Dantess
17.08.10,14:27
Ahojte. Rád by som sa opýtal, či je možné napísať na moju web stránku niečo tohoto typu: "údaje klienta, ktorý sa nedostaví na masáž budú poskytnuté ostatným salónom ako údaje nedôveryhodného klienta"

Alebo teda niečo podobné. Hlavné je tam to poskytnutie údajov - meno, telefónne číslo.

Ide totiž o to, že v poslednom čase sa extrémne premnožili ľudia, ktorí sa objednajú a neprídu. (Zaujímavé, že všetko ženy) a ja už som z toho pomaly psychicky na dne, pretože prichádzame o nemalé zisky.

Ako by ste to vôbec riešili vy ? Nemyslím si, že je v tom zámer, pretože udávajú reálne mená a telefónne čísla (skúšali sme z utajených čísel), no skôr pozabúdajú, že sa objednali. Alebo ak im aj niečo do toho príde, tak dajú vedieť 10min. pred termínom... Dá sa to nejako legálne riešiť, aby nezabúdali bez toho, aby sme ich museli každý deň obvolať ?
Stanislav 1975
17.08.10,12:33
Ahojte. Rád by som sa opýtal, či je možné napísať na moju web stránku niečo tohoto typu: "údaje klienta, ktorý sa nedostaví na masáž budú poskytnuté ostatným salónom ako údaje nedôveryhodného klienta"

Alebo teda niečo podobné. Hlavné je tam to poskytnutie údajov - meno, telefónne číslo.

Ide totiž o to, že v poslednom čase sa extrémne premnožili ľudia, ktorí sa objednajú a neprídu. (Zaujímavé, že všetko ženy) a ja už som z toho pomaly psychicky na dne, pretože prichádzame o nemalé zisky.

Ako by ste to vôbec riešili vy ? Nemyslím si, že je v tom zámer, pretože udávajú reálne mená a telefónne čísla (skúšali sme z utajených čísel), no skôr pozabúdajú, že sa objednali. Alebo ak im aj niečo do toho príde, tak dajú vedieť 10min. pred termínom... Dá sa to nejako legálne riešiť, aby nezabúdali bez toho, aby sme ich museli každý deň obvolať ?

pokial nenapíšeš nejaký údaj v rozpore s ochranou osobných údajov,tak by s tým teoreticky nemal byť problém, i keď to bude asi zbytočné, skor si ludí pobúriš voči sebe-neviem ale tvoj problém má kopu podnikatelov a je to asi riziko podnikania-ja by som to takto asi neriešil...
msviki
17.08.10,13:12
- spytaj sa ludi samych ako by chceli, aby im to bolo prijemne (otravovanie kontaktovanim pred ukonom). Povedz im uprimne, ze ty si tu pre nich a pre ich bolave udy, a ze preto aby si pre nich urobil 100% maximum mas problem s ich dochadzkou. preto si robis "dotaznik" ako by sa to mohlo v buducnosti dohodnut. (priprav si slovnu omacku). A sami ti mozno povedia. Potom sa aj budu citit viac zodpovednejsi za svoje sluby. Zalezi aky mas s nimi hlboky vztah a ako ich dobre poznas
- kto ma mobil tomu poslat sms. (automaticky rozposielac)
- ak su to zeny, tak pouzi svoj sarm:)
- pouzi hacik (navnadu) aby ich motivovalo nevynechat a (psychologicky) "potrestat" zato ze nepridu. - treba to vsetko testovat, pretoze nikdy nevies co bude fungovat.
- do clenskej karticky zaznacovat pravidelne navstevy a az po dosiahnuti urciteho poctu navstev za sebou ich odmenit jednou zadara. (vykalkulovat co je vyhodne)
- skupinove seansy kde sa stretnu baby dokopy, a tak sa mozu medzi sebou vykecavat.
- atd.................

Negativne nerob nic, niekto to moze posudit ako manipulaciu, urazku, nevdacnost, ohovarat ta budu........
buchač
17.08.10,13:37
Ahojte.

Ide totiž o to, že v poslednom čase sa extrémne premnožili ľudia, ktorí sa objednajú a neprídu. (Zaujímavé, že všetko ženy) a ja už som z toho pomaly psychicky na dne, pretože prichádzame o nemalé zisky.

no skôr pozabúdajú, že sa objednali. Alebo ak im aj niečo do toho príde, tak dajú vedieť 10min. pred termínom... Dá sa to nejako legálne riešiť, aby nezabúdali bez toho, aby sme ich museli každý deň obvolať ?

Najprv by som si dovolil poznamenať , že ...

Náš zákazník , náš pán ! ;)...niekedy by sa aj dalo povedať , že žiaľ ...

No opačne otočím otázku .

Ako by to bolo , keby ste / firma - salón ../ zavolali naraz všetkým objednaným , že z dôvodu ............možností je viacero ......rušíte termíny ???
Názorných príkladov je vidno dosť vo filmoch americkej produkcie / hlavne / .
Lekár povie do telefónu pracovníčke v prijímacej kancelárii , že ruší dnešných objednaných ....a pacient ???
Smola ...

Ale inak ?...naštve to správanie zákazníka , verím ...
Dantess
17.08.10,13:44
Najprv by som si dovolil poznamenať , že ...

Náš zákazník , náš pán ! ;)...niekedy by sa aj dalo povedať , že žiaľ ...

No opačne otočím otázku .

Ako by to bolo , keby ste / firma - salón ../ zavolali naraz všetkým objednaným , že z dôvodu ............možností je viacero ......rušíte termíny ???
Názorných príkladov je vidno dosť vo filmoch americkej produkcie / hlavne / .
Lekár povie do telefónu pracovníčke v prijímacej kancelárii , že ruší dnešných objednaných ....a pacient ???
Smola ...

Ale inak ?...naštve to správanie zákazníka , verím ...
Ak niekto zavolá pár hodín predtým, že nemôžu, tak je to v absolútnom poriadku. Mne skôr vadí, že sa niekto objedná a nepríde. Žiadne pardón, ani nič.

Následne sa už aj nám stalo, že sme museli zrušiť všetky masáže jeden deň. Ak je dôvod, tak nevidím v tom problém. Ak nám niekto zavolá, že nemôže prísť, lebo XY, tak povieme, že ok, stava sa, dakujeme, že ste zavolal. Ale tu o čom píšem sú ľudia, ktorí jednoducho neprídu.

Ide mi o to, že chcem na web napísať niečo, čo im ten termín pripomenie. Zastrašovať samozrejme nechcem, ale milé slová, ani prosby moc nezaberajú...

Asi ostáva len obvolávať každého
derek19
17.08.10,13:50
Možno by zabralo u stálych zákazníkov vyberať celú sumu za masáž alebo iba zalohu vzdy popredu a keby neprišli a nedali ani vediet by zaloha prepadla vo Váš prospech...
pepsikova
17.08.10,13:52
..ja by som to tiež riešila upozornením cez esemesku..s dodatkom, že ak nemôžu prísť, nech oznámia..je to lepšie, ako niekoho vycapiť na tabuľu, ...druhýkrát sa ani neobjedná a poohovára ťa..
msviki
17.08.10,13:56
Ak niekto zavolá pár hodín predtým, že nemôžu, tak je to v absolútnom poriadku. Mne skôr vadí, že sa niekto objedná a nepríde. Žiadne pardón, ani nič.

. Ak nám niekto zavolá, že nemôže prísť, lebo XY, tak povieme, že ok, stava sa, dakujeme, že ste zavolal. Ale tu o čom píšem sú ľudia, ktorí jednoducho neprídu.


v momente ked volaju ze nepridu, tak im povedz ze sa im prerusi suvislost navstev, ....iba ak by za seba poslali niekoho ineho na tu istu karticku. (a neprepadne im ta navsteva zadara) + mas moznost ziskat "cerstve maso":)

P.S. Co si sposobili , si sami aj musia "napravit a zmanazovat" :)
rickman
17.08.10,14:41
Suhlasim s tym, ze nerob nic negativne. Niektore e-shopy maju na stranke sekciu neplatici, ty by si mohol mat "nechodici" :). Ale asi najlepsie by bolo mat vlastny blacklist, v ktorom by boli tito ludia. Ak sa potom budu chciet objednat druhy raz, tak ich uz neobjednas alebo im das zaplatit aj predchadzajucu masaz.. Neviem, ono je to podobne aj s e-shopmi, ked zasles nieco na dobierku a nepreberu si to. Potom si to objednaju druhy raz, zase nepreberu a potom uz aj prestanu odpovedat na telefony a maily. Skratka tazko poradit ako na to :).
Dantess
17.08.10,14:48
Spísali sme taketo pravidla pri objednavani. Nieje to nejak extra drzé ? Co by ste tam zmenili, alebo pridali ?

Pravidlá pri objednávaní:
-Prosíme, aby ste sa objednávali na masáž len v prípade ak ste si na 100% istí, že sa na ňu budete vedieť dostaviť.
-Pri zrušení termínu masáže do 3 hodín si neúčtujeme žiadne poplatky. Pri zrušení masáže do 2 hodín si účtujeme 50% z ceny objednanej masáže. Pri neodvolaní masáže a nedostavení sa na termín si ukladáme meno a telefónne číslo klienta na čiernu listinu, pričom klient bude nútení zaplatiť 100% z ceny masáže na ktorú sa nedostavil. Klienti na čiernej listine sa už nikdy nebudú môcť objednať u nás. (platí aj pre klientov s permanentkami a darčekovými poukážkami)
-Ak viete, že budete meškať, alebo už meškáte, tak nám prosím dajte vedieť čo najskôr, no najneskôr do 15min. od začiatku Vášho termínu. Ak meškáte viac ako 10min., tak si vyhradzujeme právo masáž nespraviť, alebo skrátiť podľa potreby času.
-Prosím, uvedomte si, že tieto pravidlá sú vymyslené pre Vás, teda klientov, ktorí to s masážami myslia vážne. Tieto pravidlá by mali zabezpečiť, že sa budete môcť objednať na termín, aký Vám vyhovuje a ktorý nebude obsadený človekom, ktorý sa nakoniec ani nedostaví. Taktiež už nebudete musieť čakať na svoju masáž kôli meškajúcemu klientovi pred Vami. Ďakujeme za Vaše pochopenie a dúfame v kladné ohlasy na tieto pravidlá.
Tezaurus
17.08.10,14:56
Dantess: ak by som mala taku maserku, kadernicku, kozmeticku .... /je jedno aka sluzba/ tak sa k nej viac neobjednam. Trh ponuka mnozstvo inych moznosti kde zakaznici mozu ist a takymto vyhrazanim stratis zakaznikoch. Ale dobre ti tak, ked mas taketo zmyslanie.
Llívia
17.08.10,14:56
...Hlavné je tam to poskytnutie údajov - meno, telefónne číslo...
Podobnú snahu mali obchody, keď chytili zlodeja - na "čiernu" tabuľu na dobre viditeľné a nakupujúcim prístupné miesto v predajni vycapili ich mená, adresy a to, čo ukradli. Lenže vraj podľa zákona (neviem akého) sa to nesmelo, tak to zrušili. Ak by si urobila "čiernu" listinu prístupnú hocikomu, ľahko by si sa mohla dostať do konfliktu so zákazníkmi napr. za ohováranie (že nemohol, lebo sa stalo niečo strašné, takže nie jeho vinou sa nedostavil) a asi to aj porušuje zákon o ochrane osobných údajov.
Dantess
17.08.10,15:08
Dantess: ak by som mala taku maserku, kadernicku, kozmeticku .... /je jedno aka sluzba/ tak sa k nej viac neobjednam. Trh ponuka mnozstvo inych moznosti kde zakaznici mozu ist a takymto vyhrazanim stratis zakaznikoch. Ale dobre ti tak, ked mas taketo zmyslanie.
Zákazníkov, ktorí nechodia ani nepotrebujeme :) A myslím si, že žiadny salón. A ak si klient, ktorí chce chodiť pravidelne, tak by Ta nepotesilo, že si nemusela čakať koli niekomu čo meskal ? Predstav si, že dojdes na masaz a čakaš 15min., len preto, lebo niekto pred Tebou meškal. Alebo že sa chceš objednat na pondelok, ale my mame volno len v piatok a nakoniec v dany pondelok nepride niekto na termin, ktori by ti vyhovoval. Minca ma 2 strany. Neviem či si reagovala na zadanie temy, alebo na to druhe čo som pisal na 10. prispevok v tejto téme...
Llívia
17.08.10,15:15
Zákazníkov, ktorí nechodia ani nepotrebujeme :) A myslím si, že žiadny salón. A ak si klient, ktorí chce chodiť pravidelne, tak by Ta nepotesilo, že si nemusela čakať koli niekomu čo meskal ? Predstav si, že dojdes na masaz a čakaš 15min., len preto, lebo niekto pred Tebou meškal. Alebo že sa chceš objednat na pondelok, ale my mame volno len v piatok a nakoniec v dany pondelok nepride niekto na termin, ktori by ti vyhovoval. Minca ma 2 strany. Neviem či si reagovala na zadanie temy, alebo na to druhe čo som pisal na 10. prispevok v tejto téme...

Škoda, že sa v tvojej práci nedá dohodnúť so zákazníkom, ktorý napr. čaká na masáž v piatok, ale chcel prísť skôr, že ak sa ti uvoľní miesto, tak mu zavoláš, keď ti niekto nepríde. (Toto som ti chcel "múdro" :D poradiť, ale nikto doma nečaká, či sa ti náhodou neuvoľní miesto, aby hneď dobehol, nech ďalší v poradí nečaká.)
Asi ti pomôže len viesť si vlastnú súkromnú evidenciu tých, čo nechodia a podľa toho s nimi "naložiť" (neobjednávať ich, dať im vyššie ceny, alebo vyberať zálohu napr. 50 % a ak neprídu, nechať si ju ako pokutu - možno by takéto upozornenie stačilo napísať do cenníka).
KEJKA
17.08.10,15:16
je to drzé, alebo aj ked nie drzé, je to neobchodnícke. masáže sú na každom rohu. Mám kaderníčku, kozmetičku aj masérku - tú som teraz vymenila za maséra. Ak som nemohla, alebo meškala, tak som zavolala. Podľa reakcie a následnej komunikácie viem, že to nie je zrovna všeobecný zvyk, ale všetky podnikateľky to len slušne skonštatovali, ale nijako to neriešia. Ani sa nedá. proste majú smolu.
samozrejme - my zákazníci by sme mali byť ľudsky ohľaduplní a riešiť problémy a časovú tieseň inak.
Ale ty svojim prístupom o klientelu akurát prídeš, to si trúfam garantovať.
Ked sa niekto objedná telefonicky a nepríde, vieš meno a tú čiernu listinu si si môžeš viesť len pre seba - pri druhej objednávke proste nebudeš mať voľný termín, pri všetkej úcte alebo ponúkneš termín s posunom niekoľko dní - vyžiadaš si číslo a dovolenie zavolať pripomenúť sa deň pre masážou.
Ak by klient potvrdil príchod a nedokázal sa napriek tomu dostaviť, tak sa už bud neozve, alebo už nikdy preňho nebudeš mať pochopenie. Môže prísť s tým, že si počká ak budeš mať naho čas, alebo príde osobne sa objednať a zaplatí cenu masáže vopred.
Viac ma nenapadá, ale pokúšať sa zverejňovať nejaké pravidlá v čase tvrdej konkurencie - to je podnikateľská samovražda.


Spísali sme taketo pravidla pri objednavani. Nieje to nejak extra drzé ? Co by ste tam zmenili, alebo pridali ?

Pravidlá pri objednávaní:
-Prosíme, aby ste sa objednávali na masáž len v prípade ak ste si na 100% istí, že sa na ňu budete vedieť dostaviť.
-Pri zrušení termínu masáže do 3 hodín si neúčtujeme žiadne poplatky. Pri zrušení masáže do 2 hodín si účtujeme 50% z ceny objednanej masáže. Pri neodvolaní masáže a nedostavení sa na termín si ukladáme meno a telefónne číslo klienta na čiernu listinu, pričom klient bude nútení zaplatiť 100% z ceny masáže na ktorú sa nedostavil. Klienti na čiernej listine sa už nikdy nebudú môcť objednať u nás. (platí aj pre klientov s permanentkami a darčekovými poukážkami)
-Ak viete, že budete meškať, alebo už meškáte, tak nám prosím dajte vedieť čo najskôr, no najneskôr do 15min. od začiatku Vášho termínu. Ak meškáte viac ako 10min., tak si vyhradzujeme právo masáž nespraviť, alebo skrátiť podľa potreby času.
-Prosím, uvedomte si, že tieto pravidlá sú vymyslené pre Vás, teda klientov, ktorí to s masážami myslia vážne. Tieto pravidlá by mali zabezpečiť, že sa budete môcť objednať na termín, aký Vám vyhovuje a ktorý nebude obsadený človekom, ktorý sa nakoniec ani nedostaví. Taktiež už nebudete musieť čakať na svoju masáž kôli meškajúcemu klientovi pred Vami. Ďakujeme za Vaše pochopenie a dúfame v kladné ohlasy na tieto pravidlá.
KEJKA
17.08.10,15:22
Zákazníkov, ktorí nechodia ani nepotrebujeme :) A myslím si, že žiadny salón. A ak si klient, ktorí chce chodiť pravidelne, tak by Ta nepotesilo, že si nemusela čakať koli niekomu čo meskal ? Predstav si, že dojdes na masaz a čakaš 15min., len preto, lebo niekto pred Tebou meškal. Alebo že sa chceš objednat na pondelok, ale my mame volno len v piatok a nakoniec v dany pondelok nepride niekto na termin, ktori by ti vyhovoval. Minca ma 2 strany. Neviem či si reagovala na zadanie temy, alebo na to druhe čo som pisal na 10. prispevok v tejto téme...
ak niekto príde neskoro, a naozaj dalsí zákazník by musel čakať, tak proste tomu meškajúcemu skráť masáž a ak bude protestovať, tak nech sa objedná, zaplatí zálohu a druhý raz mu to vynahradíš. To by som prežila aj ako zákazník.
To, že prídem ku kaderníčke na dohodnutú hodinu a ona v pohode dokončuje hlavu a nechá ma čakať 15 min., stalo sa že aj viac, ma dosť irituje. Lenže je dobrá, chodíme k nej aj s dcérou, tak som jej to vrátila, že som zasa meškala ja. Nie úplne schválne ale schválne som nezavolala.
Dantess
17.08.10,15:29
Dakujem Kejka za názory. Už som to vymazal, no asi napíšeme nejaké pravidlá, len budú písané "miernejšie". Konkurencia má podobné pravidlá. Ja len jednoducho chcem, aby si ľudia uvedomili, že tam niesme len tak... V každom prípade spravíme to zatial asi len formou sms pripomienok a ak to bude pretrvavat, tak uz fakt prejdeme na hrube texty. Denne mame cca. 10 objednavok z toho + 5 dalsich zaujemcov a permanentne nepridu 3ja... V každom pripade kazdemu dakujem za rady a nazory a rychlo mi doslo, že cesta "vyhrazok" nieje dobra, len mam z toho uz pomaly depresie ak niekto nepride
arizona
17.08.10,15:50
Aj ked chápem, že ťa to hnevá, myslím, že vyhrážaním sa, či zavádzaním pokút nič nevyriešiš, ale prídeš o ešte viac zakázok.
"Urazený" zákazník pôjde inam a ešte ťa aj poohovára a urobí zlú reklamu.

Asi by som si urobila sama pre seba takýto zoznam "nechodičov" a v budúcnosti ich objednávala vždy posledných v poradí. Keď neprídu načas, zbalím švestky a idem skôr domov.:)
Danielle369
17.08.10,15:58
Dantes ale to je riziko podnikania. Aj v butiku si objednajú tovar a neprídu si zobrať, aj v kvetinárstve sa stalo že neprišli pre kytice,
v potravinách si dajú dopredu narezať údeniny a bohužial panička zabudla na salámy ako na smrť:)
Ludia sú zábudliví to by si neveril. Ale treba vždy s úsmevom a pochopením, ináč to nejde.
Dantess
17.08.10,17:02
Tak som informácie upravil. Ako by ste toto niesli vy ako bežní klienti ? nebrali by ste to už ako nejaké otravovanie, alebo niečo ? Taktiež to budeme dávať do každého objednávkového mailu, ktorý nám príde. Čo na to hovoríte ?

INFORMÁCIE PRE KLIENTOV:


-Ak k nám prichádzate s motorovým vozidlom, tak je možné parkovať v uliciach Mariánskej a Heydukovej do 16:00 za parkovacie lístky. Cena 1 lístka na hodinu je 70centov. Od 16:00 je parkovanie bezplatné

-Prosím, ak viete, že budete meškať, alebo už meškáte, tak nám zavolajte čo možno najskôr. Ak meškáte viac, než 15min., tak si vyhradzujeme právo skrátiť Vašu masáž, alebo ju preložiť na iný, Vám vyhovujúci termín

-Ak sa na masáž neviete dostaviť z rôznych dôvodov, tak nám to prosím dajte vedieť, aby sme Váš termín vedeli poskytnúť iným záujemcom. Prosím pamätajte na to, že je lepšie dať vedieť neskoro, než nikdy

-Ďakujeme za pochopenie a v prípade otázok, alebo nejasností nás neváhajte kontaktovať
Deganova
17.08.10,17:14
Nedala by som tam tú cenu hodinového parkovania, aby sa Ti nestalo, že budú chodiť iba po 16:00, ale inak OK
KEJKA
17.08.10,20:49
áno, toto je už jemnejšie, slušné, verím, že aspoň časť tých meškajúcich zákazníkov si uvedomí, že ich absencia pre vás je strata zárobku, .... nepôsobí to rušivo. Tiež by som tam nedala cenu parkovačky, to je všeobecne známe, upozornenie na zadara parkovanie po 16ej hod. pôsobí ako príjemný benefit, aj ked to tiež je všeobecne známe.
ten prostriedok by som ešte preformulovala.miesto
-Prosím, ak viete, že budete meškať, alebo už meškáte, tak nám zavolajte čo možno najskôr. Ak meškáte viac, než 15min., tak si vyhradzujeme právo skrátiť Vašu masáž, alebo ju preložiť na iný, Vám vyhovujúci termín
by som dala niečo ako
-Prosím, ak viete, že budete meškať, tak nám zavolajte čo najskôr. Vaše meškanie nemôže obmedzovať zákazníka čakajúceho v poradí za vami, majte na to ohľad. Vyhradzujeme si preto právo skrátiť Vašu masáž, alebo ju preložiť na iný, Vám vyhovujúci termín................. hm
profesional
18.08.10,05:49
Zverejnovanie v takomto zmysle sa podla prislusnej judikatury Najvyssieho sudu SR povazuje za nekalosutaznu praktiku a hrozia za to velmi tvrde sankcie.
Dantess
18.08.10,11:42
áno, toto je už jemnejšie, slušné, verím, že aspoň časť tých meškajúcich zákazníkov si uvedomí, že ich absencia pre vás je strata zárobku, .... nepôsobí to rušivo. Tiež by som tam nedala cenu parkovačky, to je všeobecne známe, upozornenie na zadara parkovanie po 16ej hod. pôsobí ako príjemný benefit, aj ked to tiež je všeobecne známe.
ten prostriedok by som ešte preformulovala.miesto
-Prosím, ak viete, že budete meškať, alebo už meškáte, tak nám zavolajte čo možno najskôr. Ak meškáte viac, než 15min., tak si vyhradzujeme právo skrátiť Vašu masáž, alebo ju preložiť na iný, Vám vyhovujúci termín
by som dala niečo ako
-Prosím, ak viete, že budete meškať, tak nám zavolajte čo najskôr. Vaše meškanie nemôže obmedzovať zákazníka čakajúceho v poradí za vami, majte na to ohľad. Vyhradzujeme si preto právo skrátiť Vašu masáž, alebo ju preložiť na iný, Vám vyhovujúci termín................. hm
Môžeme tú 2. variantu použiť ? :D
MatoB
18.08.10,21:20
Preco ked niekto u teba meska napr. 5 minut a pride dalsi zakaznik nezavolas tomu co meska ze ci pride aby cakajuci nemusel dlho cakat? Ak ti povie zakaznik do telefonu ze bude meskat este 10 minut zoberies cakajuceho a nech caka ten co meskal, alebo este jedna vec ma napadla, neviem ako sa u teba objednavaju klienti dal by som pri vybere terminu otazku ci maju zaujem o pripadny nadhradny skorsi termin ak nejaky klient z neznamych dovodov vypadne (a oznamy to) ci by sa mohol zastavit v tomto "vynimocnom" termine - napr. klient z blizkeho okolia, ktory sa dokaze dostavit bez problemov do hodiny.
Tezaurus
19.08.10,07:39
keby ze toto vidim na internetovej stranke tak sa vobec ani neobjednam. a to bez ohladu na to ze chodievam na cas. Je to vyhrazanie. Ludia by si uz konecne mali uvedomit ze socializmus davno skoncil a riadit sa pravidlom Nas zakaznik nas pan. Ale niekto (vid. Dantes) to stale nepochopi.
Llívia
19.08.10,07:43
keby ze toto vidim na internetovej stranke tak sa vobec ani neobjednam. a to bez ohladu na to ze chodievam na cas. Je to vyhrazanie. Ludia by si uz konecne mali uvedomit ze socializmus davno skoncil a riadit sa pravidlom Nas zakaznik nas pan. Ale niekto (vid. Dantes) to stale nepochopi.

V tej druhej upravenej verzii nevidím žiadne vyhrážanie.
To, že si vyhradí právo skrátiť masáž, príp. ju vôbec neposkytnúť? A čo ostatní zákazníci, ktorí sú objednaní na určitý čas? To napr. ak budú meškať 4 po 15 min. tak ostatní majú hodinu čakať?:confused:
Aj iné firmy si uplatňujú sankcie, napr. vo forme storno poplatkov - to je tiež vyhrážanie?
Dantess
19.08.10,08:50
keby ze toto vidim na internetovej stranke tak sa vobec ani neobjednam. a to bez ohladu na to ze chodievam na cas. Je to vyhrazanie. Ludia by si uz konecne mali uvedomit ze socializmus davno skoncil a riadit sa pravidlom Nas zakaznik nas pan. Ale niekto (vid. Dantes) to stale nepochopi.
Toto je problém s dnešným ľuďmi. Ak je nejaké pravidlo a sankcia automaticky to väčšina ľudí berie tak, že je to namierené proti nim namiesto toho, že by si povedali "super, zoberú ma na čas".

Myslím si, že na fungovanie každého podniku musia byť určité pravidlá. Bez pravidiel je potom bordel a kto na to vo finále dopláca ? Samotní klienti
msviki
19.08.10,11:19
Môžeme tú 2. variantu použiť ? :D

Dobre ze sa pytas. Ale ja si nie som isty, ci rozumies tomu co tam mas dat.

z tvojich prispevkov vyplyva zhruba to, ze si tam chces "silou mocou" vynutit penale za porusene pravidla stanovene tebou.

hint: To co sa tu poradaci snazia povedat je, ze nikto neda "rats ass" na to co ty chces, alebo si zelas, a aby bol svet podla teba.

svet a ludia su cynicky az az, aby sa starali o blizneho svojho, toboz nejaku firmu, ktore este aj peniaze od nich pyta. :o(

Ak to budes pisat a rozmyslat zo svojho pohladu, tak to nebude nikdy fungovat. vid. pripomienky v debate.

Ak to budes pisat z pohladu klienta, tak to fungovat bude vzdy. Ak budu klienti sucastou tvojej firmy a bu sa spolupodielat na jej raste, tak na beton.
Z toho vyplyva, ze prispevok c.20 je to, ako to nebude fungovat.

Ak to tu opravene zverejnis, reakcia sa dostavi...
Llívia
19.08.10,11:26
V tej 2. variante nemá Dantess žiadne penále. Píše len o skrátení, príp. preložení masáže na iný termín.