Tykub
18.08.10,17:51
Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady. :)
zalobaba
18.08.10,16:16
Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady. :)

Vzhľadom k tomu, že ešte nemáš 18, bola by zmluva o budúcej zmluve neplatná, pretože platnosť tvojho právneho úkonu by musel schváliť súd. Jednoducho povedané tento nápad tvojho kamoša = blbosť.
mi_ke
19.08.10,10:44
Dobrý deň, čítal som viaceré takéto témy, no konkrétne môj prípad som nenašiel. Ide totiž o to, že sme si s kamošom dali založiť s.r.o. no ja budem mať 18 až koncom októbra čiže on je 100%ný, no sme sa dohodli že si to zmluvne podložíme že keď dovŕšim 18 môj podiel bude na mňa prevedený. Chcel som to riešiť zmluvou o budúcej zmluve no kamarát mi poradil že to mám dať ako zmluvu o prevode obchodného podielu s tým že uvedieme "Táto zmluva nadobudne platnosť .....".

No keď som tu všetky tie témy čítal prišlo mi to tak že pri zakladateľskej listine to môže byť problém čiže by som bol veľmi nerád keby potom tá zmluva bola neplatná... alebo je to tak v poriadku a spoločenská zmluva sa robí až dátumom prevodu alebo ako?

Dúfam že som sa vyjadril pochopiteľne, vopred ďakujem za rady. :)

Podla mna mozes byt spolocnikom v sro aj ked nemas 18, urcite vsak nemozes byt konatelom
Tykub
19.08.10,11:59
Vzhľadom k tomu, že ešte nemáš 18, bola by zmluva o budúcej zmluve neplatná, pretože platnosť tvojho právneho úkonu by musel schváliť súd. Jednoducho povedané tento nápad tvojho kamoša = blbosť.

ako som povedal tou zmluvou o budúcej zmluve to nechceme riešit, no aj tak neviem prečo by mala byt neplatná.. vôbec nie je problém aby to podpísal aj môj zák. zástupca a nápad môjho kamoša bola rovno tá zmluva o prevode podielu ;) nie o bud. zmluve
zalobaba
19.08.10,12:22
ako som povedal tou zmluvou o budúcej zmluve to nechceme riešit, no aj tak neviem prečo by mala byt neplatná.. vôbec nie je problém aby to podpísal aj môj zák. zástupca a nápad môjho kamoša bola rovno tá zmluva o prevode podielu ;) nie o bud. zmluve

Aj keby to za teba podpísal zákonný zástupca, je to právny úkon mladistvej osoby a ten musí schváliť súd.
Tykub
19.08.10,13:58
Aj keby to za teba podpísal zákonný zástupca, je to právny úkon mladistvej osoby a ten musí schváliť súd.

samotné uzavretie zmluvy je právny úkon? ja teda neviem ale myslím si že až ten prevod je právny úkon a ten sa bude robiť až keď budem plnoletý, myslíš že by to bol problém aj keď bude platná až keď budem plnoletý??
Tykub
19.08.10,20:18
tak to ideme spraviť tou zmluvou o zmluve asi díkes za rady ;);)
Daggmar
24.08.10,07:58
Každé uzavretie hocijakej zmluvy je právny úkon - pozri občiansky zákon. Nebolo by výhodnejšie keby rovno tvoj zákonný zástupca ( rodič ) uzavrel s tým kamarátom ako spoločník spoločenskú zmluvu ? Máš záruku, že ten podiel ti rodič v čase plnoletosti určite prepíše na teba ..... to sa len podá návrh na zmenu spoločníka a s tým súvisiace jeho povinnosti a nároky:-)) Síce zaplatíš kolok , ale máš 100% istotu ...
Tykub
25.08.10,11:51
no jo tak by to bolo asi najlepšie :D 60€ hmm :D
zalobaba
25.08.10,11:58
no jo tak by to bolo asi najlepšie :D 60€ hmm :D

???????????????? ja nerozumela reči tvojho kmeňa :eek:
Tykub
26.08.10,01:10
no jo sorry :D to som asi neskoro písal :D proste jeden zápis do registra stojí 30€