zuzkadzugi
18.08.10,07:33
Prosím Vás, kaderníčke, ktorá má vo svojom salóne rádio prišiel list od OZIS /ochr.združenie interpetov SR/, že je podľa autorského zákona povinná uzatvoriť licenčnú zmluvu na súhlas na použitie diel literárnych, hudobných atď. diel a pravdaže aj platiť. Viete niečo o tom? Mne sa to zdá divné. Ako jej dokážu, že počúva rádio, môže púšťať CD. Myslela som, že tieto veci riešia rádiá a nie že ešte obyčajný človek má platiť za nejaká autorské práva...
profesional
18.08.10,05:51
S tym ochrannym zvazom nemusi uzatvarat nic. Podnikatel ktory pusta v prevadzke hudobne diela je povinny platit poplatky do SOZA (Slovensky ochranny zvaz autorsky). Neplatenie takychto poplatkov je trestne podla § 283 ods. 1 Trestneho zakona. Ta organizacia OZIS je bohiekto a vobec by som sa necudoval keby nahodou slo o parazitaciu na mene SOZA.
novo
28.04.11,11:23
S tym ochrannym zvazom nemusi uzatvarat nic. Podnikatel ktory pusta v prevadzke hudobne diela je povinny platit poplatky do SOZA (Slovensky ochranny zvaz autorsky). Neplatenie takychto poplatkov je trestne podla § 283 ods. 1 Trestneho zakona. Ta organizacia OZIS je bohiekto a vobec by som sa necudoval keby nahodou slo o parazitaciu na mene SOZA.

Zdravim,
tym IBA Soza ste si naozaj isty????
Dnes volali z Ozisu ohanali sa zakonmi, ze boli u mna v pohostinstve na kontrole a samozrejme treba zaplatit, teda aspon tvrdili.
Platim koncesie, Slovgram, Sozu.
Minule prisiel list z LITA a aj oni chcu.....
Tak komu vsetkym????