Rastislav.N
19.08.10,09:40
Ahojte,
Neviem či to patrí práve sem ale...
Hľadám človeka čo by mal čas a ochotu povysvetľovať mi čosi o javascriptoch.
XHTML a CSS som zvládol sám ale s týmto budem mať asi trošku problém tak sa nechcem časovo brzdiť.
Samozrejme týmto zadávam dopyt čiže počítam stým,že hodiny budú spoplatnené.
Ak by sa niekto na takéto niečo chcel dať tu je na mňa kontakt: 0918 990 614
e-mail: navratekrastislav@inmail.sk
Ďakujem všetkým.
Fero11
19.08.10,07:58
Zaklady mas tu http://www.jakpsatweb.cz/javascript/ a ak trocha pogooglis, tak to budes mat uplne zadarmo :) Ale myslim, ze by si sa mal zacat venovat skorej php ako javaskriptu
TomasHC
19.08.10,12:33
Zaklady mas tu http://www.jakpsatweb.cz/javascript/ a ak trocha pogooglis, tak to budes mat uplne zadarmo :) Ale myslim, ze by si sa mal zacat venovat skorej php ako javaskriptu

Len by som poznamenal, ze PHP je server-side jazyk a JS je client-side. Cize PHP nie je vseliek, ale casto treba aj JS (pre "user experience").
Rastislav.N
26.08.10,07:02
Chalani dakujem za pomoc.Myslím si že najsor predsa len js aby som nepreskakoval ale viem aj to ze mi to bude v celku na nic.Php je samozrejme uzitocnejsie.
Jak psat web som pozeral hned a googlim o zivot.
Musim sa najskor preniest cez javascript a potom idem na java alebo php.Viete kde je rozdiel medzi java a php?
Tam som sa este nedostal.Vravim mám za sebou cca 8mesiacou html a css a photoshopu..Cize potrebujem nejaku dynamiku vpracovat.
TomasHC
26.08.10,07:47
Chalani dakujem za pomoc.Myslím si že najsor predsa len js aby som nepreskakoval ale viem aj to ze mi to bude v celku na nic.Php je samozrejme uzitocnejsie.
Jak psat web som pozeral hned a googlim o zivot.
Musim sa najskor preniest cez javascript a potom idem na java alebo php.Viete kde je rozdiel medzi java a php?
Tam som sa este nedostal.Vravim mám za sebou cca 8mesiacou html a css a photoshopu..Cize potrebujem nejaku dynamiku vpracovat.

Napisal som to o prispevok vyssie. PHP bezi na servri a generuje HTML obsah, ktory sa cez net stiahne na klientsky pocitac a zobrazi sa v prehliadaci. JS bezi LEN na klientskom pocitaci a PHP na servri NEVIE o tom, co JS robi. Cize ak v JS nastavis nejaku premennu, urobis s nou nejake operacie, tak PHP na servri sa o tom nedozvie.

PS: vynimka od horeuvedeneho je napr. AJAX, ale to uz sme zase niekde inde.
Rastislav.N
26.08.10,17:15
Tomaš ak pojdem html css javascript ajax a potom php nebude to takto lepsie?lebo php bude asi o dost tazsie ako js...cize javascript bude iba taky odrazovy mostik aby som mal aspom sajnu o scriptoch..o to mi v prvom rade ide..
takto si to aspom myslim mozno bude ozaj lepsie ist priamo na php...neviem
TomasHC
27.08.10,05:19
Tomaš ak pojdem html css javascript ajax a potom php nebude to takto lepsie?lebo php bude asi o dost tazsie ako js...cize javascript bude iba taky odrazovy mostik aby som mal aspom sajnu o scriptoch..o to mi v prvom rade ide..
takto si to aspom myslim mozno bude ozaj lepsie ist priamo na php...neviem

Mne osobne pride JS zlozitejsi, aj co sa ladenia tyka. Idealne je zacat s PHP, pred tym musis poznat HTML, aby si generoval validny kod. A AJAX je uz celkom hardcore, ak nemas talent na programovanie :)
Rastislav.N
27.08.10,07:34
No ale javascript nieje java...pokial sa bavime o jave tak aj ja myslim ze java je zlozitejsi ako php..
Nevies kde by som si to mohol pozriet okrem jak psatweb...to som priznam sa nepozeral uplne cely ale budem musiet...
xcel by som v prvom rade nejaku dynamiku a myslim ze by sa to dalo aj s macromedia flash...??trosku dynamiky potom nejake zlozitejsie veci...html a css mi pripada dost lahke..neviem to prirovnat k jave ani k php..najradsej by som si zaplatil hodiny aspom par hodin na zaciatok...to bola v podstate aj moja otazka ci niekto nevie odporucit nejaky kurz ci doucovanie ci nieco na tento sposob...ale dakujem Ti Tomaš za odpovede...
TomasHC
27.08.10,08:16
No ale javascript nieje java...pokial sa bavime o jave tak aj ja myslim ze java je zlozitejsi ako php..
Nevies kde by som si to mohol pozriet okrem jak psatweb...to som priznam sa nepozeral uplne cely ale budem musiet...
xcel by som v prvom rade nejaku dynamiku a myslim ze by sa to dalo aj s macromedia flash...??trosku dynamiky potom nejake zlozitejsie veci...html a css mi pripada dost lahke..neviem to prirovnat k jave ani k php..najradsej by som si zaplatil hodiny aspom par hodin na zaciatok...to bola v podstate aj moja otazka ci niekto nevie odporucit nejaky kurz ci doucovanie ci nieco na tento sposob...ale dakujem Ti Tomaš za odpovede...

Java je Java, JS je Javascript, kazde je nieco ine. JS sa v zakladoch pouziva na overenie vstupov vo formularoch, popup-menu/okna, manipulaciu s rozmermi okna, dynamicke formulare, efekty/akcie pri udalostiach onClick, onMouseOver, OnMouseOut (a tisich dalsich)... Ak chces pohyblive obrazky, tak potom samozrejme Flash. Ale to sme zasu uplne inde.

Skolenie neviem odporusit, som samo(m)uk :)
TomasHC
27.08.10,08:18
A programovanie sa mne najlepsie ucilo tak, ze som nieco konkretne chcel naprogramovat a priebezne som sa ucil co som potreboval. Ale to nutne zavedie v uvode urcite chyby (navrh, princip - nie funkcnost). Idealne je najskor zvladat HTML a CSS, potom pridat PHP a ked to bude nutne, pridat aj JS.

S mojim webom (vid profil) som skoncil na nasledovnych cislach:

PHP - 9182 riadkov
JS - 477 riadkov
Rastislav.N
27.08.10,12:14
Dobre asi si ma nasmeroval na php pozrel som si js kupil som si knihu ale moc mi to nepovedlao uvidim kam sa dostanem s týmto.
Inak ten motocross ta tvoja web stránka je na velmi dobrej urovni...chvaalim..