GAZA
07.11.05,08:41
UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:
č.1 Skúšali ste odpoveď najprv vyhľadať pomocou vyhľadávania?
č.2 Zadávate Vašu otázku (novú tému) v správnej Porade? Napríklad: Ak sa týka téma dani z príjmu, zadávate otázku do Porady s názvom Daň z príjmu? Ak nie, prosím choďte najprv na hlavnú stránku, vyberte si náležitú Poradu a tam zadajte otázku! Ak ste si istý, že ste vybrali správnu Poradu pre Vašu otázku, PROSÍM ZMAŽTE TOTO UPOZORNENIE a môžete napísať otázku - NOVÚ TÉMU.


Nová téma:
Spoločnosť s.r.o. predáva druhej s.r.o. pozemok, ktorý je v katastri vedený
ako zastavaná plocha. V skutočnosti na tom pozemku nič nestojí a bude použiý
kupujúcim na stavbu. Keďže je to (akože) zastavaná plocha vystavila som faktúru bez DPH. Urobila som správne? Môže to pri kontrole DÚ nejako skúmať.
Vopred ďakujem, Dana.
renča1
07.11.05,08:28
Podľa §38 zákona o DPH dodanie a nájom nehnut.:
1) Oslobodené od dane je dodanie stavby alebo jej časti vrátane dodania stav.pozemku, na ktorom stavba stojí, ak je dodanie uskut.po 5 rokoch od prvej kolaudácie stavby, na základe ktorej bolo povolené užívanie stavby, platiteľ sa môže rozhodnúť, že dodanie uvedenej nehnut.nebude oslob.od dane.
2) Oslob.od dane je dodanie pozemku okrem dodania staveb. pozemku. Pokiaľ sa stav.pozemok dodáva so stavbou, vzťahuje sa na jeho dodanie odsek.1.
Paula
07.11.05,08:32
Spoločnosť s.r.o. predáva druhej s.r.o. pozemok, ktorý je v katastri vedený
ako zastavaná plocha. V skutočnosti na tom pozemku nič nestojí a bude použiý
kupujúcim na stavbu. Keďže je to (akože) zastavaná plocha vystavila som faktúru bez DPH. Urobila som správne? Môže to pri kontrole DÚ nejako skúmať.
Vopred ďakujem, Dana.Mne sa to celé nezdá, už ten zápis do katastra je podozrivý. Kupujúci postaví ďalšiu stavbu na tom istom už zastavanom pozemku a nový vklad do katastra potom ako vyrieši? Som zvedavá na príspevky k tejto téme.