joseph0307
18.08.10,11:52
Dobrý deň PORAĎÁCI,

prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
Ďakujem a prajem pekný deň.
gabiga
19.08.10,06:08
Dobrý deň PORAĎÁCI,

prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Zavisi od toho, ci uloha na projekte bude ukoncena vysledkom, vtedy by si s nim na danu ulohu mohol uzavriet dohodu o vykonani prace, pokial by vsak neprekrocil cas na tej ulohe 350 hodin/rocne.
Pokial pojde o opakovanu cinnost, hovoris 8 hodin mesacne, uplne by ti stacila aj dohoda o pracovnej cinnosti, podla ktorej moze odpracovat max. 10 hodin tyzdenne.
rodina1
19.08.10,06:53
Dobrý deň PORAĎÁCI,

prosím vás, vie mi tu niekto poradiť ako mám vyriešiť situáciu ohľadom pracovníka pracujúceho na TPP, ktorý u nás pracuje už dlhšie, ale chceme ho zamestnať aj na projekt, teda časť pracovného času bude platené z projektu, konkrétne 8 hodín/mesiac a časť bude platená ako doteraz.
Nakoľko tento zamestnanec má uzatvorenú pracovnú zmluvu na mesačný plat a na projekte má pracovať na hodinovú mzdu, kde je stanovená celková cena práce. Výsledná suma k výplate by mala byť rovnaká ako pracoval doteraz.
Prosím Vás, poraďte mi ako to vyriešiť.
Ďakujem a prajem pekný deň.




Zavisi od toho, ci uloha na projekte bude ukoncena vysledkom, vtedy by si s nim na danu ulohu mohol uzavriet dohodu o vykonani prace, pokial by vsak neprekrocil cas na tej ulohe 350 hodin/rocne.
Pokial pojde o opakovanu cinnost, hovoris 8 hodin mesacne, uplne by ti stacila aj dohoda o pracovnej cinnosti, podla ktorej moze odpracovat max. 10 hodin tyzdenne.

Trošku sa nad tým skúsim zamyslieť a:
1) spôsob, ktorý píše gabiga by nebol zlý, ale má to trošku zádrhel. Ty totiž potrebuješ znížiť mesačnú mzdu, na ktorú má nárok na základe PZ, a zároveň mu vyplatiť peniaze z projektu, ktoré tbyť za 8 hod. mesačne a
tak, aby sa mu mesačná mzda dorovnala. Pokiaľ by si mu mesačnú mzdu znížil, tým pádom by mal nižší VZ jednak pre odvod do SP a tiež pre odvod do ZP. Pri odvode do SP by potom mal nižší VZ v prípade, ak by bol na budúci rok PN, a ďalej tiež ak by bol nezamestnaný. Čo by bolo potom pre zamestnanca nevýhodné.
2) Môj návrh by bol asi takýto:
Zmenou PZ by som mu upravila mesačný plat s tým, že v tejto zmene by bolo zapracované, že mesačný plat je upravený po dobu trvania projektu (teda by tam bolo presne vymedzené, že odkedy dokedy), ďalej by som v tejto zmene PZ zapracovala to, že každý mesiac mu bude za prácu, ktorú vykoná za 8 hodín/mesačne vyplácaná odmena vo výške xx Eur/hod, ktorá bude vyplácaná z projektu xy. Tým by sa mu predtým stanovený mesačný plat dorovnal. Tiež by sa mu nezmenil VZ pre odvod do SP a do ZP.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
Ak má niekto iný nápad, rada si ho prečítam.
gabiga
19.08.10,07:22
rodina1, dakujem za iny uhol pohladu, ja som to pochopila v inom rozmere :)