csaba125
19.08.10,10:43
Dobrý deň,

chcel by som sa s Vami poradiť. Nedávno som našiel inzerát na mobilný telfón, ktorý som si chcel objednať.

Tak sa aj stalo, objednal som, cez Western Union som poslal peniaze, keďže tak žiadali. Vydávali sa ako oficiálna firma, poslali mi ich IČO atď. Lenže nakoniec vysvitlo, že pravdepodobne ide o podvodníkov. Zadal som ich adresu to prehliadača google. Vyhodilo mi spústi inzerátov na rôzne produkty (telefóny rôzneho typu, iPad, videokamery, atď.) Poslal som im sumu 250€ a oni žiadali aby som poslal ďalších 350€, keďže ich "generálny riaditeľ" im neschválil poslať balíček v hodnote 250€, jedone v hodnote 600€. Samozrejme, ďalšie peniaze som neposielal. Ale ani tých 250€ mi nevrátili.

Dá sa urobiť niečo aby som ich ešte mal späť? Dá sa ich udať alebo dačo podobné?

Vopred ďakujem za pomoc.
Dáša_
19.08.10,08:49
Asi kruté, ale jediné, čo môžeš urobiť je rozlúčiť sa s peniazmi.
csaba125
19.08.10,08:52
To fakt sa nedá nič spraviť :( Ani cez IP adresu alebo niečo? Brigádoval som pre ne celé leto, keďže som ešte študent... :( :( A nejak im prekaziť ich obchody aby aspoň nikoho iného nemohli takto okabátiť??
Chobot
19.08.10,08:52
Dobrý deň,

chcel by som sa s Vami poradiť. Nedávno som našiel inzerát na mobilný telfón, ktorý som si chcel objednať.

Tak sa aj stalo, objednal som, cez Western Union som poslal peniaze, keďže tak žiadali. Vydávali sa ako oficiálna firma, poslali mi ich IČO atď. Lenže nakoniec vysvitlo, že pravdepodobne ide o podvodníkov. Zadal som ich adresu to prehliadača google. Vyhodilo mi spústi inzerátov na rôzne produkty (telefóny rôzneho typu, iPad, videokamery, atď.) Poslal som im sumu 250€ a oni žiadali aby som poslal ďalších 350€, keďže ich "generálny riaditeľ" im neschválil poslať balíček v hodnote 250€, jedone v hodnote 600€. Samozrejme, ďalšie peniaze som neposielal. Ale ani tých 250€ mi nevrátili.

Dá sa urobiť niečo aby som ich ešte mal späť? Dá sa ich udať alebo dačo podobné?

Vopred ďakujem za pomoc.

A kde si našiel ich inzerát? Na akej stránke?

Prečo kupuješ od neoverených predajcov? Keby si kupoval napr. na e-bay, tak tam si z hodnotení môžeš predajcu overiť, či je seriózny alebo nie.

Ale ty si sa asi nechal nachytať na výhodnú cenu. Nebolo ti to podozrivé, že je ten telefón tak lacný?

Ak je tá firma v zahraničí, že oželej tých 250 EUR. Ak je to slovenská firma, tak môžeš skúsiť podať na nich trestné oznámenie, ale ak to bude len tvoje TO, tak výška škoda nepostačuje na trestný čin.
profesional
19.08.10,08:59
Klasicky Nigerijsky SCAm 3. generacie. Naletel si a ty nikdy neuvidis peniaze a podvodnici zrejme nikdy neuvidia mreze. Pamataj si, peniaze na strome nerastu. A ak ti niekto nieco ponuka podozrivo lacno, je tam velmi vysoka pravdepodobnost ze je to cele podvod.
Dáša_
19.08.10,09:13
To fakt sa nedá nič spraviť :( Ani cez IP adresu alebo niečo? Brigádoval som pre ne celé leto, keďže som ešte študent... :( :( A nejak im prekaziť ich obchody aby aspoň nikoho iného nemohli takto okabátiť??


môžeš svoj prípad popísať kamošom. Aby aspoň oni dali pozor, keď chcú niečo lacno kúpiť.
arizona
19.08.10,09:50
Tiež si myslím, že svoje peniaze už neuvidíš.( Škoda, že si sa na Porade nespýtal pred zaplatením .)
Kde si našiel ten inzerát? SK, či zahraničie?

Pozri túto tému http://www.porada.sk/t138643-david-maxwell.html
Nandrolon
19.08.10,10:03
Zájsť sa pozrieť na tých exotov osobne... ale údaje na tom čo ti poslali budú určite vymyslené, mohol si si ich aspoň overiť cez google, prípadne cez obchodný/živnostenský register...
Ak by som dotyčných našiel, spôsobil by som im pre svoju radosť aspoň 10 x väčšiu škodu, napríklad na dome, aute......
raz oserú niekoho "iného" a vymláti im mozgy na zem...
csaba125
19.08.10,11:32
V obchodnom registri sú normálne zaregistrovaní, lenze uz ani neviem ci su to vobec oni... tu su detaily:

"htp://wck2.companieshouse.gov.uk/23cd27d1cf3bdfd7dfdf72449580c045/compdetails"

company : MOBILE ROCK LIMITED on "companieshouse.gov.uk"

Name & Registered Office:
MOBILE ROCK LIMITED
2 HAWKHURST COURT
NOTTAGE
PORTHCAWL
CF36 3NU
Company No. 04596685
profesional
20.08.10,06:32
Vies v ktorej krajine sveta je najlasie zalozit anonymnu firmu? V USA. (A vraj bojuju s terorizmom). A vies v ktorej krajine sveta je to druhe najlahsie? Vo Velkej Britanii. (velky spojenec USA v boji proti terorizmu). Nakolko sa da firma zalozit cez internet, za 30 GBP a nikto nijakym sposobom neoveruje pravdivost registracnych udajov. Proste co posles to oni zaregistruju. Adresa bude zrejme nejaka virtualna kancelaria. (Obycajne sa da prenajat za 50 az 150 GBP na rok). A k tomu mozno si podvodnici iba vybrali nejaku firmu z registra a poslali ti jej udaje. A ty si si ani neoveril ci skutocne ta firma nieco o tomto obchode vie.