lakernik
18.08.10,14:51
Dobry den chcem sa spytat ako je mozne ze mi nebol nikdy doteraz priznany ani polovicny inv.dvochodok ked som bol 2 krat operovany na chrbticu hernia disku. Nechapem to preto lebo som sa stretol v nemocniciach s ludmi ktory boli operovany na tu istu diagnozu ako ja a oni mali priznane polovicne invalidne dochodky . Tohto roku som sa podrobil 3 operacie hernie disku s tym ze mi uz museli vkladat umelu platnicku a fixsovat titanovimy dlahami .Teraz mi konecne navrhli o podanie na inval dochodok ale stym ze sa bude jednat len o polovicny. Ja nejako stym nesuhlasim lebo mam velke problemy s pohybom a celkovo viem ze nedokazem vykonavat manualnu pracu . preto vas prosim o radu ako nadalej mam pokracovat k dosiahnutiu plneho inval.dochodku.:(:(
veronikasad
18.08.10,14:14
Návrh na invalidný dôchodok si podáva poistenec sám, posudková komisia SP predložený návrh schvaľuje = určuje mieru funkčného postihnutia. Ak je v rozmedzí 40-70 %, ide o čiastočný inv. dôchodok (aj keď tento pojem už Zákon o soc. poistení nepozná), pri miere postihnutia nad 70 % ide o plný inv. dôchodok. (k výplate ID je potrebná príslušná doba dôchodkového poistenia, závislá od veku poistenca).

Klasifikácia chorôb s určením miery funkčného postihnutia je prílohou zákona o sociálnom poistení
tommyy
04.01.12,10:54
Dobrý den neviem kde sa obratit s tymto problemom tak by som poprosil o radu,mam 25 rokou a pred dvoma rokmi som mal trombozu po vylieceni je to vraj zapal zil lenze nakolko sa mi toto ochorenie casto vracia brani mi to vykonavat moju profesiu a som casto PN,tak by som sa chcel informovať či v mojom prípade je možnosť žiadať o invalidný dôchodok,ako dalej pokračovať za radu dakujem.
kopretinka
04.01.12,11:12
Xanti
04.01.12,18:58
Dobrý den neviem kde sa obratit s tymto problemom tak by som poprosil o radu,mam 25 rokou a pred dvoma rokmi som mal trombozu po vylieceni je to vraj zapal zil lenze nakolko sa mi toto ochorenie casto vracia brani mi to vykonavat moju profesiu a som casto PN,tak by som sa chcel informovať či v mojom prípade je možnosť žiadať o invalidný dôchodok,ako dalej pokračovať za radu dakujem.Požiadať môžeš na SP, ale
pochybujem, že by ti priznali ID kvôli zápalu žíl aj ked sa často vracia.
Zákon 461/2003 o sociálnom poistení hovorí jasne....
Zákon o sociálnom poistení (http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=17466&FileName=03-z461&Rocnik=2003&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=484&Flags=160&IndexFile=zz03&Text=461/2003)
v prílohe č. 4 :
Kŕčové žily, posttrombotický syndróm, recidivujúce tromboflebitídy :
a) s miernym opuchom po záťaží ...... 10%
b) jednostranné alebo obojstranné postihnutie , s výraznými ťažkosťami z hromadenia krvi v žilách , časté viackrát v roku recidivujúce zápaly žíl, dermatitídy ...... 15%

Aby si dostal invalidný dôchodok tak musíš mať minimálne 41% ..ak ťa to obťažuje tak sa musíš naučiť predchádzať zápalom žíl, určite Ti lekár odporučil na čo si musíš dať pozor.
(http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=17466&FileName=03-z461&Rocnik=2003&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=484&Flags=160&IndexFile=zz03&Text=461/2003)
mimiga
29.01.12,17:55
Ahojte chcela by som sa opýtat kolko musim mat odrobene aby som mala narok na invalidny dochodok .Som rok na PN a po operacii chrbtice žiadost som si už podala .Mam 37 rokov.A mam problem aj s tým že som narazila na takeho zamestnavatela ktory za mna neodvadzal odvody robila som u neho 4 mesiace a ked som to zistila tak som odisla a spatne som si to vyplatila a na strankach soc. poistovne a ani na stranke zdrav poistovne niesom vedena ako dlžnik tak by som chcela vediet či nebude problem ak nebudem moct tie 4 mesiace vydokladovat od zamestnavatela a ani z uradu prace.Ďakujem
Mila123
29.01.12,17:59
ty si si sama platila fondy??? za zamestnávateľa??? ako , dala ti SP i ZP čísla účtov????? mali ťa informovať, že nestrácaš nárok na akékoľvek dávky zo sociálneho poistenia a zdravotné poistenie z neho budú uhrádzať platby lekárom, nemocnici za tvoje ošetrenie, resp. za tvoju kapitáciu......
http://www.socpoist.sk/uplatnenie-naroku--sna/1288s#Uplatnenie nároku
Xanti
29.01.12,18:01
Mimiga

Potrebný počet rokov obdobia dôchodkového poistenia
A. Počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca,
ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:


menej ako jeden rok, ak ide o poistenca do 20 rokov,
najmenej jeden rok, ak ide o poistenca vo veku nad 20 rokov do 24 rokov,
najmenej dva roky, ak ide o poistenca vo veku nad 24 rokov do 28 rokov veku,
najmenej päť rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 28 rokov do 34 rokov veku,
najmenej osem rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 34 rokov do 40 rokov veku,
najmenej desať rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 40 rokov do 45 rokov veku,
najmenej 15 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 45 rokov veku.

Ty potrebuješ mať odpracovaných najmenej 8 rokov.
Zdroj : http://www.socpoist.sk/1202-menu/1288s#N%C3%A1rok
Katy a R
29.01.12,18:06
tuto máš aktuálne znenie zák o SP .. pozri od § 70 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461#f6109719
záleží - akú máš dobu dôchodkového poistenia:confused:

a pozri prísp č. 4 :)
mimiga
29.01.12,18:06
Ten akože zamestnavatel bol ešte pred touto PN-kou potom som bola normalne zamestnana a teraz som ešte stale zamestnana ale už u noveho zamestnavatela ktorý mi plati všetko .Mne teraz ide o tie 4 mesiace či mi to nebude chybat ked budem musiet vydokladovat všetkých zamestnavatelov materske a urady prace inak mam všetky doklady okrem tých 4 mesiacov
mimiga
29.01.12,18:08
Na socialke musim vydokladovat všetkých zamestnavatelov od vyučenia ? Teda zápočtove listy?A ako zistim aku mam dobu dochodkoveho poistenia?
Xanti
29.01.12,18:10
Mimiga
nie problém nebude, mohla si byť dobrovolne nezamestnaná.

A doba poistenia sú zamestnania. Nepanikar určite splnaš podmienku stači ti 8 rokov od tvojich 16 tich rokov.
mimiga
29.01.12,18:15
Ďakujem lebo už mam s toho bolesti hlavy z toho vybavovania. Okrem bolesti ktore mam aj nadalej po operaciii.
mimiga
29.01.12,18:16
Takže stači ak vydokladujem že som odrobila tých 8 rokov?Ale bez materských nie?
Xanti
29.01.12,18:19
Aj materské. Neboj sa oni ti povedia čo všetko od teba potrebujú. Ak nebudeš mať na prvý raz tak donesieš na druhý. Nepanikar.
akeber
30.01.12,16:27
Ak by niekto vedel poradiť..... za aký čas od podania žiadosti o ID posudkový lekár pošle pozvánku na posudkovú ( čakáme už od novembra ). A ak je priznaný ID od kedy sa ráta vyplácanie ....od rozhodnutia posudkového alebo od podania žiadosti o ID ?
kopretinka
30.01.12,16:29
Ak by niekto vedel poradiť..... za aký čas od podania žiadosti o ID posudkový lekár pošle pozvánku na posudkovú ( čakáme už od novembra ). A ak je priznaný ID od kedy sa ráta vyplácanie ....od rozhodnutia posudkového alebo od podania žiadosti o ID ?
ako dlho to trvá,to neviem,ale ak Ti ho priznajú,tak od dátumu,kedy si oň požiadala.
akeber
30.01.12,17:53
ako dlho to trvá,to neviem,ale ak Ti ho priznajú,tak od dátumu,kedy si oň požiadala.
ďakujem
veronikasad
30.01.12,17:55
Ak by niekto vedel poradiť..... za aký čas od podania žiadosti o ID posudkový lekár pošle pozvánku na posudkovú ( čakáme už od novembra ). A ak je priznaný ID od kedy sa ráta vyplácanie ....od rozhodnutia posudkového alebo od podania žiadosti o ID ?
ja som čakala 6 mesiacov, peniaze mi prišli spätne po 9 mesiacoch od podania žiadosti.
kopretinka
31.01.12,07:36
ja som čakala 6 mesiacov, peniaze mi prišli spätne po 9 mesiacoch od podania žiadosti.
ja som musela žiadať o doplatenie......
Lionn
06.02.12,12:33
Dobry Den parjem , Potreboval by som poradu , Mal som pracovny uraz chrbtice , mal som zlomene 3 stavce , chcem by som poziadat o invalidny dochodok, otazka znie tak ze od 41 priznavaju ID , a ked sa to pozostava napr 35 percent na uraz , a plus 10 percent na ine choroby nesuvisiace s pracovnym urazom, tak potom vypocet IDu , je z obdobia ked sa tstala uraz , bez ohladu na tich 10 percent ... alebo akoto je... vobec sa v tom nevyznam, je to rozdelene tiez s tych percent ? DAkujem vopred !
Andyke
06.02.12,12:42
Najprv vypočítajú priemerný osobný mzdový bod (POMB) v rozhod. období t.j. od 1.1.1984 do 31.12.2011.
No a potom nastupuje vzorec : Akt.dôch.hodnota x POMB x obdobie dôch.poistenia x percent.miera poklesu.(napr.45 %)
Lionn
06.02.12,12:51
Ahoj , andyke ! som narodil v 1988 takze ja nemam este , napracovanch tolko, ja som dostal inaformaciu ze to bol mne uznany pracovy uraz a netreba ziadne roky dokladovat .. a vsak mozu to len vypocitat z obdobia ked som mal uraz ... !? :)
veronikasad
06.02.12,12:54
Ahoj , andyke ! som narodil v 1988 takze ja nemam este , napracovanch tolko, ja som dostal inaformaciu ze to bol mne uznany pracovy uraz a netreba ziadne roky dokladovat .. a vsak mozu to len vypocitat z obdobia ked som mal uraz ... !? :)
Kedy budeš mať 24 rokov ?

Aj na teba sa vzťahuje toto opatrenie - ak nemáš splnenú podmienku doby poistenia, aj keď ti ID priznajú, nebudú ti ho vyplácať.


Potrebný počet rokov obdobia dôchodkového poistenia
A. Počet rokov obdobia dôchodkového poistenia potrebný na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca,
ktorý sa stal invalidný po 31. decembri 2009, je:


menej ako jeden rok, ak ide o poistenca do 20 rokov,
najmenej jeden rok, ak ide o poistenca vo veku nad 20 rokov do 24 rokov,
najmenej dva roky, ak ide o poistenca vo veku nad 24 rokov do 28 rokov veku,
najmenej päť rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 28 rokov do 34 rokov veku,
najmenej osem rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 34 rokov do 40 rokov veku,
najmenej desať rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 40 rokov do 45 rokov veku,
najmenej 15 rokov, ak ide o poistenca vo veku nad 45 rokov veku.


Zdroj : http://www.socpoist.sk/1202-menu/1288s#N%C3%A1rok
Andyke
06.02.12,13:02
ID je tak ako som písala.
Nechcel si sa spýtať náhodou na úrazový príplatok : http://www.socpoist.sk/urazovy-priplatok/1297s
Lionn
06.02.12,13:10
Dakujem pekne , idem si to prezret , ja som v tej tematike uplne mimo ! :(
mimiga
08.02.12,13:27
Ahojte chcela by som sa opýtat či mi niekto nevie poradit.Na socialke mam ist vydokladovat kvoli priznaniu invalidneho všetkych zamestnavatelov od vyučenia. Doklady od zamestnavatelov a z uradov prace mam všetky sedi mi to ale v roku 1993som v juni ukončila pracovný pomer a začala som pracovat až v auguste takže ten jul nemam nikde podchyteny /bola som mlada a nevedela som že si musim sama zaplatit odvody/,ale napriek tomu nefigurujem v zdravotnej a ani v socialnej poistovni ako neplatič tak teraz neviem čo mám povedat tej pani ohladom toho 1 mesiaca a ak mi to bude chybat či sa to da dodatočne spetne vyplati? Ďakujem velmi pekne za čo najskoršiu odpoved
veronikasad
08.02.12,14:00
Ahojte chcela by som sa opýtat či mi niekto nevie poradit.Na socialke mam ist vydokladovat kvoli priznaniu invalidneho všetkych zamestnavatelov od vyučenia. Doklady od zamestnavatelov a z uradov prace mam všetky sedi mi to ale v roku 1993som v juni ukončila pracovný pomer a začala som pracovat až v auguste takže ten jul nemam nikde podchyteny /bola som mlada a nevedela som že si musim sama zaplatit odvody/,ale napriek tomu nefigurujem v zdravotnej a ani v socialnej poistovni ako neplatič tak teraz neviem čo mám povedat tej pani ohladom toho 1 mesiaca a ak mi to bude chybat či sa to da dodatočne spetne vyplati? Ďakujem velmi pekne za čo najskoršiu odpoved
Pani v SP ti tam napíše dobrovolne nezamestnaná. Pre istotu choď do ZP, ak tam máš nedoplatok pre nesplnenú oznamovaciu povinnosť, poistné sa nepremlčuje ...
mimiga
08.02.12,14:15
V ZP nič nedlžim lebo teraz som tam bola kvoli zmene poistovni a pani mi povedala že u nich to mam v poriadku a nič nedlžím . Tak to by nemal byt problem aj ked to nemam ako vydokladovat ten mesiac?
Kvaka
08.02.12,14:19
Ahojte chcela by som sa opýtat či mi niekto nevie poradit.Na socialke mam ist vydokladovat kvoli priznaniu invalidneho všetkych zamestnavatelov od vyučenia. Doklady od zamestnavatelov a z uradov prace mam všetky sedi mi to ale v roku 1993som v juni ukončila pracovný pomer a začala som pracovat až v auguste takže ten jul nemam nikde podchyteny /bola som mlada a nevedela som že si musim sama zaplatit odvody/,ale napriek tomu nefigurujem v zdravotnej a ani v socialnej poistovni ako neplatič tak teraz neviem čo mám povedat tej pani ohladom toho 1 mesiaca a ak mi to bude chybat či sa to da dodatočne spetne vyplati? Ďakujem velmi pekne za čo najskoršiu odpovedV roku 1993, ak si nepracovala, možno si bola evidovaná na úrade práce, vtedy si nemusela nič platiť.
mimiga
08.02.12,14:41
Praveže som na urade prace nebola
mimiga
08.02.12,14:45
ale dlžna niesom nič v ZP to mi povedala pani v zdravotnej poistovni ked som bola rušit ZP a išla som do druhej
mimosin
08.02.12,14:52
Praveže som na urade prace nebola

V roku 1993 si určite nebola ........., lebo Zdravotné poisťovne vznikli až od 01. 01. 1995, kedy sa národná poisťovňa rozdelila na tri inštitúcie – Sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne a Úrad práce.
mimiga
08.02.12,14:58
Tak ako mam teraz vydokladovat ten 1 mesiac alebo ked niesom dlžna tak to bude ok?
veronikasad
08.02.12,15:00
Tak ako mam teraz vydokladovat ten 1 mesiac alebo ked niesom dlžna tak to bude ok?
mimiga, poistenie v soc.poisťovni nie je povinné. Koľko máš rokov ? Máš dostatočný počet rokov dôch.poistenia pre vznik nároku na inv.dôchodok ?
mimiga
08.02.12,15:03
Ja viem že som asi pripečena na moje roky mam 37 rokov ale nikdy som nič taketo nevybavovala a som dost stresový človek a zajtra idem na socialne tak mam nervy z týchto vecí.Tak len aby som si to ujasnila ak nemam žiadne dlhy voči ZP to viem na 100 percent tak to bude ok?
Kvaka
08.02.12,15:07
V roku 1993 si určite nebola ........., lebo Zdravotné poisťovne vznikli až od 01. 01. 1995, kedy sa národná poisťovňa rozdelila na tri inštitúcie – Sociálnu poisťovňu, zdravotné poisťovne a Úrad práce.Uf, tak ja som bola evidovaná na ÚP v roku 1992. Mám doma potvrdenie od obvodného úradu práce.
mimiga
08.02.12,15:08
odrobených mam 12 rokov aj 3 mesiace a 6 rokov materskej
veronikasad
08.02.12,15:08
Ja viem že som asi pripečena na moje roky mam 37 rokov ale nikdy som nič taketo nevybavovala a som dost stresový človek a zajtra idem na socialne tak mam nervy z týchto vecí.Tak len aby som si to ujasnila ak nemam žiadne dlhy voči ZP to viem na 100 percent tak to bude ok?
Mimi, prečo si nadávaš ? Pozri príspevok č. 34, tam máš uvedené podľa veku, koľko rokov musíš byť dôchodkovo poistená, aby ti začali ID vyplácať, ak ti ho posudková komisia prizná.

Je to na 100 % nemáš dlhy voči SP. Koľko rokov si bola zamestnaná ?
mimosin
08.02.12,15:11
Ja viem že som asi pripečena na moje roky mam 37 rokov ale nikdy som nič taketo nevybavovala a som dost stresový človek a zajtra idem na socialne tak mam nervy z týchto vecí.Tak len aby som si to ujasnila ak nemam žiadne dlhy voči ZP to viem na 100 percent tak to bude ok?

Len sa ukludni, nemaj nervy, v soc. poisťovni ti poradia, ešte si pozri v rámci tejto diskusie príspevok č. 24 - na priznanie invalidného dôchodku v tvojom veku, ti stačí vydokladovať 8 rokov.
Kvaka
08.02.12,15:11
Tak ako mam teraz vydokladovat ten 1 mesiac alebo ked niesom dlžna tak to bude ok?Nijako, jeden mesiac nepoistenia ti neovplyvní výpočet takmer nijako.
veronikasad
08.02.12,15:13
odrobených mam 12 rokov aj 3 mesiace a 6 rokov materskej
Potrebuješ 8 rokov, takže klídek, túto podmienku splňaš.

Choď do SP, aby ti spísali žiadosť o invalidný dôchodok. Potrebuješ občiansky preukaz, rodné listy detí (ak máš deti), maturitné vysvedčenie, príp. vysokoškolský diplom a zápočtové listy od všetkých doterajších zamestnávatelov.

Po spísaní žiadosti ti dajú (alebo pošlú poštou) doklad pre tvojho obvodného lekára, ktorý im po vyplnení zašle späť. Až potom ťa zavolajú na posudkovú komisiu (volá sa to komisia, ale bude tam tá istá lekárka, čo chodila k tvojej obvodnej+zapisovateľka).
Nie je to nič príjemné, ale nestresuj. Možno ťa pošle ešte na ďalšie vyšetrenia. Nezabudni si potom na komisiu v SP zobrať zdravotnú kartu a kopiu z posledných vyšetrení, na ktoré žiadaš priznať ID.
mimiga
08.02.12,15:17
od obvodaka už papiere mam aj potvrdene od revizneho a su na socialke
veronikasad
08.02.12,15:20
od obvodaka už papiere mam aj potvrdene od revizneho a su na socialke
Tak klídek, čakaj kým ťa zavolajú na komisiu. Niekedy to trvá dlhšie - u mňa skoro 4 mesiace.
mimiga
08.02.12,15:21
Ďakujem velmi pekne všetkým
S14
08.02.12,17:35
Dobrý deň chcela by som sa spýtať či mám nárok na dôchodok pri mojich ochoreniach ktoré sú :
- Pseudoradikulárna irit. S1 1.dx. pri SI artropatii vpravo s poruchou SD LS chrbtice
- Coxatrosis I. st bilat
- Si artropatia bilat.
- Stav po susp TIA hemisfer. 1. sin. recid. t.č. bez neurologického deficitu
- osteoarthrosis coxarthrosis gonarthrosis VAS L chrbtice
- chondropathia patellae bilat. s enthesopathiou LCM bilat. Artrosis A-C bilat. so sec Impingemwent s Y bilat.
- Chronická gastritída s s intestinálnou metapláciou v antre
- doporučená franzuzska barla
- recidivujúca depresívna porucha str. st F33.1
- paroxyzmálna úzkostná porucha F41.0
- vzhľadom k polymorbidite a recidivujúcim depresívnym stavom prognoza quoad laborem nepriazniváň
Veľmi pekne zatial ďakujem.
veronikasad
08.02.12,17:46
S 14, pohľadaj si v priloženej prílohe svoje diagnozy.
Posudzuje sa jedna hlavná + 10 % z vedľajšej. Ak ich súčet dosiahne aspoň 41 %, priznajú ti ID za predpokladu že splňaš dobu dôch.poistenia

http://www.socpoist.sk/ext_dok-priloha4_mierapoklesu/1842c?
mimiga
16.02.12,17:24
Ahojte nevie mi niekto poradit .? Neviem či má nejaký vpliv na odobratie naroku na ID aj to ak nepojdem na pooperačnu kupelnu liečbu. Lebo som počula že ak odmietnem kupelnu liečbu tak porušim liečebný postup a može mi byt ID odobratý. Ja by som už chcela ist do prace kvoli financiam.
a ešte by som chcela vediet ja ešte len čakam na komisiu o schvaleni ID a som už vyše roka na PN či nemožem ukončit skor PN-ku ako zasadne komisia? /ale to asi nepojde, že?/ Lebo už nedostavam žiadne peniaze.Ďakujem
Xanti
16.02.12,17:33
Ahojte nevie mi niekto poradit .? Neviem či má nejaký vpliv na odobratie naroku na ID aj to ak nepojdem na pooperačnu kupelnu liečbu. Lebo som počula že ak odmietnem kupelnu liečbu tak porušim liečebný postup a može mi byt ID odobratý. A od koho si to počula?Ja by som už chcela ist do prace kvoli financiam.
a ešte by som chcela vediet ja ešte len čakam na komisiu o schvaleni ID a som už vyše roka na PN či nemožem ukončit skor PN-ku ako zasadne komisia? Hm.. na toto by Ti mal odpovedať tvoj lekár, on môže rozhodnúť o ukončení PN. /ale to asi nepojde, že?/ Lebo už nedostavam žiadne peniaze.Ak priznajú ID tak spätne Ti vyplatia peniaze. Ďakujem v texte.
mimiga
16.02.12,17:45
No počula som to od ludi , ktorý boli po operacii a čakaju alebo čakali na priznanie ID.
Xanti
16.02.12,17:47
Už Ti tú liečbu v kúpeloch navrhli? Návrh vypisuje lekár, a nie je povinnosť sa zúčastniť kúpelnej liečby.
mimiga
16.02.12,17:55
No liečbu mi zatial lekar len spomenul , lebo do 6 mesiacov od operacie by som mala ist na liečenie a teraz to bude 3 a pol mesiaca a povedal mi aby som porozmyslala že kam.
Xanti
16.02.12,17:56
NO si myslím, že lekár ťa nebude presviedčať aby si šla niekam do kúpelov.
mimiga
16.02.12,17:57
Ďakujem
nela11
19.02.12,19:19
prosím, môžeš mi vysvetliť, čo znamená "žiadať o doplatenie"?
Mila123
19.02.12,19:21
nevidím Tvoj príspevok? čo žiadaš doplatoť? za aké obd?
mimiga
23.04.12,14:41
Ahojte neviete mi niekto povedat kto s tým má skusenosti, či mam narok aspon na polovičný ID po operacii chrbtice hernia disku . Mám nadalej problemy na kontrolnom MR mi vyšlo : reherniacia čiže znova vysunuta ta ista platnička a ešte k tomu mi začala blabnut aj krčná chrbtica teraz v stredu idem na MR krčnej chrbtice lebo si stale pripadam ako na kolotoči a čo sa týka tej driekovej časti čo ma operovali tam mi stale trpne cela noha až po prsty a nevladzem ani dlho chodit.Problem je v tom že na komisiu idem v pondelok 30.4 ale vysledky z MR krčnej budem mat asi až v stredu.