zuzi1
19.08.10,08:00
Ahojte,
dnes bola v Teleráne dovolenková poradňa a zaznemlo tam, že ľudia sa najviac sťažujú na Grécko ( Rhodos, Thasos) - nedodržanie sľúbených služieb a nepríjemné správanie voči Slovákom. Keďže sa do Grécka chystám na last minute, mohli by ste tí, ktorí ste toto leto navštívili spomínané ostrovy alebo Grécko napísať svoj názor na správanie sa domácich voči nám - Slovákom. Ďakujem
greco
19.08.10,06:18
Ja som bol na Sarti, no môžem povedať, že som nenarazil na nepríjemnosť domácich, veď oni si uvedomujú keby nemali nás turistov tak to tam môžu úplne zabaliť. Turista sa iba raz opáli druhý krát tam už nepôjde a tým si zavaria predsa sami. Avšak ako všetci dobre vieme sú rôzne povahy ľudí a môže sa stať aj niečo také, no asi len ojedinele. Prajem príjemnú dovolenku.
makiki
19.08.10,06:31
netreba vzdy dat za pravdu nasim genialnym televiznym staniciam ci novemu casu ...
je mi na zvracanie
elena kubickova
19.08.10,07:00
Sme 2 dni doma z dovolenky na Thassose. Všetko bolo veľmi fajn, žiadne problemy.
220870
19.08.10,07:17
v pondelok som sa vrátil zo Sarti precestoval som polovicu Chalkidik absolutne žiadny problemik ,práve naopak max spokojnosť s Grékmi.Nepozerajte TV je to všetko hlúpe ako všetci "novinári".Samotný Gréci ani nevedia že v Aténach boli nejaké štrajky a mál som dojem že ich to ani vôbec nezaujímalo.Tak ako písal niekto nado mnou problémik môže byť ale s jednotlivcom nie Grékmi ako národom.Nie sú uražlivý ,namyslený, škodoradostný ani pomstychtivý.
osky
19.08.10,08:20
v pondelok som sa vrátil zo Sarti precestoval som polovicu Chalkidik absolutne žiadny problemik ,práve naopak max spokojnosť s Grékmi.Nepozerajte TV je to všetko hlúpe ako všetci "novinári".Samotný Gréci ani nevedia že v Aténach boli nejaké štrajky a mál som dojem že ich to ani vôbec nezaujímalo.Tak ako písal niekto nado mnou problémik môže byť ale s jednotlivcom nie Grékmi ako národom.Nie sú uražlivý ,namyslený, škodoradostný ani pomstychtivý.


mimotemy!!!!!!!!!!!!!chybicky sa vloudili.....
Hansa
19.08.10,09:01
mimotemy!!!!!!!!!!!!!chybicky sa vloudili.....

...mal to dobre napísané - nominatív plurálu životného podst. mena v mužskom rode!
Maruška54
19.08.10,09:10
Sme 2 dni doma z dovolenky na Thassose. Všetko bolo veľmi fajn, žiadne problemy.
kde si bola na Thassose? ja letím v pondelok

minulý rok som bola na Rhodose a určite sa tam za rok až tak veľmi situácia nezmenila, cestovala som autobusom z Rhodosu a pohybovala som sa pri zastávke o niečo skôr lebo som bola upozornená že odchody sú plus mínus nejaká minúta...šofér pristavil autobus vystúpil a hlasno vykrikoval po námestí "Faliraky, Faliraky" a tým zvolával svoje ovečky

pri ceste z Lindosu si šofér nechával môj lístok veľmi som to nechápala a pochopila som neskôr aj prečo sa pýtal na meno hotela v ktorom bývam na zastávke na ktorej som mala vystúpiť sa otočil do autobusu a zakričal "Matina" to bol hotel v ktorom som bola ubytovaná
rickman
19.08.10,11:37
mimotemy Slovaci su daleko neprijemnejsi ako Greci :).
aksas2
19.08.10,11:50
...mal to dobre napísané - nominatív plurálu životného podst. mena v mužskom rode!
až na to že je to nominatív plurálu prídavného mena, čiže to nemá správne:)
rickman
19.08.10,12:00
až na to že je to nominatív plurálu prídavného mena, čiže to nemá správne:)

?!? :D
slabikar
20.08.10,10:22
...mal to dobre napísané - nominatív plurálu životného podst. mena v mužskom rode!

UFF. ze HAHAHA. ako dokazes obhajovat take hrube gramaticke chyby? :D
rickman
20.08.10,10:49
Co keby ste to uz niekto vysvetlili a vyargumentovali? Jednak, ze je to mimotemy, a potom by som bol rad v obraze :).
Hansa
20.08.10,10:53
UFF. ze HAHAHA. ako dokazes obhajovat take hrube gramaticke chyby? :D


...veď ide o slovo Gréci v prvom páde množného čísla, čiže preto v slovách: samotní Gréci, urážliví, škodoradostní, atď.

... vyveďte ma z omylu?!
220870
20.08.10,11:34
mimotemyMne je to rálom trálom či je tam i-y celé iy je ujovina a nemá v slovenskej gramatike čo hľadať.Chorváti poznajú len i a žijú nikto tam z toho neskapal od hladu.A grékom je tiež jedno či sú z i alebo y.mimotemy
alaya1
20.08.10,11:37
Co keby ste to uz niekto vysvetlili a vyargumentovali? Jednak, ze je to mimotemy, a potom by som bol rad v obraze :).

mimotemy
Podstatne meno Greci- je v 1.pade mnoz.cisla- pise sa vzdy v muzskom rode zivotnom podstatnom mene makke i.
Toto podst.meno /Greci/ malo vo vete viacero pridavnych mien- /otazka aki? ktori?/
Tieto pridavne mena maju totocne gramaticke kategorie ako pods.meno Greci , ku ktoremui patria a preto sa tiez na konci prid.mien ma pisat makke i.
Pisala som to jednoducho- slovensky, na pochopenie-))

P.S. Inak spojenie - chybicka se vloudila je slovencina ako bic!!:---
pasuliatko
20.08.10,12:55
Ahojte my chceme ísť do Grécka na nejaký ten ich ostrovček na dovolenku budúci týždeň. Potom napíšem aké som mala skúsenosti ja :)
pasuliatko
20.08.10,12:56
nič v zlom ale pravopis chodte riešiť niekam inam tu je to úplne o niečom inom!
slabikar
20.08.10,14:02
...veď ide o slovo Gréci v prvom páde množného čísla, čiže preto v slovách: samotní Gréci, urážliví, škodoradostní, atď.

... vyveďte ma z omylu?!

ale ved si pisala ze mal to dobre napisane a on tam mal Y, preto som tak reagoval, chapes? :)
rickman
20.08.10,17:11
mimotemy
Podstatne meno Greci- je v 1.pade mnoz.cisla- pise sa vzdy v muzskom rode zivotnom podstatnom mene makke i.
Toto podst.meno /Greci/ malo vo vete viacero pridavnych mien- /otazka aki? ktori?/
Tieto pridavne mena maju totocne gramaticke kategorie ako pods.meno Greci , ku ktoremui patria a preto sa tiez na konci prid.mien ma pisat makke i.
Pisala som to jednoducho- slovensky, na pochopenie-))

P.S. Inak spojenie - chybicka se vloudila je slovencina ako bic!!:---

Sak prave o to ide, ze tam mali byt "i". Potom niekto napisal, ze nie, ze daco s pridavnymi menami a ma tam byt "y". A kopec ludi to odsuhlasilo. Preto som nechapal, o co tu ide...

Ad mimotemy:
Greci nie su neprijemni. Ani neprijemny narod. Vydiskutovane :), mozme sa venovat pravopisu :), sorry za mimotemy :).
pasuliatko
22.08.10,16:51
po dnešom zhliadnutí tv novín ,že na Kréte kam sme išli horí sme zmenili krajinu a ideme do Španielska...
mzdarka renca
12.10.10,20:32
po dnešom zhliadnutí tv novín ,že na Kréte kam sme išli horí sme zmenili krajinu a ideme do Španielska...

isto bolo aj v Španielsku super, my sme boli tento rok na Rhodose, v mestečku Faliraki, hotel Evi. Bolo výborne, gréci pozorní, niekedy až veľmi (muži:D). Len jednu chybičku to malo hneď na začiatku a to takú, že sme sedeli - čakali v lietadle v BA 1,5 hod. na odlet z dôvodu, že v Grécku štrajkovali leteckí dispečéri. Potom počas pobytu štrajkovali 3 dni žumpári (si viete predstaviť ten paradox, že luxusný hotelový komplex a smradu kopec:D).

Aj napriek tomu to bola perfektná dovolenka, kde som si neskutočne oddýchla, a načerpala zo slniečka silu.
Melnick
12.10.10,21:10
Re: Nepríjemní Gréci???
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Hansa
...mal to dobre napísané - nominatív plurálu životného podst. mena v mužskom rode!


Re: aksas2:
až na to že je to nominatív plurálu prídavného mena, čiže to nemá správne

mimotemynikto nie je dokonalý a upozorniť na chyby sa dá elegantne cez ss a navyše si zachováme aspoň akú-takú štábnu kultúru.:):):)
dana.palenikova@post.sk
23.10.10,20:29
Tiez sme na zaklade odpoduvani z Krety a Rhodosu (boli tam znamy) sli radsej do Egypta.
pasuliatko
24.10.10,12:00
isto bolo aj v Španielsku super, my sme boli tento rok na Rhodose, v mestečku Faliraki, hotel Evi. Bolo výborne, gréci pozorní, niekedy až veľmi (muži:D). Len jednu chybičku to malo hneď na začiatku a to takú, že sme sedeli - čakali v lietadle v BA 1,5 hod. na odlet z dôvodu, že v Grécku štrajkovali leteckí dispečéri. Potom počas pobytu štrajkovali 3 dni žumpári (si viete predstaviť ten paradox, že luxusný hotelový komplex a smradu kopec:D).

Aj napriek tomu to bola perfektná dovolenka, kde som si neskutočne oddýchla, a načerpala zo slniečka silu.

my sme tam boli od 25.8.-4.9.2010 neštrajkovali na ostrove lebo oni si to dovoliť nemôžu z dôvodu,že ich turizmus živý. to isté nám povedala aj sprievodkyňa.
bolo tam nesmierne super až na stravu (dookola to isété)
a nemôžem povedať,že sú nepríjemní, práve naopak boli fantastický, predali by aj to čo neni ich a boli strašne milý
no až na jednu upratovačku v našom hoteli otvorila dvere a až potom zaklopala a tvárila sa akoby sme ju my otravovali.... ale inak ostatní boli super aj slečna čo sedela na recepcii, grécky prízvuk a hrozná angličtina nič jej nebolo rozumieť.
my sme boli na Zakynthose v mestečku Argassi v hoteli Admiral. bolo super úžasne a hľavne super počasie :)
pasuliatko
24.10.10,12:02
pasuliatko
24.10.10,12:03
Tiez sme na zaklade odpoduvani z Krety a Rhodosu (boli tam znamy) sli radsej do Egypta.

prečo?
ivantt
24.10.10,12:27
až na to že je to nominatív plurálu prídavného mena, čiže to nemá správne:)

pýšte po slovenski, ano !!! :D:D:D
Maruška54
24.10.10,13:35
prečo?


no predsa preto že im to niekto odpodúval
pasuliatko
24.10.10,18:25
no predsa preto že im to niekto odpodúval

:confused::confused::confused: ...
mzdarka renca
24.10.10,18:47
http://www.dovolenka24.sk/109508
hotel kde sme boli

krásny hotelový komplex, verím, že bolo úžasne.......inak my sme sa s grékmi bavili o tom, prečo štrajkujú a bolo nám povedané, že to len spravidla štátny zamestnanci, súkromníci neštrajkovali, čo je logické, sami sebe by škodili a nemali by také tržby a v období mimo sezóny by nemali z čoho žiť:).
CherryAnn
14.11.10,16:23
Ja nemám s Grékmi žiadne zlé skúsenosti, boli sme tento rok na Thassose a všetko v poriadku, ľudia milí - mimochodom, krízu sme tam ani nepocítili. A je to krásny ostrov, môžem odporúčať.