lukacka
17.08.10,12:15
Prosím poraďte....potrebujem si cez usb kábel stiahnúť telef.zoznam z telef.do PC....Mám nokiu 5200 a netuším ako na to....fotky a iné nepodstatné veci mám na karte pamäťovej-to je hračka ale s týmto si neviem poradiť....Dík
buchač
17.08.10,10:33
Prosím poraďte....potrebujem si cez usb kábel stiahnúť telef.zoznam z telef.do PC....Mám nokiu 5200 a netuším ako na to....fotky a iné nepodstatné veci mám na karte pamäťovej-to je hračka ale s týmto si neviem poradiť....Dík

PC - suite

http://www.nokia.sk/podpora-a-software/software/nokia-pc-suite
Stevo5
17.08.10,11:19
Presne tak. Mal by si to spraviť cez Nokia PC suite. Počítač musíš prepojiť s PC káblom, alebo cez bluetooth. Ak sa telefón bude pripájať k PC, daj ho pripojiť v móde "PC Suite" a nie ako "úložište dát". Ak ho dáš ako "úložište dát" (niekedy ako "veľkokapacitná pamäť"), tak jeho pamäťovú kartu budeš vidieť v PC ako USB disk a bude sa tak aj správať - môžeš tam / odtiaľ súbory rovno kopírovať.
Z možností v PC Suite vyber "Zálohovanie" a daj si zálohovať komplet telefón, aj si nastaveniami, alebo len kontakty. Na disku PC sa ti to uloží do súboru s príponou *.nbu. Odtiaľ to potom aj v prípade potreby do telefónu obnovíš.

P.S fotky na pamäťovej karte tiež nie sú v bezpečí, aj zaberajú miesto. Vytvor si v PC adresár napr. "Nokia zálohy" a daj to všetko tam.