secutor
19.08.10,07:20
Zdravim Vas,
rad by som poziadal o radu. Mam moznost zucastnit sa na drazbe bytu, ktory je zatazeny niekolkymi exekuciami. SVB vybralo drazobnika, ktory urcil termin drazby. Na LV je vsak vyzancena dvojica plomb, oznacenych ako V,Z. Je pravda, ze pokial sa zucastnim drazby a budem uspesny, vsetky plomby na LV by mali zmiznut ??? Mal by som teda nasledne dostat cisty list vlastnictva ? Vdaka za radu, -y.
Mária27
19.08.10,12:02
V a Z znamenajú vklad a záznam. Niečo sa s tým robí, bolo by vhodné zistiť, kto to podal a s akým právnym dôvodom. Možno ti to povie aj dražobník.
aksas2
19.08.10,12:10
pravdou je, že vydražením prednostným záložným veriteľom sa vymazávajú všetky ťarchy zapísané na LV za ním, nie plomby! Pri plombe nevieš čo to može byť, takže by bolo lepšie zistiť si, čo sú to za plomby
secutor
22.08.10,19:28
Vdaka za obe rady!
Orim
27.08.10,19:10
Možno ti to povedia aj na katastri o čo tam ide, keď im povieš že to chceš kúpiť.
Matias.S
07.09.10,05:08
Možno ti to povedia aj na katastri o čo tam ide, keď im povieš že to chceš kúpiť.

Tak toto si nemyslím, v súčastnosti sú na katastri skúpi na slovo a na všetko treba písomnú žiadosť (prístup k informáciam) a treba to dokladovať aj osobnýv vzťahom k tomuto LV (vlastník, nájomca, ....) v opačnom prípade môžeš zabudnúť na nejaké informácie. :D (jedine že máš známeho, ktorý ti to povie neoficiálne).
Inak aj ja by som rád vedel ako sa dopátrať k plombe pod označením R-268/09 - vz. 560/09 čo však nie je jednoduche. Ide o nevysporiadane pozmky pod naším blokom (aspoň si to myslím):confused:, pretože táto parcela nemá LV. Takže ani netušim ako a kde si to preveriť kedže som menšinový vlastník.
secutor
09.09.10,19:50
Ahoj,

len pre info. Naozaj mozem potvrdit, ze dobre vztahy pomozu. Pokial by som vsetko riesil standartnym sposobom, este by som cakal na odpoved. V tejto chvili je jasne co zmienene plomby znamenali a ako ich odstranit.
A este nieco. Uz mi je jasne, ze pokial sa na katastri niekto omylom " preklikne" - "preklepne" , moze to sposobit nemale problemy. Ja som npr. kupil byt od "manzelov" napriek tomu, ze ho kupovali uz ako rozvedeni... ano, kataster nema povinnost zistovat ci uvedene udaje su spravne... som rad, ze je koniec.
Vdaka za pomoc, rady !
Dobru noc.