koalko
07.11.05,09:20
V 5/05 bola uzatvorená zmluva o úvere na nákup vozidla so záložným právom.Bola vyhotovená kúpno-predajná zmluva o kúpe vozidla medzi predávajúcim a kupujúcim s OC 360.000.-Sk. Vlastnícke právo k vozidlu nadobudol kupujúci pri podpise zmluvy t.j. 20.5.05.
Banka mu na to poskytla 30% v hotovosti t.j. 108.000.Sk, ktoré uhradil predávajúcemu, zbytok uhradila banka.
Tento úver sa úhradza banke mesačne vo výške 11680,90.-Sk.
V 6/05 sa stal SZČO a auto vložil do podnikania.V technickom preukaze je prepísané auto na firmu.
Neviete mi poradiť z akej sumy môžeme urobiť odpisy, keď máme doklad len na 108.000.-Sk? Je to súrne. Ďakujem.
slnko
07.11.05,09:48
Kúpnopredajná zmluva obsahuje OC vozidla 360 000. Treba ho zaradiť v tejto cene a z nej aj odpisovať. Suma 108 000,- predstavuje len čiastočnú úhradu vozidla.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
koalko
07.11.05,09:54
Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. Díky
Tweety
07.11.05,10:29
Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. DíkyV účtovníctve odpisuješ v sume v akej máš majetok zaradený.;) Teda je to cena obstarania.
slnko
07.11.05,10:55
Môžem odpisovať aj keď nemám doklad v účtovníctve na celých 360.tis.Sk. Ja si to len overujem. DíkyDoklad, na základe ktorého zaradíš je kúpno-predajná zmluva a tá obsahuje celú OC 360000. Ostatné doklady sú doklady o úhrade a to je PD na 108000 a potom máš určite nejakú zmluvu s bankou o úvere a o uhradení bankou dodávateľovi vozidla, alebo je to zrejmé z výpisu úverového účtu. To sú postačujúce doklady. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
koalko
07.11.05,18:00
Ale tú úverovú zmluvu nemá prepísanú na živnosť. To nevadí? Alebo má ísť to prepísať. Díky
KEJKA
07.11.05,20:24
Ale tú úverovú zmluvu nemá prepísanú na živnosť. To nevadí? Alebo má ísť to prepísať. Díkymajetok bude mat zaradeny do podnikania a odpisy z toho si uplatni / je to tak spravne. Ak by aj mal uver na SZCO prepisanu, ak by to sice evidoval v JU ale splatky by mu aj tak isli na vydavky neovpl. ZD. Takto kedze to nie je na SZCO nebudes o tych vydavkoch uctovat. Pre odpisovanie je dolezite, ze vies preukazat datum nadobudnutia, datum zacatia vyuzivania na podnikanie a cenu. Doklady mas.
pre upokojenie priklad / ak by SZCO vlozila do majetku auto, ktore kupila pred rokom ako obcan, tiez si to moze vlozit do majetku a odpisovat a dokladom je nejaka faktura o zaplateni., alebo zmluva.
Magnum1
20.04.06,18:36
Môžeš mi prosím ťa poslať kópiu alebo vzor kúpnopredajnej zmluvy na auto?
Vďaka
Jano11
02.05.06,04:56
Nemáte prehľad poraďaci, ktorá banka na Slovensku teraz dáva dobré podmienky na pôžičku pre osobné auto? Myslím nízky úrok.
Teraz sa zrejme predbiehajú banky v ponukach a nie je ho až tak ťažko získať ako v minulosti .
volej
04.05.06,10:19
vybavoval som si uver, lebo som kupoval starsie auto.

Najlepsie podmienky ziskas v banke, v ktorej mas vedeny ucet /obehol som si SLSP, CSOB, VUB/

Takze u mna najlepsia bola SLSP urok 9,5% s tym ze 110 tis budem splacat 3 roky /mesacna splatka 3557 myslim/. Ked sa to rozhodnes predcasne splatit poplatok je 4% z mimoriadne splatanej sumy.
volej
04.05.06,10:21
Jano11 este nieco, nebral som si uver na auto, ale klasicky spotrebny uver, lebo na auto bolo tusim min. 150 tis a to som ja nepotreboval a vyslo by ma to drahsie ako 110 tis. Chystam sa ho totiz splatit za 11 mesiacov
alušik
09.05.06,07:36
V dnešných hospodárskych novinách je podrobne rozobrané úverovanie auta v rôznych obstarávacích cenách a tiež leasing áut. Sú tam prepočty, koľko výjde vlastne výsledná cena automobilu. Pri úvere na auto najlepšie vychádza Istrobanka.