Erricco
17.08.10,13:30
Dobrý deň,

Mám k dispozícci cca. 4000 m2 ornej pôdy ( 70% lúka, 30% les )
Rozmýššľam ako túto plochu využiť a najviac by sa mi pozdával tento nápad :
Chcel by som tam postaviť slamenné chatrče ( cca. 5-6 ks ) a malý bar, celé v štýle karibik.

Neviem však čo naša byrokracia na takejto pôde dovoľuje a čo nie :(

Viete mi nejako stručne poradiť čo by som tam robiť mohol ?

Ďakujem
profesional
18.08.10,05:58
V pripade ak bude v sulade so zakonom mozne tie chatrce povazovat za stavby pevne spojene so zemou, budes na to potrebovat stavebne povolenie. Aby si dostal stavebne povolenie na stavbu na polnohospodarskej ornej pode, bude musiet dojst k trvalemu odnatiu polnohospodarskej pody z podneho fonu SR. Za to su zatial stale obrovske poplatky (Simon ich planuje znizit na minimum). Plus ta caka uzemne konanie, stavebne konanie, kolaudacne konanie. A plus rataj s tym ze v stavebnom konani budu od teba pravdepodobne ziadat ze tam budu musiet byt natiahnute inzinierske siete, cesta atd. Co sa tyka lesa, tak na jeho vyuzivanie si povinny mat tazobny plan schvaleny Lesy SR, s.p. V tejto republie nie je take lahke skusat nieco robit.
V zasade cokolvek robit na ornej poe si v praxi u nas mozu dovolit iba velki developeri s velkymi rozpoctami a dostatkom administrativnej sily.
wegamizi
20.08.10,19:45
Mozem potvrdit co povedal profesional, ale este dodam:
zalezi, ako je definovany pozemok v katastri. Ja som mala napr. v skutocnosti les a na katastri to boli zastavane plochy, takze ziaden tazobny plan sa ma netykal, stromy sa odstranili v ramci stavebneho povolenia. Doporucovala by som ti opytat sa Cimona v sekcii STAVBA. Mam pocit, ze keby si nerobil betonove zaklady a polozil na zem len nejake supolove, alebo slamene budky, nepotrebujes stavebko, ani vynimanie pody.
Ja som oplocovala 1 ha pozemok bez betonovych zakladov a stacila len ohlasovacia povinnost.
bettylou
24.08.10,14:46
Hej, len či mu tie búdky bez základov vydržia, keď sa strhne vietor.