milka777
19.08.10,09:21
Stala sa nám taká vec: Odpojili nám plyn bez predchádzajúceho upozornenia. Nikto nezazvonil, len sme jednoducho mali na plynových hodinách plombu. Keď som volala do SPP, tvrdili, že poslali upomienku, ktorú sme ale v schránke nemali. manželovi sa trvalým príkazom strháva mesačný poplatok. Nemali sme však uhradený nedoplatok, na ktorý nám mali poslať spomínanú upomienku. Tlačenými písmenami bolo na faktúre s nedoplatkom napísané, že spomínanú čiastku si do lehoty splatnosti zinkasujú z nášho bankového účtu. Neurobili tak. Plyn je odpojený, nedoplatok sme zaplatili, znovupripojenie má byť do 5 dní, s tým, že treba zaplatiť 75 EUR za odpojenie a 75 EUR za znovupripojenie. Ako to riešiť. Prečo mám platiť ja za to, čo SPP bez predchádzajúceho varovania urobila sama?
Llívia
19.08.10,07:38
Stala sa nám taká vec: Odpojili nám plyn bez predchádzajúceho upozornenia. Nikto nezazvonil, len sme jednoducho mali na plynových hodinách plombu. Keď som volala do SPP, tvrdili, že poslali upomienku, ktorú sme ale v schránke nemali. manželovi sa trvalým príkazom strháva mesačný poplatok. Nemali sme však uhradený nedoplatok, na ktorý nám mali poslať spomínanú upomienku. Tlačenými písmenami bolo na faktúre s nedoplatkom napísané, že spomínanú čiastku si do lehoty splatnosti zinkasujú z nášho bankového účtu. Neurobili tak. Plyn je odpojený, nedoplatok sme zaplatili, znovupripojenie má byť do 5 dní, s tým, že treba zaplatiť 75 EUR za odpojenie a 75 EUR za znovupripojenie. Ako to riešiť. Prečo mám platiť ja za to, čo SPP bez predchádzajúceho varovania urobila sama?

Pozri zmluvu s SPP, ale pochybujem, že tam je nejaké ustanovenie typu: "pred odpojením plynu je SPP povinná odberateľa o tom informovať".
Skús im napísať list a priložiť kópiu faktúry - nedoplatku s ručne dopísaným textom, že si úhradu stiahnu sami a skús ich presvedčiť, že to bola ich chyba, keď si nestiahli úhradu, nech ti odpustia poplatky za odpojenie a zapojenie.
(Ešte mi napadla taká vec - nemáte v banke danú sumu, do akej maximálnej výšky si môže SPP stiahnuť úhradu? Nebol nedoplatok vyšší než táto suma? Lebo v takomto prípade banka nestiahne ani cent.)
(U jedného z mojich bývalých zamestnávateľov tiež odpojili plyn - v zime!!! Ale predtým niekto z SPP volal a upozornil firmu, že ak to neuhradí, plyn odpoja. Je mi divné, že u vás to išlo tak rýchlo.)