujem.
ondrejvla
06.11.05,19:41
Áno pamätáme si to, bolo to aj v platovom dekréte "vykonava operativne prikazy nadriadeneho" a prémiová zložka mu bude navrhnutá podľa splnených a vyhodnotených kritérií nadriadeného.
Za 40 rokov práce som nezistila, či som splnila všetky body splnených kritérií!
lenkak
06.11.05,19:45
Vlasta, ty určite na 100%, len pochybujem o tej platovej zložke.
ondrejvla
06.11.05,20:00
Vlasta, ty určite na 100%, len pochybujem o tej platovej zložke.
Lenka ďakujem, ale práve tá platová zložka... bola príliš premenlivá, takže asi kritéria boli vyhodnotené mimo pozície nadriadených a podriadených!
No ale každá doba má svoje pozitíva i negatíva, no čo už, aspoň nám zostali spomienky.
ajobs
06.11.05,20:33
Môže to byť práca, ktorá je v súlade s právnymi predpismi. Teda keď ma zamestnávateľ poverí prácou, na ktorú napr. nemám potrebné vzdelanie, školenie, či fyzické a psychické dispozície, môžem takúto prácu bez ujmy odmietnuť. ;) Len či na Slovensku ? :confused:
A ešte k názvu témy, nejakým nedopatrením (ak som dobre prečítal), sa slovo "srandičky..." zmenilo na "sraničky....". Neviem, či to má nejaký pejoratívny podtext, alebo ide len o chybu:D :D :D
Paula
06.11.05,20:40
A ešte k názvu témy, nejakým nedopatrením (ak som dobre prečítal), sa slovo "srandičky..." zmenilo na "sraničky....". Neviem, či to má nejaký pejoratívny podtext, alebo ide len o chybu:D :D :DSkutočne, priebežná zmena témy sa myslím ešte neudiala.........alebo to Richard opravil už v niektorých príspevkoch.;)
hron
06.11.05,20:55
Skutočne, priebežná zmena témy sa myslím ešte neudiala.........alebo to Richard opravil už v niektorých príspevkoch.;)Ako tak kukam, meno "pachatelky" je uplne jasne, Richard to nie je. Ale nemyslim si velmi, ze toto je z kategorie ci uz prveho, ci toho druheho slova.
Hlavne z toho dovodu, ze "preukaznost" takto definovanej zverenej ulohy je nulova, zalozene len na svedectve zoci voci. Nikto si netrufne vypytat si v pripade pochybnosti papier.

No jo, nejako musim zatlct, ze som si nevsimol zmenu subjektu :-)
karol.za
09.11.05,14:25
ospravedlňujem sa všetkým v názve je chyba ,fakt ten názom mal byť ,,srandičky,, stalo sa to neumyselne nakoľko som neskontroloval text pred odoslaním,všetkým ktorý si to všimli ďakujem za upozornenie a dúfam že k podobnej chybe už nedojde,
budem si dávať väčší pozor
ďakujem
Karol
ajobs
09.11.05,14:39
Pokiaľ viem Karol, tak ty si to nebol s tou modifikáciou, názov témy si mal správne.;)
liba2
10.11.05,07:08
Karol, vojdi do svojho prvého príspevku a skús opraviť názov témy...