club
18.08.10,15:35
Prosim vas čo mam robiť, ked, mam disko bar po niekom, mam vybavene všetky potrebne papiere na prevadzku okrem jedneho podpisu suseda a preto mi mesto nechce povolit otvaracie hodiny a kazdy den mi tam chodia meskači vyberat pokuty, lebo že mesto ich posiela na kontrolu či máme pustenu hudbu do18.00. Ked mám zaplateny slovgram za hudobnu produkciu? prečo by som nemohol mat pustenu hudbu nie nahlas. A ako mam ziskať povolenie na otaraciu dobu napr. do 05:00 ked mi sused nechce podpisat suhlas. Od majitela budovy, od pravej strany, od všetkych mam podpis. možu ma takto terorizovať? A meskáči mi daju pokutu o 18:00 za hudbu 30eur, potom pridu o 22:30 a dalšich 30eur za to ze mam otvorene po 22hej.:mad:
hanelie
18.08.10,13:39
otváracie hodiny diskobaru sa riadia VZN mesta/obce -
ak mal bar všetky náležitosti vybavené, tak ty si si mal dať len zmenu majiteľa, nebolo treba vybavovať všetko odznovu
club
18.08.10,13:44
to znamena že ked nebudem mat ten podpis, možem to zavreť?
club
18.08.10,13:47
Chceli to odomna. Nove meranie hluku, nove podpisy atd
hanelie
18.08.10,13:53
sused musí v konaní uviesť svoje námietky, tie potom musíš odstrániť , prípadne konkrétne uviesť ako budeš riešiť vzniknutý problém / napr hluk v neskorých nočných hodinách/
ale jednoznačne nemôže zabrániť tomu,aby si podnikal v tomto smere,ak budeš dodržiavať zákonom stanovené podmienky - /môže ale konanie naťahovať odvolaním ap.
club
18.08.10,14:00
sused jednoznačne nesuhlasi s podnikom, udal namietku ako hluk, dal som urobiť meranie hluku bolo to v poriadku, pytal som sa ho že čo teda a on že to aj tak nepodpíše. Na mestskom urade mi povedali, že pokial nebudem mať jeho podpis, nove povolenie mi nevydaju. Mam stare povolenie na byvalého majitela ale to je už neplatné.
hanelie
18.08.10,14:05
Na mestskom urade mi povedali, že pokial nebudem mať jeho podpis, nove povolenie mi nevydaju

odporúčam preštudovať VZN otváracie hodiny a podmienky pre otvorenie prevádzky discobarov - /ak tam bol aj predtým,musel predsa spĺňať podmienky,tak prečo nie teraz / treba si pohľadať dobré argumenty pre byrokratickú mašinériu
club
18.08.10,14:14
predtym to podpisal prevadzkovatel budovy, teraz tam uz neni a majitel budovy to podpisať nechce.
akire123
09.03.11,06:55
Chcem sa spýtať ,otváracie hodiny -masér môžu byť napr.po-pia 9.00-16.00 (aj na objednávku ) ,po 16.00 na objednávku ,so: na objednávku ,ne: zatvorené,ak pôjdem niečo vybaviť treba vyvesiť nejaký oznam ak tam nebudem napr.3 hod.medzi 9 a 16 hod,chodí to niekto kontrolovať ,ked mám relaxačnú hudbu je tam poplatok ,musia sa používať iba originál cd,
akire123
09.03.11,06:58
nevie mi niekto poradiť kde zoženiem jednorázové plachty -papierové rolky -lacno?Či sa to dá kúpiť v zdravotníckych potrebách...Musím mať na čistenie incidin alebo stačí savo ,sanytol môže byť?