mlulica
07.11.05,09:22
Mam na vas ,,poradakov " jednu otazku :

Ake danove povinnosti vyplyvaju FO ak postupy pohladavky (vyplyvajuce zo zml. o pozicke z roku 2001 a 2002) na PO v celkovej hodnote 594.548 Sk ?

dakujem vopred za nazory
renča1
07.11.05,08:38
akú daňovú povinnosť máš na mysli?
mlulica
07.11.05,08:57
mam na mysli z pohladu dane z prijmov FO (nepodnikajucej), resp. iné povinnosti vyplyvaju z postupenia.

nestretla som sa este totiz v praxi s postup. pohl. z FO na PO
renča1
07.11.05,09:03
pohľadávku odpíšeš na základe zmluvy o postúpení v tej hodnote v ktorej bola nadobud.pohľadávka , ak by sa postup. v inej hodnote ako v nominal. zvyšok by bol daň.neuznaný toto platí pre FO a PO podnikat. A ty postupuješ pohľadávku alebo pôžičky? ja som to takto pochopila s položenej otázky a ide teda o nepodnikateľa FO?
renča1
07.11.05,09:08
pokiaľ ide o zmluvu o pôžičke a ide o FO.nepodnikaj. tak jemu nevzniká žiadna daňová povinnosť, ved ide len o pôžičku, ide o finanč. toky peňazí. Ak tam boli dohodnuté úroky pri pôžičke tak už by sa postupovalo inak.
mlulica
07.11.05,09:50
ano ide o FO - nepodnikatela, pohladavka, ktora mu vznikla z titulu zmluvy o pozicke sa bude postupovat PO formou zml. o postupeni.
mlulica
07.11.05,09:55
pokiaľ ide o zmluvu o pôžičke a ide o FO.nepodnikaj. tak jemu nevzniká žiadna daňová povinnosť, ved ide len o pôžičku, ide o finanč. toky peňazí. Ak tam boli dohodnuté úroky pri pôžičke tak už by sa postupovalo inak.Ako píšeš vyššie, ak by boli dohodnuté úroky pri poskytnutej pôžičke tak by zaplatil daň z prijmu- z kapitálového majetku z poskytnutej pôžičky (§7 ZoDP)?
renča1
07.11.05,12:17
Príjmy podľa§ 7 ZODP ods.1písm.c), ktorými sú úroky a výnosy z poskyt.úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splaten.vkladu v dohod.výške spoloč.v.o.s., sa neznížené o výdavky v súlade s ods.4 zharňajú do základu dane ( čiast.základu dane) , t.j. priznávajú sa v daňovom priznaní a neuplatňuje sa teda pri nich zráž.daň. Neviem o aké úroky v akej hodnote budú takže nedá sa mi to jednoznačne posúdiť. Toto som odcit. PORADCA 5-6 daň z príjmov ( zákon s komentárom ) mrkni na to. Najlepšie by bolo keby žiadne úroky z omeškania neboli.
mlulica
07.11.05,14:37
Príjmy podľa§ 7 ZODP ods.1písm.c), ktorými sú úroky a výnosy z poskyt.úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splaten.vkladu v dohod.výške spoloč.v.o.s., sa neznížené o výdavky v súlade s ods.4 zharňajú do základu dane ( čiast.základu dane) , t.j. priznávajú sa v daňovom priznaní a neuplatňuje sa teda pri nich zráž.daň. Neviem o aké úroky v akej hodnote budú takže nedá sa mi to jednoznačne posúdiť. Toto som odcit. PORADCA 5-6 daň z príjmov ( zákon s komentárom ) mrkni na to. Najlepšie by bolo keby žiadne úroky z omeškania neboli.
dakujem krasne za odpoved !