toranor
07.11.05,08:21
Uvažujem nad možnosťou maloobchodného predaja textilu, pánsky, dámsky, detský, šport. Skúsenosti nemám, čo je určite na škodu a tak by ma zaujímali názory a rady skúsenejších. Ma v dnešnej dobe predaj textilu perspektívu? Akých dodávateľov si treba vybrať? Slovenské veľkoobchody, priamo výrobcov, alebo isť na nákup napríklad do Poľska alebo Maďarska?
Keď chodím po rôznych butikoch, obchodíkoch, je očividný rozdiel v cenách, keď sa im tovar nemína, buchnú akciu za polovičnú cenu. Akú si vlastne dávajú maržu obchodníci? Mne sa zdá že 100 % to bude.
Najlacnejšie výrobky som videl u číňanov, aj keď kvalitovo sú diskutabilné.
Vďaka za Vaše odpovede....
adam
07.11.05,08:23
Pozri tento link........Pekný deň ......:)http://www.porada.sk/showthread-t_14102.html
toranor
07.11.05,14:44
Ano, tie linky som si cital samozrejme, no dufal som ze sa dozviem aj nieco navyse.
Zita5
07.11.05,14:49
Predaj textilu si treba veľmi dobre zvážiť . Hlavne treba prihliadať aj na mesto v ktorom to chceš predávať . Dnes je veľa konkurencie , čo sa týka predaja textilu . Všímaj si , že koľko firiem osobne chodí predávať textil aj po dedinách , kulturákoch atď . Ja čo sa s takými ľudmi rozprávam , ide to všetko dolu vodou , ale nemyslím, že len textil , ale aj ostatné odvetvia . Nie je to z Tvojej strany zlá myšlienka , ale zváž , že kde to chceš predávať a aká konkurencia sa v mieste Tvojho bydliska nachádza a za aké ceny predáva . Nákup tovaru z veľkoobchodu , to je už to najmenej . Inak držím Ti palce .
Zita5
07.11.05,14:55
Ešte som zabudla, preto som písala , že veľmi záleží od mesta a miesta predaja , lebo od toho sa budú odvíjať aj Tvoje ceny . Já napríklad som bola v Čadci a keď som sledovala ceny textilu a najmä detského , tak som sa skoro zrútila od prekvapenia . Nedalo mi sa nespýtať predavačky , že prečo to tak je , tak mi odpovedala , že tam ani nemôžu vybehnúť s vysokou cenou , pretože je tam veľmi veľa ľudí bez práce a pri tomto trende by neboli schopní sa predať .
lenkak
07.11.05,16:33
Veľa záleží od regiónu, a v ktorej časti bude prevádzka - v meste či je to centrum, alebo na kraji mesta...., treba si spraviť "prieskum" a podľa toho sa zariadiť.