JOVI
07.11.05,07:58
Pri praci v Obcianskom zdruzeni - sportovy klub pouzivame pre potreby klubu sukromne vozidla.

V zakone o cestovnych nahradach sa uvadza nasledovne:

Preukazovanie ceny pohonných látok v čase použitia vozidla nie je
zákonne upravené, ale vzhľ adom na súkromný sektor a trhové ceny odporúča sa priložiť doklad o nákupe pohonných látok, ak v deň
uskutočnenia cesty bolo tankované.

mam otazku na odporuca sa prilozit doklad o nakupe pohonnych hmot. nakolko tieto doklady nemame k dispozicii, pretoze nie vzdy sa tankovalo pred cestou v den jej vykonania. znamena prakticky "odporuca sa", ze ten doklad v cestovnom prikaze byt nemusi, aby toto nemohol napriklad Danovy urad pri pripadnej danovej kontrole napadnut???
Vladimír Ozimý
07.11.05,16:33
nemusi sa prikladat
Evanka
07.11.05,16:38
nemusi sa prikladat Je však otázne akú cenu treba účtovať, keď Slovnaft už nezverejňuje ceny, podľa ktorých sa to doteraz bežne robilo a ktoré boli uverejňované aj napr. v Poradcovi.
jaja99
07.11.05,16:54
Netreba prikladat doklad o kupe PHM, cennik bude zverejnovat statisticky urad - pred dvoma tyzdnami som bola na skoleni o cest.nahradach.

PS: Nezabudni uzavriet pred pouzitim sukromneho auta písomnú dohodu par 7 ods.1 z 283/2002
Evanka
07.11.05,17:25
Netreba prikladat doklad o kupe PHM, cennik bude zverejnovat statisticky urad - pred dvoma tyzdnami som bola na skoleni o cest.nahradach.

PS: Nezabudni uzavriet pred pouzitim sukromneho auta písomnú dohodu par 7 ods.1 z 283/2002Jaja vďaka za info o zverejňovaní cien. Potešilo ma to!
Ja iba doplním, že §7 ods 1 znie: Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý kiloneter jazdy (základná náhrada) a náhrada za spotrebované pohonné látky. "Písomne" bolo doplnené v novelizovanom zákone a nadobudlo účinnosť 1.4.2005.
zuzla3
14.12.05,07:13
Nemáte proším niekto ako má takátao písomna forma vyzerať a čo všetko má obsahovať?

ďakujem
Jura
14.12.05,07:23
Chobot
14.12.05,08:07
Nemáte proším niekto ako má takátao písomna forma vyzerať a čo všetko má obsahovať?

ďakujem

U nás to robíme jednoduchšie, nakoľko niektorí používajú auto častejšie a aby nemuseli zakaždým sposovať dohodu. Pravidlá používania súkromného auta sú uvedené v internej smernici o služobných cestách a jednotlivé použitie na konkrétnu cestu sa schvaľuje na príkaze na služobnú cestu - máme tam kolonku, že zamestnávateľ schvaľuje použitie súkromného auta a podpis nadriadeného. Máme tam aj možnosť, že náhrady sa preplatia vo výške bežného cestovného (železnica, autobus).
Braňo
14.12.05,08:11
Pokiaľ taký doklad nemáme, doklad si "vyrobíme" zo stránky www.natankuj.sk a vytlačíme aktuálnu cenu. Odporúčam priložiť k cesťáku.
JOVI
14.12.05,12:39
a kde sa to na www.natankuj.sk da "vyrobit"?
zuzla3
15.12.05,07:24
ďakujem veľmi pekne za pomoc.....:O)