domacnost
06.11.05,19:09
Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady. Môj osobný názor je bez urážky skúsenejších poradákov takýto. Myslím si , že dosť dávajú najavo ,že sú skúsenejší ako nováčikovia. My neskúsenejší potrebujeme trpezlivosť k pochopeniu daným zákonom a niekedy aj laicky a polopate vysvetliť. Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. Neberte to ako urážku. Ked komunikujem pod iným užívateľ.menom , v ktorých mám cez 300 príspevkov, mám pocit, že ostatný poraďáci majú iný prístup ku mne ( milší, lepší, ochotnejší atd...) , ako ku takému, ktorý má len 10 príspevkov. Možno, že si to len namýšlam, tak preto som založila túto tému či aj druhý majú takéto názory a či to postrehli. Nikoho som nechcela týmto príspevkom uraziť hlavne nie skúsenejších poradákov. My nováčikovia Vám všetkým skúsenejším chceme poďakovať za rady, ktoré k účtov.potrebujeme. Ste super!!!
karol.za
06.11.05,18:24
Ja ten pocit menejcenosti som vôbec nepocítil.
K porade som sa dostal náhodou nakoľko moja parketa je trochu iná,ale našiel som v nej témy na ktoré som vedel reagovať a možno aj poradiť, a keď som ja potreboval poradiť tak k mojej téme sa vyjadrili aj starý poraďaci a nakoľko to bola téma ,,mimo mňa,, a v danej tematike som
celkom mimo mi poradili tak dá sa povedať ,,po lopate,,
a neuzajímalo ich že som nováčik ale chceli mi poradiť a aj poradili za čo im patrí vďaka a keď má niekto problém v tematike ktorej rozumiem tak aj ja rád poradím a aj ma poteší že niekomu moja rada možno pomohla a dostal som ho do obrazu danej témy.
A keď budem ja potrebovať radu tak sa samozrejme obrátim na poradu a viem že mi poraďáci poradia a o tom vlastne táto naša porada je.
s pozdravom karol
durisovad
06.11.05,18:44
Vsetci sme tu zacinali ako "novacikovia". Ja som pocit menejcennosti alebo podcenovania nikdy nemala. Vacsina tu zucastnenych, bez ohladu na to, ci su novi alebo stari, sa snazi tym druhym pomoct a poradit a aj sami cerpaju z rad inych.
To, ze je niekto prihlaseny pod dvomi menami, nepovazujem za korektne, ale ak to vyhovuje dvojmennemu a neprekaza ostatnym....
bepo
06.11.05,19:00
Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia časom druhých.
Manual
06.11.05,19:10
.... Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. [/QUOTE] A čo ťa viedlo alebo prinútilo sa prihlásiť aj pod iným menom ? Aké myšlienkové pochody .... ??? Čo tým sleduješ ... ??? Môžeš objasniť ?
Katija
06.11.05,19:14
Nechodím sem dlho a nemám veľa príspevkov. Chodím sem však rada a od začiatku sa v tejto spoločnosti cítim dobre. Nikdy sa nepozeám na to, kto má koľko príspevkov, ale na to čo o danom probléme vie a ako obháji svoj názor. Nezbadala som nič také ako píšeš. Naopak ja tu vidím hlavne trpezlivosť (ak sa téma opakuje x-krát) a ochotu stále nezištne pomáhať. Je to tu super.:):cool:
Muška
06.11.05,19:40
Veľkou chybou nováčikov je, že si dostatočne neprečítajú pokyny administrátora.
Keď som objavila PORADU, tak som prvé týždne najskôr študovala čo a ako, a až potom som sa odvážila len odpovedať na otázku. Za dobu čo som tu prihlásená som bola nútená len 7 krát zadať novú tému. Nakoľko som cez vyhľadávač našla väčšinou všetko čo som potrebovala.

Niektorí nováčikovia sa ráno prihlásia a poobede sú tu už od nich 3 nové témy , ktoré sú už na PORADE rozobrané od vrchu aj od spodu.
Z uvedeného dôvodu som si aj pod meno dala odkaz na vyhľadávanie.
hron
06.11.05,19:43
Ako tak kukam, same extremy, bud nazory ludi hlboko pod 100, alebo vysoko na 500.
tag ja sa vypenim, som akurat tak v strede - k trpezlivosti som este nenapuchol, na komplexy mam zase privela prispevkov. No tak sa uz len s tazkym srcom predieram cez miliony tem, z ktorych devatstodevatdesiattisicdevatstodevatdesiatpat preskocim. Nie nepenim pri tom, vlastne co to vravim, penim na plne usta, monitor sa uz len utahuje, co najtichulinkejsie pradie, aby odomna nahodou nevyfasol sprsku. Noale sem tam sa na mna zreb usmeje, a najdem si temu, temicku, ktora ma uputa...vyprovokuje...niekedy az tak, ze sem tam zapeni nieco insô...eehhhh, nezapeni, to su len take nocne mory, nikdy som tu nemal problem...
Tak, tak toto bol nazor strednej vrstvy...
Richard
06.11.05,19:48
Táto Porada je otvorená pre všetkých. Nových aj starých poraďákov.

Nie som psychológ, ale je mi jasné, že keď sa vytvorí určitá partia ľudí, býva vždy komplikovanejšie do nej vstúpiť neskôr ako pri jej vzniku. Títo ľudia majú už niečo "spoločné" a vidia niektoré veci "už" z iného pohľadu.
Tu môže prameniť aj určitá netrpezlivosť na niektoré javy, ako sú napr. často sa opakúce otázky, zlé zaradenie témy, či otázka položená v strede úplne inej témy. Tento neduh prekáža samozrejme tým skúsenejším pre ktorých to spôsobuje napr. horšiu prehľadnosť Porady.

Tiež sa mi stalo, že mnou mienené upozornenie bolo prijaté ako útok a preto budem vážiť svoje slová nabudúce lepšie. Verím, že aj ďalší Poraďáci napriek niekedy ostrým slovám majú dobrý úmysel.
Ak si myslíte, že tomu tak v konkrétnom prípade nie je, prosím nahláste mi takýto príspevok, pokúsim sa nájsť riešenie a upozorniť daného člena na pravidlá správania na tomto fóre.

Prosím skúsenejších, aby mali viac trpezlivosti s novými členmi Porady a zároveň prosím nových členov, aby tiež mali trpezlivosť a skôr ako začnú písať svoje prvé príspevky a otázky si naštudovali prácu s Poradou a viac sa s ňou oboznámili.
Jozef Mihál
06.11.05,19:53
Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia časom druhých.Nadviažem na príspevok od bepa takto:

V prvom rade otvorene hovorím, že uznávam princíp mazák - bažant a v praxi z neho uplatňujem na Porade to, že ako mazák sa snažím usmerňovať bažantov aby čo najrýchlejšie pochopili, ako to tu funguje (viď téma Etiketa Porady).

Medzi najčastejšie chyby bažantov patrí predstava, že ak napíšu svoju otázku - obvykle formou založenia novej témy a obvykle ešte k tomu do nesprávnej Porady - o 5 minút im na to odpovie najmenej 10 skúsených Poradcov. Ak sa tak nestane (lebo odpoveď sa dá nájsť pri troške snahy "vo vedľajších otvorených dverách"), nastupuje urazenosť.

Ďalšou vecou, ktorá irituje skúsenejších, je zasielanie súkromných správ zo strany nováčikov. Nie som sám spomedzi okruhu skúsenejších, kto dostáva dennodenne SS, v ktorých sa ma niekto, kto má na Porade v priemere dva príspevky, pýta na to či ono. Opakujem tým, kto si prečítajú tento príspevok a spoznali sa v tejto jeho pasáži, že na SS tohto druhu zásadne neodpovedám ani vlastnej sestre.

Ďalej úspešne zneužívané pravidlo - podal si prst, žiadam celú ruku. Nebudem komentovať.

Na záver - aj akýsi Lenin kedysi dávno povedal - "učiť sa, učiť sa, učiť sa" - to na Porade platí tiež trojnásobne ale takto: "hľadať, hľadať, hľadať". My starší dobre vieme rozoznať, kto sa touto zásadou riadi - a otázku napíše až vtedy, keď ani na 4-tý pokus nenašiel.
ondrejvla
06.11.05,19:56
Richard, mám návrh, možno by sa dal zrealizovať. Nebolo by možné, hneď pri zaregistrovaní sa každého nového člena dať upozornenie, že je možné najskôr pred zadaním témy dať hľadať, a to akým spôsobom?
Spomínam si, že keď som ja začínala, tiež som zadala novú otázku a téma už bola otvorená, možno to nie naschvál urobí aj nový člen, ktorý tu príde, no a keď niekto nechtiac "zakričí" zo starších poraďákov, určite je to len pre to, že nie je neochotný, ale každý z nás má aj dobrý aj zlý deň!
Marína
06.11.05,20:58
Domácnosť, prepáč, ale vzhľadom na svoj vek si to dovolím. Netreba byť vzťahovačný/á/ ale vďačný/á/ za dobré a odborné rady, ktoré skúsení poraďáci nám dávajú nezištne. A z ich príspevkov cítiť ich snahu poradiť a pomôcť. Hádam ich nechceš odradiť?
Neprezradíš, aký význam má byť prihlásený/á/ pod dvomi menami?
Pekný večer.
ajobs
06.11.05,21:00
Domácnosť, prepáč, ale vzhľadom na svoj vek si to dovolím. Netreba byť vzťahovačný/á/ ale vďačný/á/ za dobré a odborné rady, ktoré skúsený poraďáci nám dávajú nezištne. A z ich príspevkov cítiť ich snahu poradiť a pomôcť. Hádam ich nechceš odradiť?
Neprezradíš, aký význam má byť prihlásený/á/ pod dvomi menami?
Pekný večer.
Pridávam sa k Maríne, aký to má význam ???:confused:
KEJKA
06.11.05,21:13
stovky tem mi nevadia, davam automatickz najnovsie prispevky a kedze som tu denne, tak mi to zasa tak vela novych tem nevyhadzuje. Dost ich preskocim, lebo nemam problem ale necitim sa dost fundovana poradit. Tie ktore ma zaujmu, otvorim na poslednej strane a citam aktualne prispevky. Inak by som v tejto dzungli stravila cele hodiny a to naozaj nemozem. Pozor dzungla nemyslim negativne, jednoducho je tu uz strasne vela prispevkov.
tak a skutocnedobru noc.

Ako tak kukam, same extremy, bud nazory ludi hlboko pod 100, alebo vysoko na 500.
tag ja sa vypenim, som akurat tak v strede - k trpezlivosti som este nenapuchol, na komplexy mam zase privela prispevkov. No tak sa uz len s tazkym srcom predieram cez miliony tem, z ktorych devatstodevatdesiattisicdevatstodevatdesiatpat preskocim. Nie nepenim pri tom, vlastne co to vravim, penim na plne usta, monitor sa uz len utahuje, co najtichulinkejsie pradie, aby odomna nahodou nevyfasol sprsku. Noale sem tam sa na mna zreb usmeje, a najdem si temu, temicku, ktora ma uputa...vyprovokuje...niekedy az tak, ze sem tam zapeni nieco insô...eehhhh, nezapeni, to su len take nocne mory, nikdy som tu nemal problem...
Tak, tak toto bol nazor strednej vrstvy...
domacnost
07.11.05,06:48
.... Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. A čo ťa viedlo alebo prinútilo sa prihlásiť aj pod iným menom ? Aké myšlienkové pochody .... ??? Čo tým sleduješ ... ??? Môžeš objasniť ?[/QUOTE]
Ja som len chcela vyjadriť svoje pocity, nič vzlom som tým nemyslela, ked som založila túto tému. Nič ma neprinútilo sa zaregis.pod iným užív.menom chcela som to len vyskúšať. Nesledujem tým nič ani provokáciu. To čo som napísala, ešte raz boli to len moje pocity nič viac. Kedysi na porade som čítala , že viacerí ľudia sú tu poprihlasovaný pod viacerými užívat.menami. Som tak isto vďačná, ako mnohý iný poradáci. Asi máte pravdu bola som zo začiatku vzťahovačná a to je chyba , ale asi preto , že mala by som Vás bližšie spoznať a prísť konečne na stretnutie.;)
Prajem krásny ničím nerušený deň.:)
bepo
07.11.05,06:52
Hron a ondrejvla- vymazať sa dajú príspevky z ktorých nie je robená citácia,ak sa vymaže príspevok v ktorom je citovaný iný príspevok mal by sa dať vymazať aj pôvodný príspevok.
zubo
07.11.05,08:27
Rada vyjadrím aj ja svoje názory k PORADE.Nemôžem povedať, že by prístup skúsených poraďákov bol ponižujúci alebo podceňujúci. Som vďačná každej rade, ktorú dostanem. Som laik ale táto oblasť má dosť zaujíma takže sledujem tu niektoré témy a niekedy mi skutočne dlho trvá, kým si dám veci do súvislosti. Je to o to ťažšie , že na jeden problém existuje xxxx tém, a človek sa v tom potom stráca. Zakladanie zbytočných tém, vlastne sťažuje prácu tým, ktorý si inf. najskôr vyhľadávajú.
Na obranu poraďákov:Ani mňa nebaví vysvetľovať jednu a tú istú vec stále dookola, takže chápem upozornenia pre nováčikov.
VEĽA ZDARU VŠETKÝM PORAĎÁKOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):)
Jozef Mihál
07.11.05,09:41
Ešte k samotnej téme.

Osobne ak som nováčikom kdekoľvek a v akejkoľvek súvislosti, mám samozrejme na začiatku pocit menejcennosti. Tento pocit sa však postupne vytráca tým, ako beží čas, získavam skúsenosti, sebavedomie, zapadávam do kolektívu, zapracúvam sa, získavam nových známych atď.

Takže buďte v pohode a počúvajte rady starších a skúsenejších.

A hlavne kliknite sem: http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886
Zita5
07.11.05,10:02
Ďalšou vecou, ktorá irituje skúsenejších, je zasielanie súkromných správ zo strany nováčikov. Nie som sám spomedzi okruhu skúsenejších, kto dostáva dennodenne SS, v ktorých sa ma niekto, kto má na Porade v priemere dva príspevky, pýta na to či ono. Opakujem tým, kto si prečítajú tento príspevok a spoznali sa v tejto jeho pasáži, že na SS tohto druhu zásadne neodpovedám ani vlastnej sestre.



Prosím Vás , neberte moju reakciu ako narážku , resp. atak , alebo neviem čo a ako si to vysvetlíte . Chcem zareagovať len v dobrom slova zmysle .;)

Nepočítam sa za skúseného poraďáka , pretože ešte mám stále veľa nedostatkov a medzier v oblasti účtovníctva .Ale niečim som už aj já prešla a veľa krát potrebujem aj pomoc , alebo veľa krát len uistenie . Na druhej strane aj skúsený poraďák potrebuje pomôcť , o čom sa môžeme denno denne presviedčať .
Pravdou je , že nikto múdry z neba nespadol . :)
Čo ma prinútilo zareagovať je hlavne dôvod SS . To , že dostanem dáku SS od nováčika vôbec to nepovažujem ako záťaž a osobné obťažovanie . Neviem prečo , možno je to vo mne zakorenené , pretože v mojej povahe je proste niečo , čo mi navráva , že ľudom treba pomáhať . Já práve medzi také povahy zrejme patrím , a neviem dať najavo odmietnutie a povedať nie . Netvrdím , že je to 100% vlastnosť , pretože život mi za to uštedril už " dosť po hube ", ale nevzdávam to . Prepáčte za skoro vulgarizmus , ale je to tak .

Takže obdivujem ľudí ktorí vedia povedať nie , ale na druhej strane je mi ľúto tzv." nováčika" , ktorý skutočne potrebuje pomoc a nedostane sa mu .Ak si to premietnem opačne , že já budem ten nováčik , tak aj by som možno využila všetky dostupné spôsoby , aby som možno v tom účtovníckom záchvate a bezmocnosti získala overenie , potvrdenie alebo radu , ako ten a ten môj problém uzavrieť resp. účtovne dotiahnuť do zdarného konca .

Berme to tak , pokiaľ by táto stránka PORADY nemala vytvorené podmienky na zasielanie SS tomu ktorému členovi , tak určite by nikto neobťažoval , lebo by nemal ako .

Tak sa už na nováčikov nehnevajme .:) :) ;)
Jozef Mihál
07.11.05,10:09
Chcem tou pasážou o SS zdôrazniť, že diskusia o problémoch je zmyslom a PODSTATOU Porady. Riešenie odborných problémov cez SS ochudobňuje ostatných, ktorí majú podobný problém a radi by sa diskusie o probléme zúčastnili, resp. si diskusiu prečítali. Nikomu kto odpovedá na takéto SS to nemám za zlé ale zdôrazňujem, že ten, kto SS-ku so svojim problémom zasiela mojej osobe, zbytočne mrhá svojim drahocenným časom.
Zita5
07.11.05,10:20
Chcem tou pasážou o SS zdôrazniť, že diskusia o problémoch je zmyslom a PODSTATOU Porady. Riešenie odborných problémov cez SS ochudobňuje ostatných, ktorí majú podobný problém a radi by sa diskusie o probléme zúčastnili, resp. si diskusiu prečítali. Nikomu kto odpovedá na takéto SS to nemám za zlé ale zdôrazňujem, že ten, kto SS-ku so svojim problémom zasiela mojej osobe, zbytočne mrhá svojim drahocenným časom.

O.K. pán Mihál , já som to brala všeobecne , nič osobne - skutočne mi verte . Ale , trošičku som zastala našich nováčikov .

Na druhej strane musím Vám dať za pravdu , že "riešenie odborných problémov ochudobňuje ostat.,ktorí majú podobný problém .......... "
Já to beriem tak , že ten nováčik si svoju tému aj naštuduje a nájde v PORADE , ale sú určité skulinky čomu nerozumie , resp. si to vyloží inak , ako by bolo potrebné .

Ja len toľko .:) :) :) :)
Jozef Mihál
07.11.05,10:23
Skutočne to neberiem osobne, chcem len túto tému využiť na zdôraznenie môjho prístupu k SS. Šetrime si vzájomne svoj čas a diskutujme na Porade, nie v SS.
Tweety
07.11.05,10:27
O.K. pán Mihál , já som to brala všeobecne , nič osobne - skutočne mi verte . Ale , trošičku som zastala našich nováčikov .
Na druhej strane musím Vám dať za pravdu , že "riešenie odborných problémov ochudobňuje ostat.,ktorí majú podobný problém .......... "
Já to beriem tak , že ten nováčik si svoju tému aj naštuduje a nájde v PORADE , ale sú určité skulinky čomu nerozumie , resp. si to vyloží inak , ako by bolo potrebné .
Ja len toľko .:) :) :) :)Pridám sa aj Ja. Pri niektorých nováčikoch mám pocit, že ihneď svoju otázku šupnu na poradu, bez toho, aby si našli čas na prelúskanie tém a potom je tu veľké množstvo rovnakých otázok. Potom je jasné, že nie každého baví odpovedať stokrát na tú istú. :rolleyes:
alternativa
07.11.05,10:28
Tiez som zaciatocnik, hoci tusim pri mene uz nemam "junior", alebo ano? Tiez sa mi asi 1x za mojho kratkeho posobenia v porade dostalo komentarika k mojmu juniorskemu prispevku od seniora, ktory by som mohla hodnotit ako napr. usmevno ustipacny. Stale som presvedcena, ze nemal pravdu a nebolo to na mieste. Reagovala som seniorovi pri prvej prilezitosti tiez usmevne, ved nic sa nestalo. Fakt je, ze som rada, ze som sa do tohto kolektivu prispievatelov dostala. A zakladatelia, spravovatelia a prispievatelia tejto www maju moje absolutorium. Je osozna, pomaha. Myslim, ze pre vsetkych nas, juniorov ci seniorov na porade ci v zivote plati to iste: komunikovat s ludmi sposobom, ktory neuraza, ved aj tu mame kazdy rozne vzdelanie, inu uroven znalosti a myslenia, sposob vyjadrovania, rozny vek. Je treba vyjadrit svoj nazor, skusenost, vysvetlit snahu pomoct. Mozno nie vzdy pouzijeme "stastnu" formulaciu... Myslim, ze je dobre, ze vznikla aj tato tema.
Ja pridam jednu poznamku : mam pocit, ze suhlasy k prispevku si sem-tam davaju urciti uzivatelia navzajom aj na prispevky, ktore sa mi zdaju "uletene". Vsetko je pravdaze relativne...Cena suhlasu moze byt ale velka. Hlavne pre juniorov je kazdy suhlas k rozumnej veci podporou a potesenim.
Pekny den Vam vsetkym :)
Jozef Mihál
07.11.05,10:35
Dúfam že "Súhlasím" Vás potešilo .-) ...hoci už nie ste "Junior".

Shoutbox vznikol práve pre to, aby sa ľudia v témach bavili k predmetu témy a "neklebetili". Takže ak máte medzi Poraďákmi nejaké spriaznenejšie duše, hor sa pokecať si s nimi na šuťák.
renča1
07.11.05,10:39
ja súhlasím zo všetkým čo napísala ZITA5 asi máme rovnakú povahu.
Ja som si napr. raz všimla na porade , že riešil sa nejaký problém a dotyčný/á poradila osobe , ktorá to potrebovala. Pridal sa iný "skúsenej.poraďák" a nie , že by mal k danej problematike iný názor ,ale jeho názor bol: z 1000,00 SK- 1 % je 10,00 SK a nie 100,00SK. Dotyčný/á sa určite spozná. Ďalší boli taký ktorý si všímali pravopis. Ja napríklad v rýchlosti píšem a môže sa stať , že urobím nejakú tvrdku, alebo nedám čiarku,atd:... To je môj názor. Tiež som rada ked mi niekdo pomôže a radšej som ked pomôžem druhým.
Daska
07.11.05,10:39
...Kto mi vysvetli vyznam "shoutboxu"? Par razy som sa tam nevediac ako klikla, ale obsah komunikacie ma zaskocil. Pekny den Vam vsetkym :)
Je to take male klabosenie o nicom, taky pel mel, relax mimo roboty a je tam prisme zakazane rozpravat o nej.
Zita5
07.11.05,10:40
Skutočne to neberiem osobne, chcem len túto tému využiť na zdôraznenie môjho prístupu k SS. Šetrime si vzájomne svoj čas a diskutujme na Porade, nie v SS.

Som veľmi rada .;)
Katarína STR
07.11.05,10:45
Rada by som tu tiež napísala svoj názor, ak dovolíte.
Mne sa nikdy nezdalo, žeby sa tu ku mne niekedy niekto správal zle, len preto, lebo som tu bola nováčik.
Možno je to aj preto, lebo som tu vlastne skoro od začiatku a nemala som možnosť zažiť, čo je to prísť ako nováčik medzi 10 tisíc členov.
Ale nováčikovia by sa nemali urážať na to, ak im niekto hneď neodpovie, alebo mu na jeho otázku niekto odpovie len linkom na druhú tému, kde to už bolo rozpísané od A po Z.
A druhá vec je taká, že to v žiadnom prípade nie je zlá reakcia a "mazáci" sa predsa nepozrú najskôr na počet príspevkov, ktoré má zakladateľ témy,aby vedeli ako na neho reagovať, ale na samotný zmysel zakladania témy.
Už sa predsa stalo, že aj skúsený poraďák zadal tému, ktorá už bola rozobratá a nevidela som rozdiel v správaní sa ostatných poraďákov k nemu inak ako k nováčikom.
alternativa
07.11.05,10:46
Ja som si nevšimol iný prístup ale hlavne nováčikovia by si mali uvedomiť : Ak niekto po 80-ty krát založí tému napr: Som konateľ sro,mám platiť poistné na ZP? tak ho ostatní budú ignorovať lebo je to tu už miliónkrát rozobraté, opakované a vyriešené.A čo je hlavné: vznikom 100 stále sa opakujúcich tém za deň sa tu zahlcuje prietor a človek už začína strácať čas pokiaľ vyselektuje čo je skutočne problém a čo niekoho lenivosť a ignorácia
časom druhých.
Suhlasim s Tebou, ale : co ak presne toto viedlo "domacnost" k zalozeniu tejto temy? Mozno zalozenie temy novacikom po 80-ty krat v porade nie je prejav jeho lenivosti a ignoracie nasho casu. Mozno sa nevie orientovat zatial v porade, je v casovej tiesni. Vysvetleni je na to viac, sem mozno dat aj lenivost. Som si ista, ze takehoto "neznaleho" zakladatela niekto z nas slusne upozorni, ze tema je uz 80x diskutovana. Nic viac nic menej.
Tweety
07.11.05,10:49
. Ďalší boli taký ktorý si všímali pravopis. Ja napríklad v rýchlosti píšem a môže sa stať , že urobím nejakú tvrdku, alebo nedám čiarku,atd:... To je môj názor. Tiež som rada ked mi niekdo pomôže a radšej som ked pomôžem druhým.Každý si môže a teda by mal prezrieť, čo napísal, stačí, aby využil možnosť prezrieť si text. Niekedy je až hrôza čítať príspevky plné gramatických chýb. Táto požiadavka nie je až taká prehnaná, veď predsa každý sme sa učili na základnej škole a preto chcieť, aby každý písal aspoň bez tvrdých chýb, nie je prehnaná.:rolleyes: :rolleyes:
alternativa
07.11.05,11:10
Dúfam že "Súhlasím" Vás potešilo .-) ...hoci už nie ste "Junior".

Shoutbox vznikol práve pre to, aby sa ľudia v témach bavili k predmetu témy a "neklebetili". Takže ak máte medzi Poraďákmi nejaké spriaznenejšie duše, hor sa pokecať si s nimi na šuťák.
Takze co je SHOUTBOX? Citovane vysvetlenie sa nezhoduje s vysvetlenim Dasky. Mne sa tiez zdalo, ze by to mal byt "shout" o "help" k danej teme konkretne, ale vyznelo mi to ako www pre pokec. Kazda forma kontaktu je super.
Je dobre, ked malickostami sprijemnime den ludom okolo, dik, pan Mihal :)
bepo
07.11.05,11:15
alternativa-aj Jozef aj Daska píšu to isté,shoutbox slúži na kecanie mimo tém porady,je to obdoba pokecu len tu treba refreshovať-stlačiť nápis Refresh,stránka sa neaktualizuje automaticky po každom príspevku.
jamajka
07.11.05,11:29
Nikdy som rozdiel nepocítila. A keby sa aj také niečo stalo, treba prižmúriť očko, veď nie sme všetci rovnaký, každý máme aj "blbé dni" aj "slniečkové dni" . Začiatky nikdy nebývajú ľahké. I pre mňa sú niektoré témy španielska dedina... tak študujem a študujem.... a vždy tu nájdem kopec dobrých ľudí, ktorý fakt pomôžu. A tí ostrieľanejší z nás sa mi zdajú fakt super. Ale ja som už na "poraďákoch" asi závislá. Keď som bez Vás....akoby mi ruky odtrhli....http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Martina80
07.11.05,11:31
Rada by som tu tiež napísala svoj názor, ak dovolíte.
Aj ja som si zo začiatku myslela, že starých " mazákov " už asi nedobehnem. Myslela som si, že už majú nejaké tie stretnutia za sebou a sú zohratá partia. OMYL! Sú síce zohratá partia, ale sú to maximálne ústretoví, veselí ľudia. Ja síce nemám toľko príspevkov pri mene, ale považujem sa za starého člena. Je to tým, že radšej nechám vyjadriť sa niekoho, kto ovláda problematiku a pohotovo tam odcituje paragraf, nakoľko ja sa mzdám a personalistike venujem len rok. No a šuťák, to je iné kafé :D . Nikoho som nepoznala, nikto nepoznal mňa. Pomaly som sa zapojila a dnes tam trkocem ako stará totka na trhu. Takže nemajte noví členovia absolútne žiadny komplex, veď sme tu jeden pre druhého a kto tu nechce byť, tak tu nie je. / až na pár extrémistov ;) /
alternativa
07.11.05,11:41
alternativa-aj Jozef aj Daska píšu to isté,shoutbox slúži na kecanie mimo tém porady,je to obdoba pokecu len tu treba refreshovať-stlačiť nápis Refresh,stránka sa neaktualizuje automaticky po každom príspevku.
Zase som zareagovala prispato, asi primerane veku, sorry. Dik mimotemy Budem hladat spriaznenych na pokec.
ANNA
07.11.05,11:49
Dovolím si aj ja reagovať. Môžem?

Musí byť vlastne počet príspevkov uvádzaný? Nestačí len slovne (junior, member...) Čo keby ten počet bol viditeľný len pre admina a nie pre poraďakov? Veď to číslo nehovorí až tak veľa. Veď ak aj ja budem odpisovať, že súhlasím s xxx, alebo odpoviem niekde v ostatných príspevkoch, ktoré sú určené na odľahčenie ( zábavu - záhrada, zdravie... ) číslo sa mi bude zväčšovať ale nebude vypovedať o mojej odbornosti. A koniec koncov, tých ktorý tu poskytujú cenné rady aj tak časom každý spozná po mene a dobre vie, že jeho rada má veľku váhu.
Katarína STR
07.11.05,12:08
Dovolím si aj ja reagovať. Môžem?

Musí byť vlastne počet príspevkov uvádzaný? Nestačí len slovne (junior, member...) Čo keby ten počet bol viditeľný len pre admina a nie pre poraďakov? Veď to číslo nehovorí až tak veľa. Veď ak aj ja budem odpisovať, že súhlasím s xxx, alebo odpoviem niekde v ostatných príspevkoch, ktoré sú určené na odľahčenie ( zábavu - záhrada, zdravie... ) číslo sa mi bude zväčšovať ale nebude vypovedať o mojej odbornosti. A koniec koncov, tých ktorý tu poskytujú cenné rady aj tak časom každý spozná po mene a dobre vie, že jeho rada má veľku váhu.
ANNA a ty si myslíš, že počet príspevkov slúži o odbornosti ? Ja teda nie.
Myslím si, že máš presne ten názor na skúsených poraďákov ako som opisovala v mojom predchádzajúcom príspevku. Myslíš si, že skúsený poraďáci sa správaju a odpovedajú k ostatným poraďákom podľa toho koľko majú príspevkov ?
Podľa mňa si myslíš zle.
POdľa mňa reakcia skúsených poraďákov je na vytvorenú tému, nie na poraďáka osobne.
Daska
07.11.05,12:14
... Budem hladat spriaznenych na pokec.
Nemusis hladat nikoho my sme sa tiez nepoznali, zoznamili sme sa tu a pokecame, len sa priprav na to ze Ta na zaciatku vsetci vyspovedaju a to niekolkokrat za sebou...:D:D:D
Daska
07.11.05,12:17
ANNA a ty si myslíš, že počet príspevkov slúži o odbornosti ? Ja teda nie......
Katka dala som suhlas s Annou, lebo sice viem ze pocet prispevkou nesvedci o odbornosti toho ktoreho poradaka, ale ked tu pride novacik, a vidi ze s dannym prispevkom suhlasil niekto kto ma vela prispevkou moze si mysliet ze to svedci o jeho odbornosti......
Katarína STR
07.11.05,12:20
No určite niečo na tom je Daška, že si to nováčik može myslieť.
Ale z príspevku od ANNY je to myslené, alebo aspoň mne to tak vyznelo, že ostatní poraďáci odpovedajú podľa počtu príspevkov poraďáka. A ak je to nováčik, tak sa správajú zle.
Daska
07.11.05,12:24
Tak s tym teda NESUHLASIM, som tu sice uz dlho, ale, aj ja som bola pred takmer rokom novacik a nic take som si nevsimla, aj ja davam suhlasy ale len ku tomu o com som presvedcena ze je spravne, bezohladu na to, kto to napisal ....
renča1
07.11.05,12:25
Katka ja som to tiež pochopila ako Daska lebom som tiež súhlasila a súhlas dávam aj tebe.
Zita5
07.11.05,12:25
Baby , dúfam že toto dnešné kolo debaty som nevyprovokovala já mojim dnešným vyjadreným názorom .To nebolo mojim zámerom , aby ste sa nejako moc a moc rozkokošili , alebo rozva .... ostatné si domyslite.:) :confused: ;) ;) ;) :)
Katarína STR
07.11.05,12:31
Tak s tym teda NESUHLASIM, som tu sice uz dlho, ale, aj ja som bola pred takmer rokom novacik a nic take som si nevsimla, aj ja davam suhlasy ale len ku tomu o com som presvedcena ze je spravne, bezohladu na to, kto to napisal ....
Daška, však ja nepíšem, že skúsený poraďáci sa správajú zle k nováčikom.
Ja som to napísala, že mne to z príspevku od ANNY tak vyznelo.

Ja práve píšem, že všetci poraďáci sa podľa mňa správaju a odpovedajú na založenú tému a nie na daného poraďáka, alebo podľa jeho počtu príspevkov.
renča1
07.11.05,12:32
Baby , dúfam že toto dnešné kolo debaty som nevyprovokovala já mojim dnešným vyjadreným názorom .To nebolo mojim zámerom , aby ste sa nejako moc a moc rozkokošili , alebo rozva .... ostatné si domyslite.:) :confused: ;) ;) ;) :)


Nebud domýšlavá a vzťahovačná, ved som aj ja stebou súhlasila.
plavčík
07.11.05,12:33
Som úplný nováčik.
Pocit menejcenosti mám, ale len preto, že neviem to, čo vedia "super účtovníčky- Poraďáčky/. Som veľmi vďačný za každú radu a snažím s najprv nájsť či tá téma už nebola rozobratá...snáď sa mi to darí, a ak nie tak možno preto, že nezadám správne vyhľadávanie. No trocha sa zle orientujem v príspevkoch, kde je aj 30-40 strán príspevkov, vtedy ma to totálne domotá, ale neviem ako to vyriešiť...

Ešte raz vďaka za trpezlivosť a Vaše odpovede
Zita5
07.11.05,12:35
:) :) Už radšej pomlčím;) ;)
Katarína STR
07.11.05,12:35
Plavčík,
s tým súhlasím. Ak sa niečo rozoberá na nekonečných stranách a je tam veľa roznych názorov, tak sa z toho len ťažko vymotá aj skúsený poraďák.
Preto je v poriadku, ak sa založí nová téma a nanovo sa to vydiskutuje.
evina
07.11.05,12:37
Možno táto celá diskusia pramení z toho, že nie každý deň je pre nás tým naj, t.j. sme menej alebo viac citliví na určité prejavy. Ja som na Porade od konca februára a vo všeobecnosti /boli aj malé výnimky/ som nemala nikdy pocit utlačovaia nováčikov. Myslím si, že počet príspevkov uvádzaných pri mene je dobrá vec, okrem iných výhod, ktoré už na stránkach boli popísané Richardom pre mňa osobne práveže znamená, že sa novému členovi snažím /ak viem/ pomôcť tzv. "lopatickejším spôsobom", ktorý možno Tí skúsenejší poraďáci až tak nepotrebujú. Ak niekto položí otázku x-týkrát a viem, že bola rozoberaná, nájdem to cez vyhľadávanie a uvediem link, bez komentára, prípadne s návodom, ako to môže nabudúce vyhľadať sám. Myslím si , že niekedy práve takéto komentáre môže brať niekto citlivejšie. Na záver trošku úsmevne poznamenávam, že nováčikovia to predsa majú vždy ťažšie :):)
DanielaSL
08.11.05,16:07
Dala som Evina k tvojmu príspevku súhlas , ale ešte aj takto to chcem vyjadriť , napísala si to presne tak ako by som to bola napísala a ako si to myslím aj ja.
alternativa
09.11.05,12:51
Prave som docitala Etiketu na Porade a s :mee: som vymazala moju, uz teraz viem ze zbytocnu, otazku o shoutboxe. Sorry a dik, co ste mi trpezlivo odpovedali. Aj to je o novacikoch ;)
evina
10.11.05,17:47
Dala som Evina k tvojmu príspevku súhlas , ale ešte aj takto to chcem vyjadriť , napísala si to presne tak ako by som to bola napísala a ako si to myslím aj ja. Ďakujem :)
Melnick
11.02.06,11:04
Som členom od 30.1.2006, nakoľko som sa narodila začiatkom druhej polovice
minulého storočia moje skúsenosti s internetom sú mierne povedané -chabé.
Úplnou náhodou som našla poradu,pretože som nevedela aká dôveryhodná
stránka to je ,ovplyvnilo to aj moju registráciu a svoj profil som vykreslila
veľmi stroho. po 2-3 dňoch a to vám prezradím,že úplnou náhodou ,som prišla na to,že ho môžem zmeniť.A doplnila som ho.
Nikto nablízku čo by mi poradil a tak na začiatku som
behala ako "vyoraná myš" z témy do témy. Najhoršie bolo keď som si pre
seba našla niečo užitočné a vzápätí som to stratila v nenávratne. Dnes mi
to pomaličky ide a je to aj vďaka tomu ,že som nepocítila od nikoho,že som nováčik. A ešte niečo musím povedať: stále som sama,pretože pracujem
doma a vstupom na poradu mám pocit ,že stále niekto so mnou je,a môže mi poradiť a možno aj ja prispejem hoci aj malou radou a možnože aj niekomu
kto je v bežnom živote konkurenciou a to ma robí lepšou a stavia ma to trochu vyššie. Som rada ,že som vás spoznala a verte že to nie je lichotenie.

Maja P.
Marína
11.02.06,12:51
Dnes mi
to pomaličky ide a je to aj vďaka tomu ,že som nepocítila od nikoho,že som nováčik.
Maja P.
Pekne si to napísala, Maja. Ďakujem Ti. Myslím, že aj iní, dlhšie pôsobiaci na porade, ak narazia na túto tému, so mnou budú súhlasiť.
Pekný deň.
Melnick
12.02.06,09:19
Pekne si to napísala, Maja. Ďakujem Ti. Myslím, že aj iní, dlhšie pôsobiaci na porade, ak narazia na túto tému, so mnou budú súhlasiť.
Pekný deň.

Ďakujem všetkým.
iika
17.02.06,13:55
Ja som tiež predovšetkým rada, že táto porada existuje.
Machulka
21.02.06,15:58
Ak môžem, aj ja sa pridám. Keď som v r. 2004 objavila túto stránku, myslela som si, že všetky moje problémy sa vyriešia. Hoc som, a to sa priznám, bola lenivá naštudovať si pokyny a rady od Richarda a ostatných, ako vyhľadávať už vyriešené témy. Bolo pre mňa omnoho jednoduhšie zadať novú tému a čakala som, že hneď mi niekto odpovie. Ale už sa učím, síce pomaly, najskôr vyhľadať si riešenie môjho problému cez vyhľadávač, a až potom zadám tému.
:) Priznám, že neprejde ani jeden deń, aby som nezavrtla na túto stránku, je proste super a som rada, že sú tu aj ľudkovia, ktorí vedia a hlavne chcú poradiť nám, ktorí nemáme ešte také skúsenosti so zákonmi. :)

Kiež by deň mal viac ako 24 hodín, aby sa to všetko dalo stíhať popri práci, rodine a hlavne popri Porade.
Machulka
domacnost
21.02.06,16:22
hm, priznám sa , že teraz mám úplny iný názor na poradcov na porade, ako na začiatku, keby sa dala táto téma vymazať, hned by som ju zmazala.
DanielaSL
21.02.06,16:27
No vidíš... zapadla si medzi nás.:)
Marína
21.02.06,16:36
Nemusíš ju vymazávať. Je poučná pre ďalších nových. Nespáchala si žiaden zločin, len si povedalo svoj názor tak, ako si to vtedy cítila. Zbav sa "blbého" pocitu. Všetci sme omylní. Dôležité je, že si dospela k pozitívnejšiemu názoru.
Ja len zopakujem. Všetko na tejto stránke je založené na dobrovoľnosti a tak je potrebné aj k tomu pristupovať.
domacnost
21.02.06,16:48
Áno, je tu strašne veľa ohlasom k tejto téme, aj pozitívnych a negatívnych. Dokonca na začiatku tejto témy som mala pocit útočenia z každej strany. Teraz z odstupom času sa až hanbím....., že som založila takúto tému. Keď som zakladala túto tému bola som plná emócií a eufórie z toho , že mi nikto neodpovedal na moju otázku, možno som ju aj zle položila a ani nemuselo byť zrejmé z mojej otázky čo vlastne chcem, no čo už téma je na svete, možno si kopu ľudí na porade uvedomili čo je správne a čo je nesprávne, možno po niektorý i ked v kútiku duše si povedali , že mám pravdu, ale nedali najavo, že somnou súhlasia. Možno sa báli povedať si svoj názor, z dôvodu, aby ich rovnako niekto zle neposudzoval , tak ako mňa na začiatku v príspevkoch. Nuž mám takú povahu, som moc úprimná a tiež si poviem svoj názor a za tým si v danej chvíli stojím... Potom si uvedomím, že som to videla moc čierne, ale už je neskoro. Potom mám hlavu v smútku a ked si to chcem vyžehliť pred druhými nahodím tzv. psie oči ...
Tweety
21.02.06,16:53
;) ;)
Áno, je tu strašne veľa ohlasom k tejto téme, aj pozitívnych a negatívnych. Dokonca na začiatku tejto témy som mala pocit útočenia z každej strany. Teraz z odstupom času sa až hanbím....., že som založila takúto tému. Keď som zakladala túto tému bola som plná emócií a eufórie z toho , že mi nikto neodpovedal na moju otázku, možno som ju aj zle položila a ani nemuselo byť zrejmé z mojej otázky čo vlastne chcem, no čo už téma je na svete, možno si kopu ľudí na porade uvedomili čo je správne a čo je nesprávne, možno po niektorý i ked v kútiku duše si povedali , že mám pravdu, ale nedali najavo, že somnou súhlasia. Možno sa báli povedať si svoj názor, z dôvodu, aby ich rovnako niekto zle neposudzoval , tak ako mňa na začiatku v príspevkoch. Nuž mám takú povahu, som moc úprimná a tiež si poviem svoj názor a za tým si v danej chvíli stojím... Potom si uvedomím, že som to videla moc čierne, ale už je neskoro. Potom mám hlavu v smútku a ked si to chcem vyžehliť pred druhými nahodím tzv. psie oči ...
Netreba si teraz sypať popol na hlavu. Stalo sa. Aj tu sa potvrdilo, že nedá sa pozerať na svet len jedným pohľadom. Držím palce, pri získavaním len dobrých skúseností na porade.;) ;) :)
lenkak
21.02.06,17:07
Na Porade sa "prihodilo" už toho dosť. Ale zo všetkého sa dalo poučiť. A tak to bude aj naďalej. Vždy sa tu nájde a stretne kopec skvelých ľudí. Stačí len chcieť a netreba sa vzdávať.
Jozef Mihál
21.02.06,19:20
Kiež by deň mal viac ako 24 hodín, aby sa to všetko dalo stíhať popri práci a rodine.
mimotemy
Kiež by deň mal viac ako 24 hodín, aby sa to všetko dalo stíhať popri Porade.
Terezap
22.02.06,00:18
Som na porade len krátko, ale ja mám z toho pocit, akoby som si našla novú rodinu.
DanielaSL
22.02.06,06:11
Som na porade len krátko, ale ja mám z toho pocit, akoby som si našla novú rodinu.

A neviem či si už zažila aj nejaké skutočné stretnutie s poraďákmi. Vtedy ten pocit rodiny bude ešte dupľovane umocnený.:)
ajobs
22.02.06,18:10
A neviem či si už zažila aj nejaké skutočné stretnutie s poraďákmi. Vtedy ten pocit rodiny bude ešte dupľovane umocnený.:)

Napr. stretnutie 27.5.2006 BF:eek: :eek:
ALBO
01.03.06,08:32
Napr. stretnutie 27.5.2006 BF:eek: :eek:

nemá tam byť 2005? alebo sa chystá nejaké stretnutie?
Tweety
01.03.06,08:37
nemá tam byť 2005? alebo sa chystá nejaké stretnutie?Nemá. Je to ten správny dátum.:cool::)
Žofa
03.03.06,06:12
Ja patrím tiež medzi "nováčikov". Nepasujem sa so žiadnymi pocitmi.
Porada mi dala omnoho viac poznatkov ako odborná literatúra. Touto cestou by som rada poďakovala všetkým, ktorí nezištne pomáhajú nám "nováčikom".
Žofa
Nikeee
07.03.06,17:07
no odhodlala som sa tiež prvý krat napisať na hlavný panel,tiež som novačikom,a doteraz som iba čitala,a hľadala...nemala som odvahu napisať,aby som niečo nepokazila,napisať niečo k nespravnej teme...no sňaď som sa trafila...som novačik,nepociťujem to,a som naozaj prekvapená,že niečo take existuje,tolko ochotnývh ludí pomať tým ktorí to potrebuju...ste skvelí,patri Vam naozaj to najväčsie uznanie..som naozaj rada že som takú skvelu "rodinu"našla...
ajobs
07.03.06,18:36
no odhodlala som sa tiež prvý krat napisať na hlavný panel,tiež som novačikom,a doteraz som iba čitala,a hľadala...nemala som odvahu napisať,aby som niečo nepokazila,napisať niečo k nespravnej teme...no sňaď som sa trafila...som novačik,nepociťujem to,a som naozaj prekvapená,že niečo take existuje,tolko ochotnývh ludí pomať tým ktorí to potrebuju...ste skvelí,patri Vam naozaj to najväčsie uznanie..som naozaj rada že som takú skvelu "rodinu"našla...

Sme radi, že si sa osmelila a že si medzi nami.:) :) :)
dogicka
07.03.06,22:48
Len dnes som natrafila na túto tému a aj ja sa chcem pridať. Tiež som tu len krátko, a na začiatku mi chvíľu trvalo kým som sa zorientovala, ale som nadšená že PORADA existuje. Ja pracujem doma na živnosť, zatiaľ len druhý rok a doteraz to bola niekedy nočná mora. Odkedy poznám PORADU, život sa mi zdá jednoduchší, našla som tu množstvo tém, ktoré mi odpovedali na moje otázky, alebo ma uistili, že to robím správne (a to je veľmi dôležité). Nikdy som nemala pocit, že by sa ku mne niekto správal inak, len preto že som tu nová. Práve naopak, som veľmi rada, že je tu také množstvo ľudí vždy ochotných pomôcť (aj v tomto čase, keď určite majú práce nad hlavu) a vždy si nájdu čas na odpoveď a poradenie. Mám pocit, že niektorí členovia sú mi takí blízki ako keby som ich poznala osobne. Ja veľmi, veľmi ďakujem všetkým poraďákom za ich úžasný prístup a ochotu podeliť sa o vedomosti, za ten krátky čas čo som tu mi pomohli toľkokrát, že to ani neviem spočítať. Vďaka vám som si omnoho istejšia svojou robotou a ten pocit je úžasný, ešte raz všetkým veľká vďaka.:D
Nikeee
08.03.06,15:28
Sme radi, že si sa osmelila a že si medzi nami.:) :) :)

Ďakujem Vam,že ste taký skvelí...som rada že som tu ..a že ste ma prijali...prvý krok som urobila..nebolo to take ťazke,ako sa to na prvý pohľad zdalo..:)..no a teraz už som v pohodke..dufam, že tak ako mne pomahaju skusenejši,budem vedieť pomocť aj ja iným...možno takým nesmelým ako som ja ..:p..je tu skvela partia..a tie obavy ..nesmelosť rychlo opadnú..
lenkak
08.03.06,17:08
obavy ..nesmelosť rychlo opadnú... - už by mali opadnúť, veď mi sa tešíme z každého nového člena.
ondrejvla
08.03.06,17:22
Ďakujem Vam,že ste taký skvelí...som rada že som tu ..a že ste ma prijali...prvý krok som urobila..nebolo to take ťazke,ako sa to na prvý pohľad zdalo..:)..no a teraz už som v pohodke..dufam, že tak ako mne pomahaju skusenejši,budem vedieť pomocť aj ja iným...možno takým nesmelým ako som ja ..:p..je tu skvela partia..a tie obavy ..nesmelosť rychlo opadnú..

No vidíš Nika a také si mala obavy! Veď som ti napísala, žiaden strach, tu si ako doma, keď uvaríš kávu, uvaria aj tebe, a dobré slovo sa ti vráti.
lenkak
08.03.06,17:35
Aj lentilky sa rozdávajú ...
Nikeee
08.03.06,17:42
No vidíš Nika a také si mala obavy! Veď som ti napísala, žiaden strach, tu si ako doma, keď uvaríš kávu, uvaria aj tebe, a dobré slovo sa ti vráti.

Chcem ti poďakovať Vlasti..pomohla si mi urobit ten prvý krok...svojimi par slovami..ktore ma povzbudili...a donutili ma zamyslieť sa nad niektorými vecami,mala som obavu...bala som sa pisať na hlavný panel,...oslovila som ťa SS,a potom si uvedomila,že som tak trochu sebec..chcela som radu..žiadam o pomoc..oberam o čas...aj keď je ho tak malo...zvlašť teraz ...toto obdobie...DP
a jednoducho... možno niekde niekto riešil podobný problem ako ja...a ja som to riešila SS...chcem povedať iba toľko..naozaj si važim vašu ochotu pomocť ...nam menej skuseným..novačikom...ste skvelí...klobuk dole..pred takým skvelým timom...to sa len tak nenajde ..a chcem povedať pre nováčikov...ak budú čitať tieto riadky...nebojte sa pisať na hlavný panel...určite problem ktorý mate vy...riešenie ktore hľadate vy....može v danom okamihu pomôcť nielen Vam
sea
08.03.06,17:46
Mám prirodzený rešpekt voči tým ktorí sa vedia orientovať v oblastiach tejto stránky a preto ako nováčik sa tak k tomu aj staviam. Tiež ale najprv "prefáram" celú Poradu a až keď nenájdem čo treba, zadám novú tému. Zatiaľ mi bolo vždy uspokojivo odpovedané. Keď sa na mňa "nalepí" viac vedomostí a skúseností budem rada keď aj ja niekomu pomôžem.
Zita5
08.03.06,17:48
Nikee , ja ani neviem , ako som sa sem v roku 2004 dostala .
Od radosti .....čo som na internete našla , akú dobrotu....a skvelú vec, neviem ako som sa doklikala do slova a do písmena ..... ale to mi skutočne ver .:) Potom už moja orientácia na Porade bola zo dňa na deň lepšia a lepšia . :) Len pozor na závislosť:) :rolleyes:
ondrejvla
08.03.06,18:00
Chcem ti poďakovať Vlasti..pomohla si mi urobit ten prvý krok...svojimi par slovami..ktore ma povzbudili...a donutili ma zamyslieť sa nad niektorými vecami,mala som obavu...bala som sa pisať na hlavný panel,...oslovila som ťa SS,a potom si uvedomila,že som tak trochu sebec..chcela som radu..žiadam o pomoc..oberam o čas...aj keď je ho tak malo...zvlašť teraz ...toto obdobie...DP
a jednoducho... možno niekde niekto riešil podobný problem ako ja...a ja som to riešila SS...chcem povedať iba toľko..naozaj si važim vašu ochotu pomocť ...nam menej skuseným..novačikom...ste skvelí...klobuk dole..pred takým skvelým timom...to sa len tak nenajde ..a chcem povedať pre nováčikov...ak budú čitať tieto riadky...nebojte sa pisať na hlavný panel...určite problem ktorý mate vy...riešenie ktore hľadate vy....može v danom okamihu pomôcť nielen Vam

Nika,
som rada, že si našla odvahu. A keby bol problém, máš aj môj mailík!
Povedz svojim deťom, že majú odvážnu maminu. Pekný večer.
Nikeee
08.03.06,18:22
Nikee , ja ani neviem , ako som sa sem v roku 2004 dostala .
Od radosti .....čo som na internete našla , akú dobrotu....a skvelú vec, neviem ako som sa doklikala do slova a do písmena ..... ale to mi skutočne ver .:) Potom už moja orientácia na Porade bola zo dňa na deň lepšia a lepšia . :) Len pozor na závislosť:) :rolleyes:

No ten pocit radosti...a takeho vnutorneho pokoja...či ako to vobec nazvať...som mala od prveho okamihu...keď som sem nahodou sa prihlasila..chodila som tu denne a čitala...čitala...a neverila..že niečo take vôbec existuje...našla som tu niečo úžasne..no a musim priznať...že som tu stale...denne...od rana ...do noci...že by zavislosť ???:p:p myslim si ...že je to ten pocit.ten užasný pocit ,ktorý citim ked som tu..ktorý tu sa rozdava...trpezlivosť..,porozumenie..ochota pomocť..to čo sa malo vidi...malo stretava...ťažko nachadza...a to moreee vedomosti...čitam všetko...ja mam potrebu stale sa vzdelavat...niečo učit...moje deti to definovali ako chorobu...:rolleyes:hmm..choroba ...ci zavislost:D
Zita5
08.03.06,18:26
definovali ako chorobu...:rolleyes:hmm..choroba ...ci zavislost:D


Myslím , že oboje .;) :)
Nikeee
08.03.06,18:34
Myslím , že oboje .;) :)

tiež pravda...ved zavislosť ...je predsa choroba:p:p
Zita5
08.03.06,18:38
tiež pravda...ved zavislosť ...je predsa choroba:p:p

Pokiaľ Ťa členovia rodiny ešte nenazývajú závislákom ako mňa , tak je všetko v poriadku .Prečítaj si moju tému , "Čo na to Váš manžel/maželka ":p


http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-d-a--eo-na-to-manel-manelka-.html
lenkak
08.03.06,18:43
V tomto prípade som na tom ešte dobre.
A ty kým sa prepracuješ do takých štádii, ešte veľa vody potečie. Chce to len čas a chuť.
Nikeee
08.03.06,19:32
V tomto prípade som na tom ešte dobre.
A ty kým sa prepracuješ do takých štádii, ešte veľa vody potečie. Chce to len čas a chuť.

Chuť mi nechyba....a čas...no myslim si ...že ked sa chce...tak sa da...;)..:)
Tweety
08.03.06,19:45
Chuť mi nechyba....a čas...no myslim si ...že ked sa chce...tak sa da...;)..:)
Niekedy sa dá aj viac, ako sa chce.:)
dada111
18.03.06,11:34
Chcem poďakovať všetkým poraďákom. Patrím tiež medzi nováčikov ale som veľmi šťastná, že mi bola odporučená táto stránka. Naučila som sa z nej velmi vela, dá mi to viac ako odborné knihy. Ďakujem všetkým za odpovede ktoré mi poskytli.
A prejem všetkým ešte vela elánu do písanie DP.
A hurá naučila som sa ako v enj listovať a hladať témy.
ajobs
18.03.06,21:36
Chcem poďakovať všetkým poraďákom. Patrím tiež medzi nováčikov ale som veľmi šťastná, že mi bola odporučená táto stránka. Naučila som sa z nej velmi vela, dá mi to viac ako odborné knihy. Ďakujem všetkým za odpovede ktoré mi poskytli.
A prejem všetkým ešte vela elánu do písanie DP.
A hurá naučila som sa ako v enj listovať a hladať témy.

A ak ťa niečo veľmi zaujme, a chceš mať túto tému sledovanú, daj si sledovanie témy - v záložke Práca s témou zaklikni Sledovať tému.:)
Evicafa
19.03.06,10:16
Tiež som nováčik a pracujem sama doma ako Melnick. Chýbal mi kontakt s ľuďmi v pracovnom kolektíve ale odkedy som pred pár dňami náhodou objavila Poradu, už mám aj ja svoj pracovný kolektív - Vás.
Síce som najprv nevedala, či napríklad dať súhlas skúsenému Poraďákovi nie je odomňa drzosť, ale potom som si povedala - čo sa mi môže stať? Veď keď mám takú istú skúsenosť, prečo nesúhlasiť?
Pravdu povediac, keďže som bola stále s mojimi milión otázkami sama a nikdy som si nebola istá, či si ten - či onen zákon vysvetľujem dobre, či taký a taký postup je správny - už som chcela s celým účtovaním skončiť. Ale keď som na porade zistila, že také problémy ako ja má x ďalších účtovníkov a dajú sa takto spoločne riešiť, s radosťou budem robiť účtovníctvo ďalej, lebo vidím, že nie som v tej džungli tak sama. A bez nadsázky, obdivujem tých skúsených účtovníkov, ktorí popri tom, že - ako som sa dočítala - mnohí účtujú pre x veľkých firiem, sú stále ochotní poradiť drobným účtovníkom s ich drobnými problémami. No či svoju odpoveď niekedy myslia ironicky, alebo sú nahnevaní, či naopak milí, to je z písaného slova ťažko hodnotiť - to predsa nie je ako pri osobnom rozhovore. Ja sa vždy poteším a beriem každú radu ako dobre mienenú radu. A i keď mám ešte stále otvorenú otázku o ktorú :D "ani pes nezakopol" :D , nepripisujem to tomu, že som nováčik, ale tomu, že buď má teraz pred podávaním daňových každý kopec svojej práce, alebo som ju zle zaradila .... dôvodov môže byť veľa.
Takže ahojte kolegovia, držím všetkým palce - novým, aj ostrieľaným (nechcem povedať starým);) a som rada, že som Vás našla. ... možno raz, keď budem aj ja ostrieľaná, začnem navštevovať aj Vaše "seansy" :p .
Eva
Marína
19.03.06,10:37
Evka, vítaj medzi nami a cíť sa tu ako doma.
Eulalia
04.04.06,02:18
Keď si pozriete dátum môjho prihlásenia, je Vám všetkým jasné, že patrím medzi nováčikov na Porade. A aj keď som robila účtarinu takmer 17 rokov, cítim sa znovu ako nováčik aj v tejto oblasti, pretože sa k nej vraciam po 5-ročnej prestávke. Poradu som objavila úplnou náhodou asi ako väčšina ostatných (okrem zakladateľov). A za tých pár dní, čo som tu denno-denne sa už zo mňa stal závislák - nielen na sladkostiach a cigaretách, ale aj na PORADE. Mám pocit menejcennosti, ale z úplne iných dôvodov, nie preto, že by sa "mazáci" správali k "bažantom" nepríjemne, ale preto, že vidím, aké strašné medzery u mňa za tých 5 rokov nastali. :mee: :mee: :mee: A práve vďaka PORADE sa tie biele miesta na mape mojich vedomostí začínajú zmenšovať.:) :) :) Kedysi to u mňa bolo tak, že keď som sa stretla s novou vecou, ktorú som dovtedy nerobila, žhavila som telefónne drôty a obvolávala všetky kamarátky, ktoré robili tiež účto a zisťovala, kto s tým má skúsenosti. Dnes si jednoducho kliknem na Poradu a učím sa. Nielen nové veci, ale aj hľadať na Porade. Väčšinou ich nájdem práve vďaka starším Poraďákom.
Takže ďakujem.:) :) :)
DanielaSL
04.04.06,05:12
Keď si pozriete dátum môjho prihlásenia, je Vám všetkým jasné, že patrím medzi nováčikov na Porade. A aj keď som robila účtarinu takmer 17 rokov, cítim sa znovu ako nováčik aj v tejto oblasti, pretože sa k nej vraciam po 5-ročnej prestávke. Poradu som objavila úplnou náhodou asi ako väčšina ostatných (okrem zakladateľov). A za tých pár dní, čo som tu denno-denne sa už zo mňa stal závislák - nielen na sladkostiach a cigaretách, ale aj na PORADE. Mám pocit menejcennosti, ale z úplne iných dôvodov, nie preto, že by sa "mazáci" správali k "bažantom" nepríjemne, ale preto, že vidím, aké strašné medzery u mňa za tých 5 rokov nastali. :mee: :mee: :mee: A práve vďaka PORADE sa tie biele miesta na mape mojich vedomostí začínajú zmenšovať.:) :) :) Kedysi to u mňa bolo tak, že keď som sa stretla s novou vecou, ktorú som dovtedy nerobila, žhavila som telefónne drôty a obvolávala všetky kamarátky, ktoré robili tiež účto a zisťovala, kto s tým má skúsenosti. Dnes si jednoducho kliknem na Poradu a učím sa. Nielen nové veci, ale aj hľadať na Porade. Väčšinou ich nájdem práve vďaka starším Poraďákom.
Takže ďakujem.:) :) :)

Eulália také pocity , že nič nevieme sme mali všetci a máme určite dodnes. Naša práca má široký záber a najmä sa neustále niečo mení, čo musíme sledovať. Takže vitaj medzi nami...a tí závislí sme tu viacerí tiež.
Zita5
04.04.06,05:21
Eulalia
04.04.06,15:56
K tomu obrázku niet čo dodať. Mimochodom, páči sa aj môjmu kocúrovi, ktorý mi usilovne pomáha pri hľadaní na Porade. Napríklad aj tým, že sa snaží chytit labkou alebo jazykom myšku (kurzor) na obrazovke, alebo mi vyťukáva text na klávesnici. A keď sa mu zdá, že už surfujem dlho, tak si pre istotu na tú klávesnicu ľahne. :D :D :D A mám po Porade.:mee: :mee: :mee:
Zdraví Eva-Eulalia
willma
04.04.06,19:42
http://www.pohladnice.xsite.sk/kreslene_obrazky/preview/love018.gif (http://www.pohladnice.xsite.sk/index.php?cat=kreslene_obrazky&img=love018.gif&action=step1) Zavislý poraďák .........:p ;)
Takto sme dopadli :cool:
Síce som člen len krátko začínam si uvedomovať, že dopadám podobne. Ale čo už, keď nájdem odpoveď na všetky moje otázky a navrch aj skvelý pocit, že na svoje problémy nie som sama.:)
Axel Wers
10.04.06,14:27
Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady.

nemám :) viem, že v oblasti podnikania, daní a účtovníctva mám málo skúseností (podnikal som asi len pol roka), ale viem aj to že sú oblasti v ktorých mám viac skúseností zase ja :) takže sa to vyrovnáva :D
Chobot
10.04.06,14:55
nemám :) viem, že v oblasti podnikania, daní a účtovníctva mám málo skúseností (podnikal som asi len pol roka), ale viem aj to že sú oblasti v ktorých mám viac skúseností zase ja :) takže sa to vyrovnáva :D

Nazdar Axel! Možno si ma nepamätáš, ale poznáme sa trochu z post.sk fórumu. Musím pochváliť Tvoje vedomosti z oblasti IT a verím, že tu budeš v tejto oblasti veľkým prínosom.
lenkak
10.04.06,18:33
A ja že, odkiaľ je mi známe meno? Jasné, už viem.
jana32
11.04.06,11:44
Takže takým malým príspevkom prispievam aj ja. Keď som si prečítala diskusiu na túto tému, tak sa mi zakrútila hlava.
Počítam sa medzi nováčikov a po prečítaní mi došlo že robím všetky veci, ktorí starší poraďáci vytýkajú - a oprávnene, hlavne čo sa týka zadávania nových tém a podobne. Tak som si dala záväzok že najbližšie dni strávim viac pri čítaní ako treba s PORADOU " zaobchádzať " aby to fungovalo a nezdržiavala som zbytočne ostaných. Druhá vec je, že ak napr. Zita5 napíše, že má ešte medzery a pritom Zitka, sledujem tvoje príspevky a vidím že sa v problematike vyznáš, tak som mala prvý pocit, že JA to môžem rovno zabaliť. Lebo keď čítam to množstvo všelijakých príspevkov tak vidím - a samozrejme nielen podľa Zitky5, ako ďaleko mám k účtovníčke - nieto ešte k DOBREJ účtovníčke. O to viac som nadšená, že som Poradu našla a môžem jej služby využívať. Navyše patrím ku ľuďom ktorí nejaký čas získavali informácie od skúsenej účtovníčky za finančnú odmenu, tak viem aké sú tieto informácie drahé. Myslím, že ak po mne niekedy " zreve " skúsenejší poraďák, tak to prijmem a prehodnotím hlavne svoj postoj ( názor ... ) Keďže v nejakom príspevku bol citovaný nejaký Lenin, pripojím sa : " S Poradou na večné časy a nikdy inak!"
vema
11.04.06,13:02
Aj ja sa pripájam a blahorečím ,aké ma to postretlo šťastie,že som objavila "PORADU".Ja robím len mzdové účtovníctvo,ale doma a to len jednej firme cca 30 ľudí,no čím ďalej ,tým je to zložitejšie.Neustále sa menia zákony a i keď chodím na školenia,človek nemusí všetko správne pochopiť a môže mu niečo uniknúť a už je zle.Všetko je tu OK.Môj manžel sa len čuduje,čo som stále prilepená na počítači.Ja som už asi tiež záááávislá na PORADE,no ale čo si poradím, keď tu skoro všetko najdem od "A po Z"Dúfam,že budeme fungovať i naďalej /už som sa prikmotrila/ a budeme si navzájom pomáhať.Ďakujem
lenkak
11.04.06,16:12
Určite sa tu budeme stretávať aj v budúcnosti.
Orim
16.04.06,20:19
Keď niečo začína vždy tam budú nováčikovia. Takže aj tu budú byvať

Ja som v podstate tiež nováčik, čo sa týka tohoto fóra. Ale aj nováčik môže mať v niečom lepší prehľad ako starý harcovník a svojimi radami môže pomôcť a o tom toto fórum je pomáhať si navzájom.

Nestretol som sa tu s tým, že by mi niekto dával najavo, že som tu nový, môže sa však stať, že niekto sa pýta na veci, ktoré už boli riešené a neskúsi predtým vyhľadávač. Toto može spôsobiť, že nedostane včas odpoveď na svoje otázky. Ale to je takto skoro na všetkých fórach.
KEJKA
17.04.06,05:19
Nestretol som sa tu s tým, že by mi niekto dával najavo, že som tu nový, môže sa však stať, že niekto sa pýta na veci, ktoré už boli riešené a neskúsi predtým vyhľadávač. Toto može spôsobiť, že nedostane včas odpoveď na svoje otázky. Ale to je takto skoro na všetkých fórach.

tiež by som touto cestou chcela apelovať na novčikov, aby naozaj skúšali vyhľadávaním nájsť odpoveď, lebo otázky sa opakujú. Pribúdajú tu "riešené otázky...." od moderátorov s mnohými príkladmi. A predsa sa opakovane zadávajú otázky typu "...možno to tu niekde na Porade je, ale ja by som potreboval..... "
DanielaSL
17.04.06,11:38
tiež by som touto cestou chcela apelovať na novčikov, aby naozaj skúšali vyhľadávaním nájsť odpoveď, lebo otázky sa opakujú. Pribúdajú tu "riešené otázky...." od moderátorov s mnohými príkladmi. A predsa sa opakovane zadávajú otázky typu "...možno to tu niekde na Porade je, ale ja by som potreboval..... "
Lidka a ja zvyknem vtedy odpovedať asi takto:
do okienka "Hľadaj" na bledomodrej lište zadaj slovo napr. ...... týkajúce sa danej témy a nájde ti toho veľa kde sa o tom písalo.
A verím, že sa vďaka tomu poučí aj ten čo otázku položil , ale aj taký , čo si to len náhodne prečíta.
lenkak
17.04.06,11:44
Ja podobne, poprípadne doložím link, kde bola téma rozoberaná.
A ak to niekomu nepostačuje, nech si pohľadá sám.
korduľa
17.04.06,12:02
rady na porade sledujem a vyuzivam velmi dlho, ale v podstate som novacik,ked nieco potrebujem vzdy si to najdem,ked nie zazozim prispevok, chcela by som objasnit zadavanie novych prispevkov od novych uzivatelov, je to asi tym, ze potrebuju rychlu pomoc a riesit to hned, tak asi nie je cas hladat, myslim, ze kazdy z nas zazil situaciu ked bol zahnany do kuta a potrevobal riesenie hned. myslim, ze trochu tolerantnosti zo strany skusenejsich nezaskodi, lebo clovek, ktory zacina v ucte alebo podobnej oblasti nema jasno vo vsetkom a skusenym uctovnikom su tieto problemy nepochopitelne - ako to, ze niekto nevie takuto vec. lenze ja som sa napriklad venovala 10 rokov oblasti telekomunikacnej a potom presla do ucta, takze tiez niekedy nad zakonmi krutim hlavou lebo tomu nerozumiem, ale telefon vam rozlozim za par minut. no treba aj trpezlivost zo strany novacikov, ale hlavne sme ludia a ludia su na to aby sa dohodli, takze vlastne ani neviem co to tu riesime za problem, trochu sa zamysliet a vcitit sa do druhej strany pomoze....
ayya
17.04.06,15:20
... chcela by som objasnit zadavanie novych prispevkov od novych uzivatelov, je to asi tym, ze potrebuju rychlu pomoc a riesit to hned, tak asi nie je cas hladat, myslim, ze kazdy z nas zazil situaciu ked bol zahnany do kuta a potrevobal riesenie hned. myslim, ze trochu tolerantnosti zo strany skusenejsich nezaskodi, lebo clovek, ktory zacina v ucte alebo podobnej oblasti nema jasno vo vsetkom a skusenym uctovnikom su tieto problemy nepochopitelne - ako to, ze niekto nevie takuto vec. lenze ja som sa napriklad venovala 10 rokov oblasti telekomunikacnej a potom presla do ucta, takze tiez niekedy nad zakonmi krutim hlavou lebo tomu nerozumiem, ale telefon vam rozlozim za par minut. no treba aj trpezlivost zo strany novacikov, ale hlavne sme ludia a ludia su na to aby sa dohodli, takze vlastne ani neviem co to tu riesime za problem, trochu sa zamysliet a vcitit sa do druhej strany pomoze....
pozri sa kludne, ze ja za dobu, co som tu prihlasena nemam vela prispevkov ...a stale sa tu viac ucim, ako radim, takze mozem kludne povedat, ze sa necitim byt mazakom - pisem to preto, lebo sa chcem mazakov zastat ...lebo si myslim, ze mazaci maju dost trpezlivosti, az som sa obcas cudovala, kolko vydrzia :-) netrufla by som si teda obvinit mazakov z netrpezlivosti alebo z nadradenosti ...
ale:
imho zas na druhej strane - ked ja som novacik, tak sa predsa snazim si zistit, ako veci funguju ... aby som neposobila nieco zbytocne kontroverzne, lebo ked veci zbytocne skomplikujem, tak ich novacikova, ktori pridu po mne budu mat este komplikovanejsie ...:(

skus si napr. zadat do rozsireneho vyhladavania slovko "pomoc", zaklikni moznost v nazvoch tem ... budes prekvapena, co ti vybehne :D
Soňurka
17.04.06,19:39
Som úplný nováčik. Dovoľte mi, milí ostatní nováčikovia i Vy, skúsení, už odborníci, aby som tiež prispela. PORADU som objavila náhodou, ako reklamu v jednom nemenovanom časopise, a bol to úžasný objav!! :)
Hneď v prvých dňoch, keď som ešte nevedela veľa o hľadaní na PORADE, skúsila som poprosiť o radu - a ten úžasný, neopakovateľný pocit, to sa nedá ani opísať - niekto doteraz úplne neznámy, Ti len tak, z ničoho - nič, zadarmo, v čase náporu práce - poradí, pomôže.
Od objavenia PORADY som na stránke každú možnú chvíľu a obdivujem, milí poraďáci, Vašu "zbehlosť" v problematike a ochotu rozdávať svoje vedomosti tým, ktorí to potrebujú. :) Musím konštatovať, že som už na PORADE skutočne závislá, často sa aj pobavím, je fantastické, že človek vlastne môže položiť akúkoľvek otázku a diskutovať o tom s neznámym priateľom...
Neznámi sa mu zrazu stanú blízki, keď si prečíta v téme ZDRAVIE, že aj iní majú podobné zdravotné problémy a ako dokážu s nimi bojovať, ako si v RECEPTOCH odovzdávajú skúsenosti,....
Áno, aj ja mám často pocit menejcennosti, ale len preto, koľko mi chýba vedomostí v tejto oblasti, často váham, či sa spýtať, ako sa spýtať...
Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!! ;)
Zita5
17.04.06,19:49
Som úplný nováčik. Dovoľte mi, milí ostatní nováčikovia i Vy, skúsení, už odborníci, aby som tiež prispela. PORADU som objavila náhodou, ako reklamu v jednom nemenovanom časopise, a bol to úžasný objav!! :)
Hneď v prvých dňoch, keď som ešte nevedela veľa o hľadaní na PORADE, skúsila som poprosiť o radu - a ten úžasný, neopakovateľný pocit, to sa nedá ani opísať - niekto doteraz úplne neznámy, Ti len tak, z ničoho - nič, zadarmo, v čase náporu práce - poradí, pomôže.
Od objavenia PORADY som na stránke každú možnú chvíľu a obdivujem, milí poraďáci, Vašu "zbehlosť" v problematike a ochotu rozdávať svoje vedomosti tým, ktorí to potrebujú. :) Musím konštatovať, že som už na PORADE skutočne závislá, často sa aj pobavím, je fantastické, že človek vlastne môže položiť akúkoľvek otázku a diskutovať o tom s neznámym priateľom...
Neznámi sa mu zrazu stanú blízki, keď si prečíta v téme ZDRAVIE, že aj iní majú podobné zdravotné problémy a ako dokážu s nimi bojovať, ako si v RECEPTOCH odovzdávajú skúsenosti,....
Áno, aj ja mám často pocit menejcennosti, ale len preto, koľko mi chýba vedomostí v tejto oblasti, často váham, či sa spýtať, ako sa spýtať...
Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!! ;)

Pekné vyznanie .:)
bezradná
19.04.06,11:23
Ja som ho mala pri prvom príspevku. Ale nie preto, že by mi niekto zle odpovedal, alebo ma urazil, ale ja som zle formulovala svoju otázku. A potom som sa cítila trápne ale už ma to prešlo. V odborných témach svojich príspevkov veľa nemám, ale každým nahliadnutím sa niečo učím, alebo sa "ukľudňujem", že predsa nie som tak tupá ako si namýšľam.
ayya
19.04.06,12:44
...Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!! ;)

Ja sa tiez veeelmi vytesujem :) ale - k tomu konstatovaniu musiiim: uz kludne zacni pouzivat namiesto slovicka "ste" slovicko "sme" ... ok? :)
Soňurka
19.04.06,16:42
OK ;),dúfam, že sa mi to postupne podarí, dík za povzbudenie :) :) :)
Deamonds
04.05.06,13:02
Ahojte všetci ja som tu čerstvý nováčik ale je to naozaj super. stačí si najst len troška času všetko si tu viete najst. Plne súhlasím s názorom že ak sa tu daná tema (v ktorej ja potrebuejm radu) rozoberala tak stačí len sadnút k počítaču a hladať. Zatial sa všetci majte a pekný predlžený víkend ktorý je už blízučko blízko :-)
Jana Acsová
05.05.06,11:11
Ahojte, poradíte mi? Tento mesiac robím 1-krát priznanie DPH, v apríli sme kúpili nejaké zariadenie z Nemecka pre vlastné potreby (t.j.nebude predávané ďalej), zaplatené bolo 13.4. 2006 a faktúra je vystavená 21.4.2006. Účtujem v JU, ako to zaúčtovať (kurz?) a ako to teraz bude vyzerať v priznaní, viem, že to treba dodaniť, ale s akým kurzom? A kde ho nájdem?Použijem sumu z výpisu z banky a dopočítam DPH, alebo sumu s prepočtom kurzu k 21.4.? Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? Uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých fa a bločkov od neplatcov DPH? A kedy sa používa súhrnný výkaz DPH?Ďakujem.
Pri vypracovaní otázky som narazila na toto zadanie. Skúsim zosumarizovať počet otázok:
1) akým kurzom zaúčtovať faktúru,
2) ako to bude "vyzerať" v priznaní DPH,
3) akým kurzom to premietnuť do daňového priznania,
4) kde nájdem kurz NBS,
5) rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní,
6) uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých faktúr a bločkov od neplatiteľov DPH,
7) kedy sa zostavuje súhrnný výkaz.

Ak sa nováčikovia pohybujú v tejto téme, tak len podotknem, že na všetko sa skutočne nedá niekedy odpovedať jedným príspevkom a všetky otázky navzájom priamo nesúvisia a vyžadujú si rozsiahlu odpoveď. A niekedy to odpovedajúcich aj odradí.

Je dobré vopred do vyhľadania zadať kľúčové slovo, istotne sa nájdu odpovede a ak sa nakoniec zadávateľ rozhodne položiť otázku, tak doporučujem radšej viac vecných otázok ako "sedem v jednom" a kombinovane účtovníctvo a daň z pridanej hodnoty, prípadne ešte kde nájdeme kurz NBS .-)

A po prečítaní sa vráťte ešte k bezprostredne predchádzajúcemu príspevku. Ono to pôjde. .-)
Tami
04.07.06,16:40
Ahojte všetci. Je to môj prvý príspevok. Predtým som si poriadne prečítala všetko od etikety až po vyhladávanie tém. Aj túto som hladala, aby som nezakladala novú, ako sa tu píše. Keďže aj ja som nováčik dúfam, že tu nevyrobím nejaký trapas. Ale je to tu super. Dúfam, že ma zoberiete medzi seba. Tamara
Zdeni
04.07.06,16:49
Ahojte všetci. Je to môj prvý príspevok. Predtým som si poriadne prečítala všetko od etikety až po vyhladávanie tém. Aj túto som hladala, aby som nezakladala novú, ako sa tu píše. Keďže aj ja som nováčik dúfam, že tu nevyrobím nejaký trapas. Ale je to tu super. Dúfam, že ma zoberiete medzi seba. Tamara
Neboj sa Tami trapas nevyrobíš. Ja sa tiež ešte pokladám za nováčika, ale dobre si spomínam na moje začiatky. A myslím, že nehovorím len za seba, keď poviem, že berieme každého, kto sa chce poradiť, opýtať, dať dobrú radu, prispieť svojimi vedomosťami. Dnes to nie je samozrejmosť. Takže hor sa na PORADU.:)
lenkak
04.07.06,16:51
Tami vitaj medzi nami, a šup na Poradu s tvojimi príspevkami.
Tami
04.07.06,17:02
Ďakujem za povzbudenie, ak budem niečo potrebovať, určite sa obrátim na vás. Vďaka
lenkak
04.07.06,17:05
OK,
pozri sa ako Ti to pekne ide.
Eulalia
04.07.06,18:05
Ďakujem za povzbudenie, ak budem niečo potrebovať, určite sa obrátim na vás. Vďaka

Tami, tu si medzi svojimi, mňa prijali lepšie ako vlastná rodina, tak si to tu s nami užívaj.:)
Ejuska2586
21.03.07,11:08
Myslím si, že Tí, krorí sú už skúsenejší, sú na nás dosť odmeraní a chvíľami sa k nám správajú ako k "malinkým sprostučkým detičkám". Nedávno som skončila školu a účtovníctvo poznám len z učebníc. Niečo síce viem a snažím sa pochopiť stále viac a viac, ale múdrosť sveta som nepojedla. Preto by tí "skúsenejší" mohli byť aj viac ústretovejší a trpezliví. ĎAKUJEM
ludmilla
21.03.07,11:21
Myslím si, že Tí, krorí sú už skúsenejší, sú na nás dosť odmeraní a chvíľami sa k nám správajú ako k "malinkým sprostučkým detičkám". Nedávno som skončila školu a účtovníctvo poznám len z učebníc. Niečo síce viem a snažím sa pochopiť stále viac a viac, ale múdrosť sveta som nepojedla. Preto by tí "skúsenejší" mohli byť aj viac ústretovejší a trpezliví. ĎAKUJEM


Som na porade nováčik bez ekonomického vzdelania ako takého, mám len ekonomické základy, ktoré som získala na vysokej škole. Teraz sa začínam pohybovať v účtovníctve úplne od začiatku malinkými krôčikmi. Z poraďákov mám úplne opačný pocit. Pracujú tu skvelí ľudia, ktorí sú ochotní poradiť. Takú obrovskú spoluprácu ako tu na porade som zatiaľ nikde nezažila. Takže im patri moje: ĎAKUJEM!!! robíte veľmi užitočnú prácu som rada, že Vás mám.
Zita5
21.03.07,11:26
Myslím si, že Tí, krorí sú už skúsenejší, sú na nás dosť odmeraní a chvíľami sa k nám správajú ako k "malinkým sprostučkým detičkám". Nedávno som skončila školu a účtovníctvo poznám len z učebníc. Niečo síce viem a snažím sa pochopiť stále viac a viac, ale múdrosť sveta som nepojedla. Preto by tí "skúsenejší" mohli byť aj viac ústretovejší a trpezliví. ĎAKUJEM


Ejuska ako to môžeš takto napísať ....pozri si niektorú svoju zadanú otázku ...chceš povedať , že sa Ti nikto nevenuje ......no to by som ani nepovedala:


http://www.porada.sk/t43943-bloeeky-za-predchadzajuci-mesiac.html
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2418430
http://www.porada.sk/t44571-zle-zuetovane-dph.html

Na každú Tvoju tému máš odpoveď , stačí si pozrieť Tvoj profil ...a zadané otázky Tebou .
ondrejvla
21.03.07,11:31
Ejuska ako to môžeš takto napísať ....pozri si svoju témeu ...chceš povedať , že sa Ti nikto nevenuje ......no to by som ani nepovedala:


http://www.porada.sk/t43943-bloeeky-za-predchadzajuci-mesiac.html
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2418430

Na každú Tvoju tému máš odpoveď , stačí si pozrieť Tvoj profil ...a zadané otázky Tebou .

Ejuska,
pozri si svoje predchádzajúce otázky a odpovede k nim. Poraďáčky ti ochotne radili a ty namiesto poďakovania napíšeš slová s pocitom krivdy...
Tak toto nebolo férové!
ondrejvla
21.03.07,11:33
Ejuska ako to môžeš takto napísať ....pozri si niektorú svoju zadanú otázku ...chceš povedať , že sa Ti nikto nevenuje ......no to by som ani nepovedala:


http://www.porada.sk/t43943-bloeeky-za-predchadzajuci-mesiac.html
http://www.porada.sk/search.php?searchid=2418430
http://www.porada.sk/t44571-zle-zuetovane-dph.html

Na každú Tvoju tému máš odpoveď , stačí si pozrieť Tvoj profil ...a zadané otázky Tebou .,

Zitka, možno má len pocit krivdy v dnešný deň, a jediný, kto jej neodporoval bola táto stránka...Ale aj tak je škoda takýchto slov.
orazel
21.03.07,11:37
Som na porade nováčik bez ekonomického vzdelania ako takého, mám len ekonomické základy, ktoré som získala na vysokej škole. Teraz sa začínam pohybovať v účtovníctve úplne od začiatku malinkými krôčikmi. Z poraďákov mám úplne opačný pocit. Pracujú tu skvelí ľudia, ktorí sú ochotní poradiť. Takú obrovskú spoluprácu ako tu na porade som zatiaľ nikde nezažila. Takže im patri moje: ĎAKUJEM!!! robíte veľmi užitočnú prácu som rada, že Vás mám.

Nebudem sa opakovať, lebo niečo podobné by som mohol napísať aj ja, súhlasím s Ludmillou .... a všetci nespokojní, skúste sa obrátiť na nejakú poradenskú firmu, možno tam budete spokojní s radami odborníkov....... až kým Vám nepríde faktúrka za poradenské služby...
Marína
21.03.07,12:04
Ludmilla, ďakujem za seba aj za ostatných Poraďákov.

Pre Ejuska2586, rada by som Ťa poprosila, keby si mohla pripnúť link na témy, v ktorých sa niekto z nás k Tebe takto správal.

Myslím si, že Tí, krorí sú už skúsenejší, sú na nás dosť odmeraní a chvíľami sa k nám správajú ako k "malinkým sprostučkým detičkám".
Dala som si tú námahu, aj keď čas tlačí, aby som si pozrela témy, do ktorých si prispela. Napr. v tejto téme sa: http://www.porada.sk/t47781-odpisy-surne.html si dostala len a len kvalitné odpovede a ani náznakom z nich necítiť odmeranosť, tobôž už správanie sa ako k "malinkým sprostučkým detičkám".
Ďalšia téma: http://www.porada.sk/t45878-faktura-za-telefon.html
Platí, čo som uviedla k predchádzajúcej a platí to aj k všetkým zvyšným Tvojim otázkam na tomto fóre. Tu sú všetky:
http://www.porada.sk/t44571-zle-zuctovane-dph.html
http://www.porada.sk/t41048-nesplnenie-oznamovacej-povinnosti.html
http://www.porada.sk/t44352-skusobna-doba-prosim-surne-o-radu.html
http://www.porada.sk/t43342-rocne-zuctovanie-dane.html
http://www.porada.sk/t43943-bloceky-za-predchadzajuci-mesiac.html
http://www.porada.sk/t2370-faktura-z-ciech.html
http://www.porada.sk/t32763-kancelarsky-nabytok.html
Dostala si kvalifikované odpovede, ktoré vyriešili Tvoje účtovnícke problémy. Ani jeden z poraďákov si to od Teba nezaslúžil. Tvoj príspevok považujem za podpásovku.

Nedávno som skončila školu a účtovníctvo poznám len z učebníc. Niečo síce viem a snažím sa pochopiť stále viac a viac, ale múdrosť sveta som nepojedla. Preto by tí "skúsenejší" mohli byť aj viac ústretovejší a trpezliví. ĎAKUJEM
Môžeš odpovedať v čom?

Poprosím Ťa, pozri si všetky tieto témy a vytiahni čo i len jedno slovo, ktorým sa cítiš dotknutá. Ako irónia mi teraz vyznieva Tvoje oceňovanie vo viacerých menovaných témach.

Ešte by som Ti rada doporučila Etiketu Porady (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)
veronikasad
21.03.07,12:14
Myslím si, že Tí, krorí sú už skúsenejší, sú na nás dosť odmeraní a chvíľami sa k nám správajú ako k "malinkým sprostučkým detičkám". Nedávno som skončila školu a účtovníctvo poznám len z učebníc. Niečo síce viem a snažím sa pochopiť stále viac a viac, ale múdrosť sveta som nepojedla. Preto by tí "skúsenejší" mohli byť aj viac ústretovejší a trpezliví. ĎAKUJEM

Ejuska, to su prilis tvrde slova od Teba, za ktore by si si mala skusenejsim poradakom ospravedlnit.
Uctovnictvo robim takmer 20 rokov, stranku porady poznam niekolko mesiacov. Predtym nez som sa zacala venovat uctovnictvu a podala si prvy inzerat "spracujem JU" som absolvovala niekolko skoleni, ktore som si sama zaplatila, precitala mnozstvo literatury, sledovala zakony... Mam dceru v tvojom veku, ktora skoncila EU a tiez som ju viedla tymto smerom a dnes po 5 rokoch jej praxe mozem povedat, ze som na nu hrda - je z nej sikovna uctovnicka.
Takze, predtym nez zacnes nadavat, ze si nedostala odpoved "na tanieri", ako si si predstavovala, skus si zalistovat v zakonoch a podobnych prispevkoch na porade. Uvedom si, ze vsetky informacie si doteraz dostala bezplatne - nemas zaplateny ani pristup do DRAK-a a nikde inde ich tak rychlo nedostanes.

Vela chuti do ucenia

-------
Veronika
Simonab
21.03.07,12:51
Ludmilla, ďakujem za seba aj za ostatných Poraďákov.

Pre Ejuska2586, rada by som Ťa poprosila, keby si mohla pripnúť link na témy, v ktorých sa niekto z nás k Tebe takto správal.

FONT=Comic Sans MS]Ešte by som Ti rada doporučila Etiketu Porady (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)[/FONT]

Takže aj ja som si prečítala všetky tvoje príspevky a témy. Nevšimla som si že by niektorí z poraďákov odpovedal ako malému dieťaťu, skôr si myslím, že boli veeľmi trpezliví. Jediné čo som si všimla, že za odpoveďami na tvoje otázky nebolo ani jedno "ďakujem".
misomiso
21.03.07,13:10
Ja som sa tu registroval len nedavno. To, co ma tu od zaciatku zaujalo bola prave nezistna ochota poradit mi v odbornych veciach. (Som majitel s.r.o. bez akehokolvek ekonomickeho vzdelania). Ja sa nemam ako inak odvdacit, tak sa aspon snazim obcas delit sa (trpezlivo) s uplnymi novacikmi o skusenocti zo zaciatku podnikania predovsetkym v temach -Zaciatky podnikania, V com podnikat, Marketing, a potom pripadne Stavba, Domacnost a pod.

Chcem este raz zdoraznit, ze uz na moj uplne prvy prispevok sa mi dostalo fundovanej odpovedem ktora mi velmi pomohla (a ktoru mi neboli schopni povedat na DU) - este raz dakujem.

Este mala poznamka - nezvyknem du do kolegov rypat, nie som admin a v podstate fungovanie tejto stranky nie je moj job, ale na inych int. forach sa obycajne prihlasovanie pod roznymi nickmi povazuje za porusenie etikety. Ako je to tu na Porade?
evina
21.03.07,13:26
Este mala poznamka - nezvyknem du do kolegov rypat, nie som admin a v podstate fungovanie tejto stranky nie je moj job, ale na inych int. forach sa obycajne prihlasovanie pod roznymi nickmi povazuje za porusenie etikety. Ako je to tu na Porade?

Pokiaľ viem malo by sa to takto posudzovať aj na tejto. Zmysel viacerých nickov /okrem prípadov napr. zabudnutia hesla a iných administratívnych problémov/ nechápem, čo ako sa snažím ...:)
ondrejvla
21.03.07,19:26
Ludmilla, ďakujem za seba aj za ostatných Poraďákov.

Pre Ejuska2586, rada by som Ťa poprosila, keby si mohla pripnúť link na témy, v ktorých sa niekto z nás k Tebe takto správal.

Dala som si tú námahu, aj keď čas tlačí, aby som si pozrela témy, do ktorých si prispela. Napr. v tejto téme sa: http://www.porada.sk/t47781-odpisy-surne.html si dostala len a len kvalitné odpovede a ani náznakom z nich necítiť odmeranosť, tobôž už správanie sa ako k "malinkým sprostučkým detičkám".
Ďalšia téma: http://www.porada.sk/t45878-faktura-za-telefon.html
Platí, čo som uviedla k predchádzajúcej a platí to aj k všetkým zvyšným Tvojim otázkam na tomto fóre. Tu sú všetky:
http://www.porada.sk/t44571-zle-zuctovane-dph.html
http://www.porada.sk/t41048-nesplnenie-oznamovacej-povinnosti.html
http://www.porada.sk/t44352-skusobna-doba-prosim-surne-o-radu.html
http://www.porada.sk/t43342-rocne-zuctovanie-dane.html
http://www.porada.sk/t43943-bloceky-za-predchadzajuci-mesiac.html
http://www.porada.sk/t2370-faktura-z-ciech.html
http://www.porada.sk/t32763-kancelarsky-nabytok.html
Dostala si kvalifikované odpovede, ktoré vyriešili Tvoje účtovnícke problémy. Ani jeden z poraďákov si to od Teba nezaslúžil. Tvoj príspevok považujem za podpásovku.

Môžeš odpovedať v čom?

Poprosím Ťa, pozri si všetky tieto témy a vytiahni čo i len jedno slovo, ktorým sa cítiš dotknutá. Ako irónia mi teraz vyznieva Tvoje oceňovanie vo viacerých menovaných témach.

Ešte by som Ti rada doporučila Etiketu Porady (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html)

Evička, je vrcholom neúcty napísať slová, ktoré napísala Ejuska, skutočne som okrem tejto pichľavej poznámky nikde inde nenašla ďakujem...Tak preto teraz, keď jej tí "múdrejší" a skúsenejší už pomohli, vysúkala svoje poďakovanie...Práve pre takéto poznámky sa moja aktivita zmenila, práve pre tie, ktorým som daň.priznania na základe zaslaných zostáv vypracovala včítane výkazov, a vôbec... Tak a teraz vidíš, že takéto ďakujem aj zabolí!
sklenkova
21.03.07,19:54
Ja som veľakrát možno pre skúsených položila až hlúpu otázku,ale nikdy som nemala pocit ako niektorí z Vás,skôr by som povedala že sa mi snažia pomôcť aj ked moje vedomosti (ak to minimum sa tak dá nazvať)sú chabé. Môžem dokonca povedať,že ma naučili viac ako všelijaké školenia.Dokonca je dobré ak niekto upozorní na link,kde sa to už preberalo a ja som ho nenašla. Ja osobne som im velmi vďačná za pomoc!!!!!!!!!!!!!
Jozef Mihál
21.03.07,20:10
Škoda komentovať...zišlo by sa teraz pred DP na týždeň odstaviť Poradu...aby si pár ľudí uvedomilo, čo tu majú...
judita1971
21.03.07,20:14
neviem či som alebo nie som nováčikom, som členom porady od októbra 2006, najprv som naozaj len čítala príspevky, a ak som niečo nevedela, najprv som naozaj poctivo hľadala v príspevkoch, ktoré sú už tú, aby som v zmysle etikety PORADY postupovala, aby som sa nepýtala na to čo je už zodpovedané... lebo čas je drahý... to naozaj každý z nás vie a rada, k tomu ešte dobrá sa cení nad zlato. a nikdy som tu nemala pocit menejcennosti. Často len listujem medzi témami, a čítam, a často si len tak poviem, áno aj ja to tak robím, alebo dobrý nápad, budem to robiť aj ja takto, alebo... no nato sa musím pozrieť aj ja.... ale od začiatku som sa tu cítila a cítim dobre- mám tu pocit, že stále si tu niekto nájde čas a pomôže buď mne, alebo niekomu inému. A ak má tu niekto pocit krivdy, že sa mu pomáha zle, alebo nie je spokojný s radami- PORADA je dobrovoľná, nech hľadá každý tam, kde vie, že mu pomôžu - iní odborníci, odborná tlač. Ale ja hľadám na PORADE, kde sa cítim rovnocenná.
willma
21.03.07,20:26
Škoda komentovať...zišlo by sa teraz pred DP na týždeň odstaviť Poradu...aby si pár ľudí uvedomilo, čo tu majú... Nemblbnite, ešte nemám spracované to moje :D
účtovník 007
21.03.07,20:36
Škoda komentovať...zišlo by sa teraz pred DP na týždeň odstaviť Poradu...aby si pár ľudí uvedomilo, čo tu majú...

Z technických príčin do 31.3.2007 zatvorené.

...chcete aby sa potom Porada 1.4. zavarila?
evina
21.03.07,20:56
PORADA je dobrovoľná, .


Myslím si, že toto je práve to najpodstatnejšie z každého pohľadu ...:)
Monikov
21.03.07,21:01
Ja som na porade tiež nováčikom. Dozvedela som sa o nej asi pred dvoma mesiacmi - na školení. Zo začiatku som sa ani nezaregistrovala, len som čítala. No dnes môžem skonštatovať, že keď mám čo i len chvíľku času, visím na porade a čítam, prípadne prispievam. A najviac ma teší, že sú tu strašne fajn ľudia. A ja to nielen hovorím, ja to tak aj cítim. Žiadny komplex menejcennosti nemám, práve naopak! Všetci ste fajn a veľmi sa teším, že som našla takýto PERFEKTNÝ KOLEKTÍV. :) :) :) :) :) :) :) :)
Melnick
21.03.07,21:09
Škoda komentovať...zišlo by sa teraz pred DP na týždeň odstaviť Poradu...aby si pár ľudí uvedomilo, čo tu majú...

Super trefa.
kukučka
21.03.07,21:21
Nemblbnite, ešte nemám spracované to moje :D



:confused: :--- ;) VĎAKA PORADE SVET GOMBIČKA !!! :D :) :D
Chava
21.03.07,21:21
A teda aj ja ako nováčik :-).
Ja teda nemám pocit menejcennosti. Skôr keď vidím, ako tí skusenejší radia, tak je to pre mna motivácia, aby som sa aj ja zdokonalovala. Som zatiaľ len študentkou a je zaujímavé čítať praktickú stránku toho, čo nám hovoria v škole. Zväčša poradiť neviem a keď áno, tak sú to len veci, s ktorými som mala aj ja problémy a to je málinko príspevkov....

A teda obdivujem ľudí, vás skusených poraďákov, že máte niekedy nervy popri svojich povinnostiach ešte aj radiť iným.
Richard
21.03.07,21:47
rád by som tu zdôraznil že otázka ohľadom dvojitého členstva je legitímna a už sa tu niekoľko krát spomínalo, že používanie dvoch účtov je neetické správanie najmä ak si niekto takto "nahráva" v diskusiách. V etikete to priamo napísané nie je.
Momentálne je trošičku nevýhoda v tom, že niektorí si vytvorili s nejakých dôvodov druhé konto pre "firemné" účely na draka. To však nie je porušením princípu ak sa to nezneužíva v priebehu diskusií.
misomiso
21.03.07,22:20
Vidis - to je dobry napad. Ja sa prihlasim este aj ako palopalo a jozojozo a budem mat vzdy dvoch ludi nato, aby mi pritakali. Pripadne ak dam otazku, a nikto nic, tak palopalo najprv slusne ostatnych poprosi, aby misovi pomohli, a ked to nepomoze, jozojozo im vynada...:)
dogicka
22.03.07,06:49
A viete čo je najlepšie? Že Ejuska teraz zaryto mlčí. Ktovie prečo?:mad:
AlaNR
22.03.07,09:15
Ejuška si asi spytuje svedomie.
Už jej to asi došlo.

Ja som na porade od začiatku a keďže som účtovníčka vo firme, kde sa všetky účtovné prípady väčšinou opakujú, som veľmi rada, keď si mám kde nájsť niektoré špecialitky, s ktorými si neviem rady. Za to všetkým, ktorí mi pomohli patrí veľké ĎAKUJEM!

Nechcem nikoho hodnotiť, ale pamätám si, keď som skončila školu ja (nebolo to tak dávno cca 11 rokov), nedovolila som si v prvej robote ani pípnuť a uši som mala natrčené a čakala som, čo mi kedy kto poradí. Keby som vtedy bola mala poradu, dnes mám účtovnú kanceláriu...
Zoltán Kovács
22.03.07,11:16
Ejuška si asi spytuje svedomie.
Už jej to asi došlo.

Ja som na porade od začiatku a keďže som účtovníčka vo firme, kde sa všetky účtovné prípady väčšinou opakujú, som veľmi rada, keď si mám kde nájsť niektoré špecialitky, s ktorými si neviem rady. Za to všetkým, ktorí mi pomohli patrí veľké ĎAKUJEM!

Nechcem nikoho hodnotiť, ale pamätám si, keď som skončila školu ja (nebolo to tak dávno cca 11 rokov), nedovolila som si v prvej robote ani pípnuť a uši som mala natrčené a čakala som, čo mi kedy kto poradí. Keby som vtedy bola mala poradu, dnes mám účtovnú kanceláriu...

Ešte ju stále môžeš mať.:)
otázka
22.03.07,11:21
Vidis - to je dobry napad. Ja sa prihlasim este aj ako palopalo a jozojozo a budem mat vzdy dvoch ludi nato, aby mi pritakali. Pripadne ak dam otazku, a nikto nic, tak palopalo najprv slusne ostatnych poprosi, aby misovi pomohli, a ked to nepomoze, jozojozo im vynada...:)
:D :D :D no to je super nápad a ešte si pridám body...:D :D :D
katkaj
22.03.07,11:41
A Jožkova výzva v téme "odčítateľné položky" zostala nepovšimnutá :eek:

http://www.porada.sk/t48127-odcitatelne-polozky.html#post429639
dogicka
22.03.07,13:25
A Jožkova výzva v téme "odčítateľné položky" zostala nepovšimnutá :eek:

http://www.porada.sk/t48127-odcitatelne-polozky.html#post429639

Hm, takže Ejuška si svedomie nespytuje :confused:
Janka6685
22.03.07,15:15
Naozaj nechápem, prečo majú nový členovia pocit, že sa k nim ostatní správajú zle. Veď to, že je niekto prihlásený len mesiac ešte neznamená, že je nováčik aj v účtovníctve. Chodia sem samí vzdelaní ľudia a hlavne dospelí a preto si myslím, že toto došlo každému. Napríklad ja som na porade prihlásená už dva roky, teda nie som nováčik. Ale čo sa týka účtovníctva, tak sa za nováčika považujem (čo z mojich otázok je zrejmé).

Som nesmierne vďačná ľuďom, ktorí mi na tejto stránke nezištne pomohli a mali so mnou trpezlivosť (a ja viem, že často práve trpezlivosť bola potrebná). A som vďačná aj za to, že niekedy môžem práve vďaka tomu, že bolo poradené mne aj ja poradiť a vtedy mám strašne dobrý pocit. Jednak, že konečne niečo viem a jednak, že som pomohla.

:):):):):):):):):):):)..........
*Fénix
22.03.07,15:48
:D :D :D no to je super nápad a ešte si pridám body...:D :D :D

Raz som udelil bod mojej mame,známej poraďáčke,pretože kolegovia v práci potrebovali niečo vysvetliť k mzdám a ona nám poradila ,no skoro ma prizabila keď zistila ,že jej pribudol bod odo mňa.:D :D
katkaj
22.03.07,15:52
Raz som udelil bod mojej mame,známej poraďáčke,pretože kolegovia v práci potrebovali niečo vysvetliť k mzdám,no skoro ma prizabila.:D :D

Natíska sa otázka kto je tvoja mama ? :D To tu máme celé rodinné klany :D
*Fénix
22.03.07,15:54
Katka poznáš ju a dobre ,ale ja nie som doma, som mimo domova a niekedy sa s mamou stretnem iba tu. :D
Marianna01
22.03.07,15:55
ja zas budem písať o opačnom konci - neradím sa medzi členov s najviac príspevkami, ale keď porovnáte moje otázky z obdobia, keď som sa zaregistrovala, sú to presne rovnaké otázky, ako každého (resp. skorokaždého) novoregistrovaného člena... Chcem tým povedať, že zo začiatku je každý tak trošku vyplašený, nevie, čo môže očakávať, možno píše v strese a napätí a potom vznikajú rôzne nedorozumenia. Pred dvomi rokmi, keď som niekomu poradila, tŕpla som, aby to bolo dobre. Teraz, aj keď si jeden nikdy nemôže byť istý, mám dobrý pocit, že môžem niekomu pomôcť a ešte lepší z toho, že to ovládam. Takže ja poradu nevnímam len ako miesto plné informácií, ale ako moju súkromnú školu, kde aj mojimi odpoveďami si buď potvrdzujem učivo, alebo ma niekto vyvedie z omylu.
a len tak medzi nami - každý z nás raz bol nováčikom. Či už na porade, alebo v účtovníctve. Keď pomyslím na tie roky... :rolleyes:
katkaj
22.03.07,15:58
Katka poznáš ju a dobre ,ale ja nie som doma, som mimo domova a niekedy sa s mamou stretnem iba tu. :D

hmmmm tak sa teším že ju poznám :)
Takže Porada nielen radí ale aj zabezpečuje rodinné stretnutia, tak to je super ;)
HEBA
22.03.07,18:05
Som tu nováčik a som veľmi rada, že mám možnosť požiadať o radu skúsených účtovníkov a ekonómov, keď si potrebujem vyriešiť niečo dôležité. Poradáci majú moje uznanie na 99%. To jedno percento tvorí reakcia niektorých poraďákov a možno aj nováčikov na tému "Pošuskajte koľko pýtať".
Bolo to pred pár dňami. Bola som zhrozená aké boli niektoré reakcie na celkom nevinnú otázku jednej našej kolegyni.
Patrilo by sa jej ospravedlniť /je to len môj názor/.
Príjemný večer všetkým poraďákom i nováčikom
dogicka
23.03.07,08:25
Som tu nováčik a som veľmi rada, že mám možnosť požiadať o radu skúsených účtovníkov a ekonómov, keď si potrebujem vyriešiť niečo dôležité. Poradáci majú moje uznanie na 99%. To jedno percento tvorí reakcia niektorých poraďákov a možno aj nováčikov na tému "Pošuskajte koľko pýtať".
Bolo to pred pár dňami. Bola som zhrozená aké boli niektoré reakcie na celkom nevinnú otázku jednej našej kolegyni.
Patrilo by sa jej ospravedlniť /je to len môj názor/.
Príjemný večer všetkým poraďákom i nováčikom

Zaujímalo by ma, ktoré príspevky konkrétne máš na mysli. Tému "Pošuškajte..." sledujem a nič také som si nevšimla.
Ja tiež nepatrím k ostrieľaným poraďákom, nie som už ani nováčik, ale za celý čas som sa na Porade stretla len s ochotou pomôcť, za čo všetkým ďakujem.
ALDA
23.03.07,08:47
Katka poznáš ju a dobre ,ale ja nie som doma, som mimo domova a niekedy sa s mamou stretnem iba tu. :D

Tvoja mamina je asi Danila:D, ale to nie je dôležité, hlavná vec, že Ti Porada pomáha ju tu čítať ako hovoríme na šuťáku.
*Fénix
23.03.07,20:21
Škoda ,že Ti nemôžem udeliť súhlas./ Ó bože ,môžem tykať? Teraz je to také divné. :D / Možno na stretku sa to dozviete. :)
*Fénix
23.03.07,20:27
Raz som udelil bod mojej mame,známej poraďáčke,pretože kolegovia v práci potrebovali niečo vysvetliť k mzdám a ona nám poradila ,no skoro ma prizabila keď zistila ,že jej pribudol bod odo mňa.:D :D

No a teraz som dostal "spucung" za to červené slovo. Padám radšej zas na dva mesiace do ústrania. Dovidenia a nehádajte sa tu príliš, asi ste už všetci poriadne vyčerpaní.
PS: Nech Vám DP dobre dopadnú.;) :) :D :---
Monika Kováčová
24.03.07,08:45
Som tu nováčik a som veľmi rada, že mám možnosť požiadať o radu skúsených účtovníkov a ekonómov, keď si potrebujem vyriešiť niečo dôležité. Poradáci majú moje uznanie na 99%. To jedno percento tvorí reakcia niektorých poraďákov a možno aj nováčikov na tému "Pošuskajte koľko pýtať".
Bolo to pred pár dňami. Bola som zhrozená aké boli niektoré reakcie na celkom nevinnú otázku jednej našej kolegyni.
Patrilo by sa jej ospravedlniť /je to len môj názor/.
Príjemný večer všetkým poraďákom i nováčikom

Heba, snáď nemáš na mysli tie trenky? Veď to bol len žart, aj zadávateľka otázky sa na tom bavila...
HEBA
24.03.07,11:45
Nie neboli to tie trenky. Bolo to niečo iné, ale už to nechajme tak.
Veď v podstate PORADA je fajn, všetkých Vás uznávam
Príjemný víkend
delonko
24.03.07,11:51
Ja som sa do porady zapojila dnes, ale verím, že všetky užitočné informácie, ktoré mi poskytnú poraďáci sa mi v pracovnej oblasti zídu a možno aj ja po mnohých rokoch budem rozdávať rady niekomu kto to bude potrebovať tak, ako ja teraz.
Elena Navrátilová
27.03.07,14:00
Škoda ,že Ti nemôžem udeliť súhlas./ Ó bože ,môžem tykať? Teraz je to také divné. :D / Možno na stretku sa to dozviete. :)

Re: Ak sa cítiš zle (http://www.porada.sk/showthread.php?p=329678#post329678)

Danila ,opravil som chybu v Tvojom príspevku.:) :) :) /Dúfam,že môžem tykať,lebo mám len 17 a som syn svojej mamy./

Citát:
Pôvodca textu príspevku: dana9
to kukučka a fénix

hmm, tak dnes sa mi už zobrazujete ako dve odlišné osoby, ale fakt, včera, keď som klikla na nick "fénixa" tak ma hodilo na profil "kukučka"

ale možno som len prepracovaná.:confused: :eek: :) v každom prípade záhada sa vysvetlila, prajem všetkým krásny deň

dana:)

Fénix je fakt fénix a môj spoludiskutér a poraďácky kámoš, kukučka je fakt kukučka, moja spoludiskutérka, a moja poraďácka veľká kámoška. Občas nám sem zablúdi chybička.:mad: :cool: :) A som rada, že si sem zablúdila aj ty.:) :) :) Peknú nedeľu.
__________________

Danila

Tak teraz ak môžem, prosím Danilku, aby sa k tomuto vyjadrila. Takže Fénix je Danilkine dieťa? Ja už tomu naozaj nejako prestávam rozumieť. Celkom som zvedavá ako sa tento vzťah vysvetlí. :confused: :eek: ;)
jež
27.03.07,14:19
ja som na PORADE od septembra 2005, ale som veľmi spokojna.
Začala som vo firme tak , že som prišla a nemala som sa s kým poradiť. Či to už boli mzdy, účtovníctvo, daň z motorových vozidiel, cesťák....... Keby nie PORADY - som úpne hotová. Aj keď sa mi niekedy podarí napísať ničo, čo vôbec nie je odborne vyjadrené a niekto tu na PORADE aj nato poukáže, ale mne to osobne nevadí.
Za všetko môžem len poďakovať.
Monika68
28.03.07,07:33
Dovolím si aj ja napísať svoj názor. Podľa mňa, ako všade v živote "JE VŠETKO O ĽUĎOCH".

Ja som tiež našla poradu náhodou v najhoršom období daňových priznaní a zostala som úplne nadšená. Tak ako tu už niekto spomínal, toľko ochotných cudzích ľudí, ktorí poskytnú radu zadarmo... no nemohla som uveriť.
Chvíľku mi trvalo, kým som sa tu zorientovala a asi som urobila na začiatku tiež nejaké chyby...
Časom som sa odvážila aj o nejakú radu, aj keď väčšinou iba čítam a nasávam vedomosti, lebo si pripadám príliš hlúpa v porovnaní s odborníkmi, čo tu radia. Porada mi strašne pomohla v získaní nových vedomostí, ten, kto ju vymyslel by si zaslúžil odo mňa Nobelovu cenu :)
Hoci som nikdy ekonomiku neštudovala, mám v účtovníctve prax 12 rokov. Ale všetci to dobre poznáte... každá firma má svoje špecifiká a každý z nás sa v živote stretne s niečím, s čím si nevie dať rady. A vtedy sa obraciam na Poradu.
A tak sa stalo, že už aj ja mám za sebou veľmi nepríjemnú skúsenosť....pocítila som dosť veľké poníženie od V.I.P. člena (aspoň ja som to tak cítila) - prikladám link, posúďte sami:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=45741&highlight=K%FApa+poh%B5ad%E1vky

Ale neodradilo ma to ;) . 99% mojich skúseností je pozitívnych.
A v práci fungujem asi takto: snažím sa neotvárať Poradu, lebo ak sa tam dostanem, závislosť zafunguje a v ten deň už nič neurobím :D
Monika68
28.03.07,10:24
Pán Mihál Váš súhlas si mimoriadne vážim ;) :)
Jozef Mihál
28.03.07,10:42
Ďakujem ...a tým súhlasom nechcem povedať, že ja som svätý, určite sa na Porade nájde zopár ľudí, ktorí ma za moje výčiny v láske nemajú...
britta
09.04.07,20:19
Nie, ten pocit nemam, ale teraz /ako typicky novacik/ mam jeden problem. Nemozem sa prepracovat k clanku J. Mihala Zdanenie prijmov zo zahranicia v kocke na Drakovi. Je len pre predplatitelov /ako predplatit/ ? Mam vedenie cez Bora Bora?

Sorry, ale poradte, vdaka.
Jozef Mihál
09.04.07,20:28
Lichotí mi Váš záujem, preto skúste zadať www.drak.porada.sk - čo je titulná strana Draka, tam sa dobre rozhliadnuť a tam nájdete návod, ako sa zaregistrovať - v menu naľavo kliknite na "Objednávka".
britta
15.04.07,18:03
Lichotí mi Váš záujem, preto skúste zadať www.drak.porada.sk - čo je titulná strana Draka, tam sa dobre rozhliadnuť a tam nájdete návod, ako sa zaregistrovať - v menu naľavo kliknite na "Objednávka".


Vdaka, p. Mihal, idem na to. Hoci pred chvilou som alarmovala PD poradakov nech mi s tym poradia. Ako sa to hovorí? Najprv citaj, potom pis. . . alebo tak akosi.:rolleyes:
zabenka
08.05.07,13:18
Ja som sa tu prihlásila len dnes.Menejcennosť nie, ale neviem to, ako na všetko, ale je tu veľa dobrých vecí. Som tu iba náhodou. Niečo som hladala vo vyhľadavači a vyhodilo mi túto stránku. Keďže mi skoro pri každom príspevku pátalo sa prihlásiť, tak som sa a vyplatilo sa. Myslím, že sa mi tu bude veľmi páčiť .
pohoda62
29.10.07,20:42
Takisto som nováčikom na porade a rada by som "Pridala tému". Potaďte ako.
Ďakujem.
lenkak
29.10.07,20:45
Marianna01
30.10.07,15:13
Ja som sa tu prihlásila len dnes.Menejcennosť nie, ale neviem to, ako na všetko, ale je tu veľa dobrých vecí. Som tu iba náhodou. Niečo som hladala vo vyhľadavači a vyhodilo mi túto stránku. Keďže mi skoro pri každom príspevku pátalo sa prihlásiť, tak som sa a vyplatilo sa. Myslím, že sa mi tu bude veľmi páčiť .

mimotemy Na odborné témy vyhľadávače najčastejšie "vyhodia" túto stránku, dokonca na prvé nepredplatené miesto. :)
riga
01.02.08,09:55
Ja som mala tiež problém (s databázou) a nevedela som ako ďalej... hľadala som vo vyhľadávači a ten ma nasmeroval na Poradu. Neľutujem. Poraďáci mi promptne a ochotne pomáhali probém vyriešiť. Odvtedy som tu skoro denne, hoci s účtovníctvom nemám nič spoločné... Dúfam, že nevadí...:)
alla66
21.10.10,13:27
zaujímavá:cool: téma a ja som ju prehliadla:confused: