Matthew DeWrong
17.08.10,10:12
Zdravim, pred par dnami som si preniesol cislo od oranzoveho k modremu operatorovi. Nikto ma neoboznamil ale s rozdielmi, rovnako tak ked som sa na modrej pobocke pytal pred podpisom zmluvy na rozdiely, ubezpecovali ma ze vsetko je rovnake, rozsah sluzieb ostava len je inak tarifovany. Podla dostupnych informacii v sieti modreho operatora, sa nepouziva PIN2 kod.. avsak ja som bol v tom ze tento kod je ochranou telefonu pri zmene nastaveni, preto sa mi ho podarilo zablokovat pri prestavovani sluzieb po vlozeni novej SIMky. Problem je, kedze sa u nich PIN2 nepouziva, nemaju ani PUK2 na odblokovanie PIN2. Momentalne mam PIN2 v telefone zablokovany, ale som si isty ze ho budem potrebovat, bo neviem si predstavit, ako operator nemoze pouzivat kod ktory je standardne predvoleny v nastaveniach telefonu. Poznate sposob ako PIN2 znova odblokovat kedze na linke operatora su ludia podla mojho nie moc znali, nielen technickych veci, ale aj beznych, ktore defakto predavaju.. vopred dakujem
FugAn
17.08.10,08:21
Nie každý telefón potrebuje k niektorým funkciam PIN2/PUK2. Na čo konkretne si používal PIN2?
Matthew DeWrong
17.08.10,08:29
mam n97 mini, v telefone mam SW trezor na uschovu citlivych dokumentov, pristupovych kodov k aplikaciam atd. konkretne tento trezor mi nejd otvorit.. na druhej strane pin2 mi bude myslim pytat aj pri pevnom zozname, alebo mazani predvolenych kontaktov operatora zo SIMkarty.. myslim ze aj pri blokovani väcsiny funkcii tohto telefonu, je primarny identifikacny kod PIN2.. Maju nejaky BPIN a ked som sa pytal ci to nei je nahrada, vysvetlili mi ze to je na Bankove sluzby, ktore realne ani neposkytuje.. cize uplne zbytocny kod.. :)
FugAn
17.08.10,08:34
Skús odlokovanie týchto aplikácii s inou SIM kartou. POdľa mňa by blokovanie takýchto aplikácii nemalo byť závisle na PIN2/PUK2 ale na zámku telefónu. Skúsil by som ešte preštudovať manuál k telefónu či tam niečo nie je o odblokovaní.
FugAn
17.08.10,09:48
V manuále k telefónu je uvedené, že v prípade zablokovania PIN alebo PIN2 sa treba obrátiť na operátora. Zamykací kód je nastvaený na 12345
Matthew DeWrong
17.08.10,11:40
Verziu s inou SIMkou som uz skusal, problem je ze PIN2 je vec SIM karty nie telefonu, ine SIMky nemaju na mojom telefone blokovany PIN2.. funguju standardne..zamykaci kod uz mam zmeneny, ale zamykaci kod je len ochrana telefonu pri vymene SIMkarty.. Nim iba potvrdis danu simku a potom to uz zavisi od operatora, v tomto pripade je problem, ze operator ma na jeho linkach technickej podpory totalne lamy, ktore absolutne nevedia pochopit situaciu a su naucene naspamät 2 odpovede ktore by slaboduchemu cloveku mali pripadat akoze je jeho problem vyrieseny.. Avsak tento sposob mna irituje, ked 17 rocnej brigadnicme, mam ja vysvetlit problem, ona sa ide opytat neviem koho a po 3 min na linke mi povie tu vetu ktoru koktavo precita z blocika pred sebou.. Podla mojho nie je mozne aby PIN2 nebol podporovany sietou, moze byt nahradeny inym kodom, inou formou, ale nie vyluceny.. ved som neni jediny, ktory ma k programu od O2, telefon n97 mini..
FugAn
17.08.10,11:52
Verziu s inou SIMkou som uz skusal, problem je ze PIN2 je vec SIM karty nie telefonu, ine SIMky nemaju na mojom telefone blokovany PIN2.. funguju standardne..zamykaci kod uz mam zmeneny, ale zamykaci kod je len ochrana telefonu pri vymene SIMkarty.. Nim iba potvrdis danu simku a potom to uz zavisi od operatora, v tomto pripade je problem, ze operator ma na jeho linkach technickej podpory totalne lamy, ktore absolutne nevedia pochopit situaciu a su naucene naspamät 2 odpovede ktore by slaboduchemu cloveku mali pripadat akoze je jeho problem vyrieseny.. Avsak tento sposob mna irituje, ked 17 rocnej brigadnicme, mam ja vysvetlit problem, ona sa ide opytat neviem koho a po 3 min na linke mi povie tu vetu ktoru koktavo precita z blocika pred sebou.. Podla mojho nie je mozne aby PIN2 nebol podporovany sietou, moze byt nahradeny inym kodom, inou formou, ale nie vyluceny.. ved som neni jediny, ktory ma k programu od O2, telefon n97 mini..

To je jav, ktorý nik z nás neovplyvní. Operátori prijímajú do zamesntnania lamy lebo sú pekné ale v hlave majú slamú. Nemájú poňatia o čom je reč. OStáva Ti len ísť do priamo do predajne a vybaviť to osobne a dúfať, že tam nebudú podobné lamy ale skúsení zamestnanci.
Ak nepochodíš žiadaj o výmenu SIM a trvaj na tom, že neodídeš kým to nevyriešia. Alebo skús na stránke napísať svoj problém do sekcie Napíšte nám.
PotPalo
17.08.10,17:44
Je to divné: mám predplatenú O2 Fér. Na plastovej kartičke, kde bola SIM je PIN a aj PUK kód. Známy má tak isto predplatenú O2 Fér, ale na tej kartičke má okrem PIN a PUK kódu ešte aj BPIN a BPUK. Je to rovnaká služba, rovnako balené SIM karty, a predsa je tam rozdiel. Kupované boli s odstupom cca 8 mesiacov. Obidve majú číslo začínajúce na 0944.

Keď nieje PIN2, skúsil by som namiesto neho zadať PIN, alebo 0000, prípadne nič nezadať, len potvrdiť prázdne políčko, možno to pôjde.