Nepletko
17.08.10,05:43
Pri autonehode vznikla totálna škoda na vozidle. Autonehoda bola zapríčinená iným vodičom. Potrebujem zistiť, či je výhodnejšie dať uhradiť škodu z havarijnej poistky zničeného vozidla alebo zákonnej poistky vinníka autonehody?
preboha
01.10.10,17:31
je to jedno
magmik
28.09.11,13:15
Dobrý deň,

mám podobný problém. Po autonehode, ktorú zapríčinil iný vodič nám poisťovňa po obhliadke oznámila že je to totálna škoda.V správe pre poisťovňu sme uviedli že si ho dáme sami opraviť a medzitým nám poisťovňa vinníka už poslala peniaze, je to smiešna suma oproti škode. Chcem sa opýtať či je možné s tým ešte niečo urobiť a získať ešte nejaké peniaze od vinníka alebo sa odvolať voči rozhodnutiu poisťovne. Alebo je lepšie auto predať na súčiastky? Ďakujem.
bubkoch
28.09.11,13:43
Dobrý deň,

mám podobný problém. Po autonehode, ktorú zapríčinil iný vodič nám poisťovňa po obhliadke oznámila že je to totálna škoda.V správe pre poisťovňu sme uviedli že si ho dáme sami opraviť a medzitým nám poisťovňa vinníka už poslala peniaze, je to smiešna suma oproti škode. Chcem sa opýtať či je možné s tým ešte niečo urobiť a získať ešte nejaké peniaze od vinníka alebo sa odvolať voči rozhodnutiu poisťovne. Alebo je lepšie auto predať na súčiastky? Ďakujem.

odkial vies ze to je "smiesna suma oproti škode" ?
poistovna plni skutocnu skodu, nie "smiesnu sumu" ...
okrem toho poistovna pri totalke odpocitava z casovej ceny auta cenu pouzitelnych zvyškov, co moze byt vysoka polozka ak doslo k relativne malemu, ale zavaznemu poškodeniu ...
pomohlo by keby si tu hodil vypocet plnenia, ktory si musel z poistovne dostat ...

ak sa ti vyska plnenia zda nizka, mozes to v poistovni reklamovat, prip. v reklamacii pohrozit sudom ... ak to nezaberie, zazaluj poistovnu, no budes si musiet zaobstarat znalecky posudok aby si preukazal ze ti vznikla vyssia skoda nez plnenie poistovne ... co urobis so zvyškami je tvoja vec, mozes ich predat alebo auto opravit

s vinnikom nic neporiesis, bol poisteny, takze akekolvek tvoje naroky riesi poistovna ... takze ti je zbytocne sa vinnikom zaoberat, podla zakona o PZP mozes zalovat priamo poistovnu ...
bubkoch
28.09.11,13:48
je to jedno

pri totalke v principe hej, akurat z havarijnej mu navyse odrataju spoluucast
magmik
28.09.11,17:42
Cena auta pred búračkou bola 2.740 €, zvyšky po búračke 1.161(použiteľné), priznali mi 1.578 €.