Karel 10
16.08.10,17:19
se mi žádné Dokumenty nezobrazují, nevím co mám kde v nastavení zatrhout, nebo co udělat, aby se to změnilo.
jesliže mi poradíte, tak mnohokrát děkuji
karel.novak@click.cz
arizona
16.08.10,16:06
Ak ti to nefunguje, skús otvoriť hocijaký dokument a klikni na štart-napravo sa ti zobrazia všetky posledné otvorené ;)
Mr.40
16.08.10,17:28
...a zobrazuje sa ti v ponuke "Štart" rubrika "Posledné dokumenty"?
Ak nie, skús -Štart-Vlastnosti-Ponuka štart-Prispôsobiť-Spresnenie-
no a dole si zafajkni "Zobrazovať naposledy otvorené dokumenty"
Karel 10
17.08.10,05:07
...a zobrazuje sa ti v ponuke "Štart" rubrika "Posledné dokumenty"?
Ak nie, skús -Štart-Vlastnosti-Ponuka štart-Prispôsobiť-Spresnenie-
no a dole si zafajkni "Zobrazovať naposledy otvorené dokumenty"
Díky za odpověď:
to všechno mám, ale ta složka "Poslední dokumenty" zůstává stále prázdná, at otevřu a následně zavřu dokumentů kolik chci.
Karel 10
17.08.10,05:09
Díky za reakci:
rubrika "Poslední dokumenty" se mi zobrazuje, ale zůstává stále prázdná, otevřené dokumenty se v ní neuchovávají.
Karel 10
17.08.10,05:11
Díky,, to dělám, ale "Poslední dokumenty" zůstávají prázdné, nic se v nich neudrží
Fero11
17.08.10,05:15
OK, tak a mozes nam napisat, kvoli comu to pozadujes aby to tam bolo ??
Ja napr. pouzivam win xp uz 10 rokov a nikdy som v ponuke start nevyuzil moznost dokumenty
Karel 10
17.08.10,07:17
OK, tak a mozes nam napisat, kvoli comu to pozadujes aby to tam bolo ??
Ja napr. pouzivam win xp uz 10 rokov a nikdy som v ponuke start nevyuzil moznost dokumenty

Velmi mi to pomáhá při otevírání dokumentů např. z minulého dne(např.Word, Excel), nemusím hledat a proklikávat se. Použiji klávesovou zkratku+první písmeno daného dokumenu, které si pamatuji a mám vlastně na jedno nebo dvě kliknutí otevřený dokument z předešlého dne.
Používal jsem to takto léta, ale po výměně HD se toto samozřejmě ztratilo a znovu tutu funkci nemohu obnovit.
JInak díky za zájem.
Chobot
17.08.10,07:28
Velmi mi to pomáhá při otevírání dokumentů např. z minulého dne(např.Word, Excel), nemusím hledat a proklikávat se. Použiji klávesovou zkratku+první písmeno daného dokumenu, které si pamatuji a mám vlastně na jedno nebo dvě kliknutí otevřený dokument z předešlého dne.
Používal jsem to takto léta, ale po výměně HD se toto samozřejmě ztratilo a znovu tutu funkci nemohu obnovit.
JInak díky za zájem.

Ešte pozri vo Windows Exploreri nasledovný adresár:

c:\Documents and Settings\"tvoje užívateľské meno"\Naposledy použité (alebo aj Recent) - či tam niečo je.

V tomto adresári sa ukladajú odkazy na naposledy otvorené dokumenty. Ak tam sú, tak ich len treba dostať na panel. Ak tam nie sú, tak to bude treba inde nastaviť.

Ale pozor, Windows zobrazuje ako naposledy použité len také, ktoré sa otvoria z prehliadača dvojklikom. Ak napr. dáš otvoriť tak, že klikneš na dokument pravým tlačidlom myši a dáš "Otvoriť v programe" a vyberieš program, tak medzi naposledy použitými ho nenájdeš.
Karel 10
17.08.10,07:54
Ešte pozri vo Windows Exploreri nasledovný adresár:

c:\Documents and Settings\"tvoje užívateľské meno"\Naposledy použité (alebo aj Recent) - či tam niečo je.

V tomto adresári sa ukladajú odkazy na naposledy otvorené dokumenty. Ak tam sú, tak ich len treba dostať na panel. Ak tam nie sú, tak to bude treba inde nastaviť.

Ale pozor, Windows zobrazuje ako naposledy použité len také, ktoré sa otvoria z prehliadača dvojklikom. Ak napr. dáš otvoriť tak, že klikneš na dokument pravým tlačidlom myši a dáš "Otvoriť v programe" a vyberieš program, tak medzi naposledy použitými ho nenájdeš.

K první části: nic jsem nenašel, nebo to neumím najít, :(
k druhé části: máte pravdu, dokumenty které jsem otevřel vámi popisovaným způsobem, se v "Posl.dok." objevily, teď jen aby tam zůstaly i po vypnutí a opětovném zapnutí PC :)
díky
Karel 10
18.08.10,06:41
K první části: nic jsem nenašel, nebo to neumím najít, :(
k druhé části: máte pravdu, dokumenty které jsem otevřel vámi popisovaným způsobem, se v "Posl.dok." objevily, teď jen aby tam zůstaly i po vypnutí a opětovném zapnutí PC :)
díky

Tak se nepovedlo, otevřené dokumenty se udržely ve složce "Poslení dokumenty", jen po dodu spuštění PC. Po zapnutí je složka opět prázdná, tak už nevím co s tím.....:mee:
přesto díky za radu :)
kamowski
18.08.10,14:00
Pozri čo sa ti spúšťa pri štarte a ak tam máš nejaký čistič (CC, AWC, Glary....) skontroluj nastavenia.
Ak sa ti spúšťa s windowsom a má nastavené "čistiť pri spustení, tak to môže robiť.
Chobot
19.08.10,06:34
Tak se nepovedlo, otevřené dokumenty se udržely ve složce "Poslení dokumenty", jen po dodu spuštění PC. Po zapnutí je složka opět prázdná, tak už nevím co s tím.....:mee:
přesto díky za radu :)

Vyskúšaj ešte toto:

V menu Start klikni na Spustiť, do príkazového riadku napíš "regedit". Otvorí sa ti register systému. V ňom v adresári

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

pozri, či je tam parameter "ClearRecentDocsOnExit". Ak je, pozri, aké má nastavenie, ak je tam "1", tak to zmeň na "0". 1 znamená vymazanie histórie dokumentov pri reštarte, 0 znamená nemazať históriu pri reštarte.
Karel 10
19.08.10,08:47
K první části: nic jsem nenašel, nebo to neumím najít, :(
k druhé části: máte pravdu, dokumenty které jsem otevřel vámi popisovaným způsobem, se v "Posl.dok." objevily, teď jen aby tam zůstaly i po vypnutí a opětovném zapnutí PC :)
díky


nezůstalo to tam, po znovu otevření PC je rubrika "Poslední dokumenty" opět prázdná
Chobot
19.08.10,09:26
nezůstalo to tam, po znovu otevření PC je rubrika "Poslední dokumenty" opět prázdná

Tak skús celý riadok "ClearRecentDocsOnExit" vymazať z registra.
Karel 10
20.08.10,08:45
Vyskúšaj ešte toto:

V menu Start klikni na Spustiť, do príkazového riadku napíš "regedit". Otvorí sa ti register systému. V ňom v adresári

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer

pozri, či je tam parameter "ClearRecentDocsOnExit". Ak je, pozri, aké má nastavenie, ak je tam "1", tak to zmeň na "0". 1 znamená vymazanie histórie dokumentov pri reštarte, 0 znamená nemazať históriu pri reštarte.

Díky, Díky Díky, bylo to ono. Ta "0", změnil jsem ji a poslední otevřené dokumenty tam dále zůstávají, měl jste pravdu. Ještě jednou děkuji, že jste mi věnoval čas a poradil a za trpělivost.
Ať se vám daří
Karel 10
20.08.10,08:49
Pozri čo sa ti spúšťa pri štarte a ak tam máš nejaký čistič (CC, AWC, Glary....) skontroluj nastavenia.
Ak sa ti spúšťa s windowsom a má nastavené "čistiť pri spustení, tak to môže robiť.
Díky, pokoušel jsem se to provést, ale asi špatně a bez úspěchu, nicméně vám děkuji za ochotu, ať se vám daří