pavel12
19.08.10,11:06
Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.
Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011:confused:.

Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu:mad:?

Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

ďakujem za Vaše názory a rady:)
Kvaka
19.08.10,09:15
Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.
Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011:confused:.

Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu:mad:?

Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

ďakujem za Vaše názory a rady:)
Nám ukradli auto 2 mesiace po zaplatení ročného havarijného poistenia. Nemali sme nárok na vrátenie poistného, pri poistnom plnení pri totálnej škode má poisťovňa nárok na zaplatenie poistenia za celé poistné obdobie.
FugAn
19.08.10,11:27
Aký dôvod uviedli pre vypovedanie zmluvy?
Chobot
19.08.10,11:59
Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.
Poisťovňa mi vypovedala zmluvu po poistnej udalosti, z ktorej by malo nastať plnenie zo strany poisťovne. Výpovedná lehota sa skončila 02.08.2010. do tohto termínu nemala voči mne ako poistníkovi žiadne požiadavky. Dňa 18.08.2010 mi bol doručený list, v ktorom ma poisťovňa žiada o doplatok poistného vypočítaného až do výročia uzavretia poistnej zmluvy t.j. 02.2011:confused:.

Musím akceptovať požiadavku poisťovne aj ak bola predložená už po skončení zmluvného vzťahu:mad:?

Splatnosť požiadavky je už o 7-dní tak som si dovolil použiť blik

ďakujem za Vaše názory a rady:)

Takto ti nepovieme, či to bolo správne alebo nie. Treba si dôkladne pozrieť všeobecné poistné podmienky, tam bude uvedené, za akých podmienok môže poisťovňa vypovedať zmluvu. A možno nešlo o výpoveď, ale o zánik zmluvy z dôvodu totálky. V niektorých prípadoch, ak zanikne zmluva z dôvodu poistného plnenia, tak poisťovňa má nárok na poistné do konca poistného obdobia.

Ak by ale vypovedali zmluvu, tak je aj tak divné, že výpovedná lehota uplynula v strede poistného obdobia.

Mal by si asi uviesť presnejšie informácie - napr. prečo poisťovňa zrušila zmluvu. A tiež by si mohol pripojiť naskenované VPP.
pavel12
20.08.10,11:07
Dobrý deň,
upresňujem informáciu:
Poisťovna v VPP má klauzulu, že môžu ( obidve strany ) po poistnej udalosti vypovedať PZ a tento dôvod si poisťovňa uplatnila. Iné upresnenie tohto dôvodu nie je.

neoficiálne som sa dozvedel, že dôvod je nahlásenie viacerých drobných poistných udalostí v priebehu roka celkom 3 - nič mimoriadne , poškodenie laku, žiadna výmena ND, škoda á cca 1.000 €, celkom cca 2500 €. Ročná platba za poistenie cca 1200 €.

V VPP som sa nedočítal, že by som musel vyplatiť zvyšnú poistnú sumu (cca 580 €) do konca tkz. technického roku.
V VPP je uvedené , že poisťovňa si môže uplatniť náklady na vedenie účtu a pod. za uvedené obdobie.

V pondelok ( nemám u seba ) preskenujem aj VPP.

Ďakujem za záujem

p.s ak sa toto niekam zatúlalo , tak sa ospravedlňujem - nemám dostok skúsenosti s diskusiou na nete.
Chobot
20.08.10,12:32
Dobrý deň,
upresňujem informáciu:
Poisťovna v VPP má klauzulu, že môžu ( obidve strany ) po poistnej udalosti vypovedať PZ a tento dôvod si poisťovňa uplatnila. Iné upresnenie tohto dôvodu nie je.

neoficiálne som sa dozvedel, že dôvod je nahlásenie viacerých drobných poistných udalostí v priebehu roka celkom 3 - nič mimoriadne , poškodenie laku, žiadna výmena ND, škoda á cca 1.000 €, celkom cca 2500 €. Ročná platba za poistenie cca 1200 €.

V VPP som sa nedočítal, že by som musel vyplatiť zvyšnú poistnú sumu (cca 580 €) do konca tkz. technického roku.
V VPP je uvedené , že poisťovňa si môže uplatniť náklady na vedenie účtu a pod. za uvedené obdobie.

V pondelok ( nemám u seba ) preskenujem aj VPP.

Ďakujem za záujem

p.s ak sa toto niekam zatúlalo , tak sa ospravedlňujem - nemám dostok skúsenosti s diskusiou na nete.

Je dosť možné, že sa pomýlili a majú nárok na poistné len do doby skončenia poistnej zmluvy. Lebo podľa tvojho popisu ide o výpoveď zo strany poisťovne. V tých VPP potom preveríme, či vôbec môžu z ich strany počas poistnej doby vypovedať, či nemusia tiež len ku dňu výročia.