piranha
19.08.10,10:34
Zdravim. Poskladal som si pc v nasledovnej konfiguracii:
Doska: gigabyte 890gpa
Procesor AMD Phenom II X6 1055T
RAM: Corsair XMS3 Classix Heat Spreader 4GBkit 2x 2GB 1600MHz (9-9-9-24)
Disk: WD1002FAEX 1000GB, 3.5" 7200RPM, Serial ATA III. 64MB, Caviar Black
Zdroj: AC Fusion 550W
Grafarna: Gigabyte GTX 460 768mb DDR5

Dosku som flashol najnovsim biosom

Mam problem s mrznutim Pc. Ramky su nastavene na 1333mhz unganged mode, vtedy to mrzne najmenej. Ked ich dam na 1600mhz, voltaz zvysim na 1,65 tak mrzne castejsie. Mam dualboot XP+ Win7. V XP to mrzne sporadicky, vo Win 7 castejsie. Os su nanovo nainstalovane. skusal som burn in test cez Prime 95, prvy torture test bez problemov , teplota Cpu max 50stupnov. Ked zvolim druhy alebo treti test, pc zamrzne. Aj pod XP aj pod 7. Vsetky ovladace su nainstalovane. Grafarnu by som asi vylucil, nakolko ma doska integrovanu grafiku, a ked som frcal na nej tak to mrzlo tiez :mad:. HELP!
Fero11
19.08.10,08:44
Skus tam nainstalovat ubuntu
piranha
19.08.10,08:51
ferko aj to som skusal, no pri inslatacii zamrzne :mad:
Chobot
19.08.10,08:57
Zdravim. Poskladal som si pc v nasledovnej konfiguracii:
Doska: gigabyte 890gpa
Procesor AMD Phenom II X6 1055T
RAM: Corsair XMS3 Classix Heat Spreader 4GBkit 2x 2GB 1600MHz (9-9-9-24)
Disk: WD1002FAEX 1000GB, 3.5" 7200RPM, Serial ATA III. 64MB, Caviar Black
Zdroj: AC Fusion 550W
Grafarna: Gigabyte GTX 460 768mb DDR5

Dosku som flashol najnovsim biosom

Mam problem s mrznutim Pc. Ramky su nastavene na 1333mhz unganged mode, vtedy to mrzne najmenej. Ked ich dam na 1600mhz, voltaz zvysim na 1,65 tak mrzne castejsie. Mam dualboot XP+ Win7. V XP to mrzne sporadicky, vo Win 7 castejsie. Os su nanovo nainstalovane. skusal som burn in test cez Prime 95, prvy torture test bez problemov , teplota Cpu max 50stupnov. Ked zvolim druhy alebo treti test, pc zamrzne. Aj pod XP aj pod 7. Vsetky ovladace su nainstalovane. Grafarnu by som asi vylucil, nakolko ma doska integrovanu grafiku, a ked som frcal na nej tak to mrzlo tiez :mad:. HELP!

Najprv mi napadlo, že na zostavu máš slabý zdroj. Ale ak to robí aj vtedy, keď odpojíš GK, tak to nebude zdrojom.

V prvom rade by som skúsil iné pamäte, alebo zapojiť ich len po jednom module. Teda najprv skúsiť len jeden modul, potom len druhý a potom oba. Možno nedokážu pracovať v dual móde. Alebo môžu byť vadné.
piranha
19.08.10,09:40
no v dual rezime by mali vediet pracovat, kedze je to 2x2gb KIT.
Poskusam po jednom, uvidim. No a zdroj je na tuto zostavu viac ako dostacujuci.

Vyskusal by som ine pamate, ale nemam doma ziadne ddr3 ani nik koho poznam.
mecky
19.08.10,09:56
otestuj ramky po jednej pomocou memtest86+
http://www.memtest.org/#downiso
podpotykam ze to treba nechat bezat aspon 10h, pokial nezacne hadzat chyby skor, idealne spustat na noc :)
salvosko
19.08.10,09:56
Zdroj to musi utiahnut.
Spusti memtest86 na to, podla je jeden pamatovy modul vadny, stretol som sa uz s takymto spravanim a memtest86 mi pekne ukazal ze 80% jedneho modulu je zlych. Po vymene to bezi ako vino.
Fero11
19.08.10,10:15
jj najcastejsie je chyba v pamatach. Ako bolo napisane, skus len 2 kusy
piranha
19.08.10,10:21
memtest+86 (ten co je na hirensboot cd) som skusal dnes v noci, ale pri pustenom compe som nemohol spat, tak som to vypol. robil sa cca hodinu a bol na 75 percentach bez errorov.Ked sa ma robit 10 hodin tak to stale ide dookola alebo ako je to? Mam testovat moduly spolocne? ci lepsie samostatne?

jj najcastejsie je chyba v pamatach. Ako bolo napisane, skus len 2 kusy
ake 2 kusy?
Fero11
19.08.10,11:11
sorry :) myslel som ze mas 4 kusy
rickman
19.08.10,11:35
Tak toto je nevyhoda skladaciek.. Este si to ani nespustil a uz opravujes...
piranha
19.08.10,18:53
Tak toto je nevyhoda skladaciek.. Este si to ani nespustil a uz opravujes...

tak samozrejme, ale naco budem platit firme za poskladanie ked si to viem poskladat sam.
V biose som znizil frekvenciu RAM na pouhych 1066mhz a pod win7 zatial bez zatuhnutia.Skusal som aj hru, aby som system zatazil a bez problemov.
Na noc sa chystam urobit ten memtest, aspon jedneho modulu, ked to ma bezat az 10 hodin. Zaujmalo by ma, ci ma frekvencia ramky, casovanie a podobne veci vplyv na ten test. T.j ze ci pri 1066mhz bude napr. 20% modulu zle, a pri 1600mhz 40% modulu. tiez by mali vyrobcovia tie moduly testovat predtym ako ich vypustia do obehu, alebo to nerobia???
piranha
20.08.10,05:45
dal som na noc testovat memtestom 8 hodin jeden modul, a ani jednu jedinu chybu nenasiel. Potom som nabootoval do 32bit Win XP , dostal som sa do OS a nastalo zatuhnutie. ak to teda nebude Ram, co to bude? Teploty a chladenie su v poriadku.
Stefan2005
20.08.10,06:02
d... Potom som nabootoval do 32bit Win XP , dostal som sa do OS a nastalo zatuhnutie....

... a druhy OS je aký - 64 bit?
V akom poradí si ich inštaloval?
piranha
20.08.10,06:16
... a druhy OS je aký - 64 bit?
V akom poradí si ich inštaloval?

Druhy je 64bit Win 7. Najskor som instaloval Xp , potom 7. ale nerozumiem preco sa pytas. Ja to vidim na HW problem.
Stefan2005
20.08.10,06:40
... Najskor som instaloval Xp , potom 7. ale nerozumiem preco sa pytas....

... lebo ak to bolo v opačnom poradí, čítal som o častých možných problémoch.
Ak máš neidentifikovateľné chyby, prečo si PC neodskúšaš najprv iba s jedným OS, potom iba s druhým OS - keď to bude padať i tak, tak to bude pravdepodobne HW chyba. Ak budú šľapať osve bez problémov, tak to bude v kolíznej inštalácii dvoch OS (32/64bit)...
Vlado40
20.08.10,13:43
Skontroluj bios na doske ,či nie je novší.
Stefan2005
20.08.10,14:00
Skontroluj bios na doske ,či nie je novší.


....Dosku som flashol najnovsim biosom...

... v tom to asi nebude
Vlado40
20.08.10,14:22
Tak by som sa pozrel na pamäte Corsair či sú doporučené pre túto dosku.
mecky
20.08.10,14:30
tipovacka:
daj ramky na 1333mhz a zvys im napätie aspon na 1,6V
DDR VTT voltage zdvihni o jeden krok (pravdepodobne +0,25v), ak nepomoze tak este o jeden
zdvihni voltaz cpu na 1,45 popripade 1,475V (pozor na teploty)

ps: idealne by bolo mat kamarata s podobnym pc a postupne menit komponenty :)
Vlado40
20.08.10,14:35
Ja by som tam dal pamäte Kingston na skúšku a bios by som neupravoval.
mecky
20.08.10,14:39
Ja by som tam dal pamäte Kingston na skúšku a bios by som neupravoval.

a preco? ved to je normalny postup pri nestabilite
piranha
23.08.10,15:23
mecky skusil som, nepomohlo. Inak ak zmenis napatie ramiek na 1,65, tak DDR VTT nemozes zmenit (ostane sive). DDR VTT mozes menit iba ako mas napatie na normal. Nemoze byt na vine este aj zdroj? pretoze sem tam zatuhne, sem tam restart, ale viac zamrza. Ako sa prejavuje vadny zdroj?


Ja by som tam dal pamäte Kingston na skúšku a bios by som neupravoval.
rad by som ich tam dal, nik v mojom okoli ddr3 nema a kupovat dalsie asi nema zmysel
mecky
23.08.10,16:12
zdroj je nepravdepodobny, to by skor boli restarty bez varovania
tak nechaj ddr voltaz tak a zdvihni len VTT a vyskusaj ( je mozne ze po restarte sa bude dat zdvihnut aj voltaz ramiek, len niesom doma tak nemam kde vyskusat )
Kvaka
23.08.10,16:16
mecky skusil som, nepomohlo. Inak ak zmenis napatie ramiek na 1,65, tak DDR VTT nemozes zmenit (ostane sive). DDR VTT mozes menit iba ako mas napatie na normal. Nemoze byt na vine este aj zdroj? pretoze sem tam zatuhne, sem tam restart, ale viac zamrza. Ako sa prejavuje vadny zdroj?


rad by som ich tam dal, nik v mojom okoli ddr3 nema a kupovat dalsie asi nema zmysel
Mne mrzne už dávnejšie počítač, nie som vôbec odborník, ale som cez task manager zisťovala, aké mám zaťaženie CPU, keď som skypovala, zase mi vypadával monitor, alebo myš. Všimla som si, že hodnota CPU poskočila na 100%, tak som pátrala ďalej, a našla som link, ktorý nižšie pripájam. Iste to s tým nemusí súvisieť, ale u mňa môže, lebo aj mne sa robia také čierne záplaty. Bežali mi tam nejaké svchost.exe, ktoré vraj toto môžu spôsobiť.
Počkám si na syna a uvidím, kde bol problém.
http://www.vyvojar.cz/articles/481-windows-update-a-100-tne-vytazovanie-cpu.aspx
piranha
23.08.10,16:32
Mne mrzne už dávnejšie počítač, nie som vôbec odborník, ale som cez task manager zisťovala, aké mám zaťaženie CPU, keď som skypovala, zase mi vypadával monitor, alebo myš. Všimla som si, že hodnota CPU poskočila na 100%, tak som pátrala ďalej, a našla som link, ktorý nižšie pripájam. Iste to s tým nemusí súvisieť, ale u mňa môže, lebo aj mne sa robia také čierne záplaty. Bežali mi tam nejaké svchost.exe, ktoré vraj toto môžu spôsobiť.


no toto mi robievalo na notase este pod Win XP. Pod Win 7 som zatial nic take nepostrehol
piranha
23.08.10,16:44
zdroj je nepravdepodobny, to by skor boli restarty bez varovania
tak nechaj ddr voltaz tak a zdvihni len VTT a vyskusaj ( je mozne ze po restarte sa bude dat zdvihnut aj voltaz ramiek, len niesom doma tak nemam kde vyskusat )

po vyskusani sa pc restartuje (nepravidelne). Voltaz ramiek sa ani po restarte neda zdvihnut.
jojom
23.08.10,17:19
Mne niečo podobné robil starý poskladaný pc, pomohol zásah v biose, bohužia ma nenapadá čo mi to urobil maník ale niekde tam bolo že 2x, 4x niečo z grafikou ( nechce sa mi reštartnúť pc a pozrieť do biosu). Ja som to mal na 4x, hodil to na 2x a odvtedy som nemal problém. Možno to nie je ono, ale za pokus nič nedáš.
mecky
23.08.10,17:44
skusal si prehodit ramky do inych slotov?
popravde dochadzaju mi napady, bez nahradnych dielov tazko takto trafit chybu
dalsia z moznost je dat to niekde do servisu na detekciu, len to pekne zacvakas
Vlado40
23.08.10,18:26
Dúfam že máš 64bit. systém s toľkou RAM.Ináč problém môže robiť aj HDD.Odkiaľ si piranha.Skúšal si aj starší BIOS.
piranha
23.08.10,19:03
jop, 64bit system. Ramky som medzi sebou skusal rozne kombinovat, bez uspechu. Co je vsak zarazajuce je ze ked ramky dam na 1066mhz, system sa tvari celkom stabilne. t.j. bez zatuhnutia. To mi je velice divne, kedže ramky by nemali mať problém s 1600mhz.
Vlado40
23.08.10,19:17
V biose by som nechal RAM na auto
mecky
24.08.10,09:54
jop, 64bit system. Ramky som medzi sebou skusal rozne kombinovat, bez uspechu. Co je vsak zarazajuce je ze ked ramky dam na 1066mhz, system sa tvari celkom stabilne. t.j. bez zatuhnutia. To mi je velice divne, kedže ramky by nemali mať problém s 1600mhz.

na nizsej frekvencii sa chyba tazsie prejavi (nemusi sa vobec)
este mozno skusit pozriet ci ti bios dobre nastavuje ramky podla spd (xms) profilu

ak nemas problem s anglictinou skus pozriet na forum.corsair.com a zadat tam svoj problem, ludia co tam radia rozumeju pametiam dokonale
piranha
24.08.10,10:35
no docital som sa ze ludia maju problemy s nimi v kombinacii s AMD1055t procesorom. Ze skor su urcene pre intel procesory. Tak to som nevedel ze su tam az take velke rozdiely. Nechce ich nahodou niekto kupit, resp vymenit za ine?
janok5
25.08.10,04:27
ja by som nikdy neskladal PC z iných komponentov ako ZD GIGABYTE, Graf.GEFORCE nVidia, Intel proc. Kingston RAM, HD 64, a OS 64 W7 Ulti. a myslím si že cenovo sú tieto komponenty na skoro rovnakej úrovni.
piranha
25.08.10,05:42
ja by som nikdy neskladal PC z iných komponentov ako ZD GIGABYTE, Graf.GEFORCE nVidia, Intel proc. Kingston RAM, HD 64, a OS 64 W7 Ulti. a myslím si že cenovo sú tieto komponenty na skoro rovnakej úrovni.

ach tak, nuž celkom sa zhodneme az na ten Intel. Amd ponuka za pekne peniaze vela muziky :)
salvosko
25.08.10,07:31
ach tak, nuž celkom sa zhodneme az na ten Intel. Amd ponuka za pekne peniaze vela muziky :)
Intel ma technologicky pokrocilejsie procesory momentalne. Tie i3 napr. maju velmi milu spotrebu a malo sa hreju, staci maly boxovany chladic, cele je to tiche. Tiez preferujem Intel, par poslednych som zlozit na foxconn doskach, vyzera ze za tie peniaze su to celkom slusne dosky, hlavne so solid kondenzatormi. Kingston RAM to je jasna volba, plus sluzny zdroj, taky Corsair 400 alebo 550W v ciernom prevedeni do ciernej skrinky, je to dost pekne.

http://pcsluzba.sk/images/pc.jpg
mecky
25.08.10,08:23
tu by mohla byt polemika o tej technickej pokrocilosti intelu, i3 su stale zalozene na starsich jadrach, o nejakom vyssom pokroku sa da hovorit len v pripade i5 i7
AMD ponuka lepsi pomer vykon/cena hlavne do multimedialnych (skryte povedane hernych) pc v cene 400-700eur, vyssie je to uz celkom vyrovnane a tam tiez preferujem intel, aj ked stale plati ze kvalitny zaklad CPU+MB vyjde u AMD mierne lacnejsie
salvosko
25.08.10,11:16
tu by mohla byt polemika o tej technickej pokrocilosti intelu, i3 su stale zalozene na starsich jadrach, o nejakom vyssom pokroku sa da hovorit len v pripade i5 i7
AMD ponuka lepsi pomer vykon/cena hlavne do multimedialnych (skryte povedane hernych) pc v cene 400-700eur, vyssie je to uz celkom vyrovnane a tam tiez preferujem intel, aj ked stale plati ze kvalitny zaklad CPU+MB vyjde u AMD mierne lacnejsie
Polemizovat sa dar furt ... ja len ze i3 ma 32nm die na CPU a 40nm na grafiku priamo na CPU tak isto ako i5 a i7 ... myslim Clarkdale, co podla mna znizuje cenu zakl. dosky a hlavne spotrebu.
tomas67
25.08.10,14:54
Polemizovat sa dar furt ... ja len ze i3 ma 32nm die na CPU a 40nm na grafiku priamo na CPU tak isto ako i5 a i7 ... myslim Clarkdale, co podla mna znizuje cenu zakl. dosky a hlavne spotrebu.

Musím ťa opraviť, procesor i7 má 45 nm technológiu.
salvosko
26.08.10,07:40
Musím ťa opraviť, procesor i7 má 45 nm technológiu.
Och, tak konkretne:
Core i3, i5 Clarkdale ma 32nm CPU die
Core i5, i7 Lynnfield ma 45nm CPU die
Core i7 Bloomfield ma 45nm CPU die
Core i7 Gulftown ma 32nm CPU die
Inak povedane tie starsie z minuleho roka a starsie su 45nm a tie novsie z tohoto roka maju 32nm.
Myslel som tie novsie typy ;)