lstulajter
16.08.10,21:27
Aký predmet podnikanie si zvoliť? Resp. aké sú pre to pravidlá? Na Internete som našiel "ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE", ale nie je mi to celkom jasné.
Je tam napr. č. 23.1 Počítačové služby a pod tým:


23.1.1 Hardvérové poradenstvo - poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia

23.1.1.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa technického vybavenia

23.1.2 Softvérové poradenstvo a dodávka softvéru

23.1.2.1 Poradenstvo v oblasti informačných systémov týkajúce sa programového vybavenia
23.1.2.2 Spracovanie grafických návrhov webových stránok a ich aktualizácia



23.1.2.3 Poskytovanie softwaru - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom


atď.




Čo si z toho vybrať? Všeobecne 23.1 Počítačové služby? Alebo jednotlivé body 23.1.1, 23.1.2 atď.? Je to určené, alebo je to na mne, či pôjdem "hlbšie", aby som mal v predmete podnikania detailnejší popis?

A ešte súvisiaca otázka: ako je to spoplatnené? Na rôznych weboch som našiel rôzne informácie - niekde sa píše, že platím jeden poplatok za všetko, inde že platím poplatok za každý predmet podnikania...

Ďakujem.
Xanti
16.08.10,19:40
Zvolíš si pekne
23.1 Počítačové služby
a môžeš faktúrovať a robiť všetko čo je pod tým myslené, teda tie podbody.

Za jeden poplatok 5 eur si vybavíš jedno osvedčenie teda na jednu službu napr. na 23.1 Počítačové služby
Ice dive
16.08.10,19:48
V podstate je to na tebe, aký predmet si zvolíš, nakoľko sa jedná o voľné živnosti, úradník len skontroluje, či taká živnosť existuje a následne ti ju zapíše v takom znení ako si si zvolil na žiadosti... v zozname odporúčaných živností sa pod detailnejším členením rozumie čo všetko sa dá s danou živnosťou vykonávať... t.j. osobne by som si dal počítačové služby, nakoľko nevieš akých budeš mať zákazníkov a predsa len je lepšie mať pokrytý širší záber činností ako ich mať úzko špecializované...

čo sa týka poplatku za každý predmet podnikania pri voľných živnostiach sa platí 5 € poplatok...