lucika1
19.08.10,12:39
Ahojte poradaci,

vystavili sme fakturu za dopravu zahranicnemu odberatelovi, ktory nie je identifikovany pre DPH.
Ma byt tato fa s DPH a kam v DP k DPH to treba uviest?

Prosim o radu.
Kačena I.
19.08.10,11:09
ak je zahraničný odberateľ zdaniteľná osoba, vystavite faktúru bez DPH a on má povinnosť odviesť DPH vo svojom štáte. Vy ho uvediete do SV. Ak je odberateľ nezdaniteľná osoba, fakturujete s DPH.
lucika1
19.08.10,11:26
A ako zistim, ci je odberatel zdanitelnou osobou? Ked som si na drsr overovala IC DPH tak mi pisalo neplatne IC DPH. Takze asi nie je zdanitelno osobou.
Tak kde v DP k DPH uvediem zaklad a kde DPH?
Paula
19.08.10,11:51
A ako zistim, ci je odberatel zdanitelnou osobou? Ked som si na drsr overovala IC DPH tak mi pisalo neplatne IC DPH. Takze asi nie je zdanitelno osobou.
Tak kde v DP k DPH uvediem zaklad a kde DPH?



Podľa "asi" by som nekonala. Aký údaj si overovala v slovenskom registri? Ich zahraničnú identifikáciu , ktorú uvádza odberateľ na objednávke, alebo ako?
Kačena I.
19.08.10,11:51
a uviedol v objednávke DIČ? Ak má DIČ, je zdaniteľná osoba,tak bol povinný pred objednaním služby z EU sa zaregistrovať na DU. Vy vystavite fa bez DPH s odvolávkou na § 15 ods.1. Ak by preprava bola pre inú ako zdaniteľnú osobu, miesto dodania sa určí podľa toho, kde sa preprava začína §16 ods.5. Ale hovoríme o preprave tovaru!!!
lucika1
19.08.10,12:05
Je to len telefonicka objednavka.
A este pred mojim nastupom, bolo pri tejto firme pridelene "nejake IC DPH". Uviedla som ho v SV a tam mi vypisalo syntakticky nespravne IC DPH.

Tak teraz som zistila ze nie su platcami DPH, ale je to firma, takze by mala mat aspon DIC a teda je zdanitelna osoba. A ak sa oni pred objednanim sluzby nezaregistrovali, tak je to nasa chyba, ze sme im fakturu vystavili bez DPH?
Kačena I.
19.08.10,12:11
a uviedol v objednávke DIČ? Ak má DIČ, je zdaniteľná osoba,tak bol povinný pred objednaním služby z EU sa zaregistrovať na DU. Vy vystavite fa bez DPH s odvolávkou na § 15 ods.1. Ak by preprava bola pre inú ako zdaniteľnú osobu, miesto dodania sa určí podľa toho, kde sa preprava začína §16 ods.5. Ale hovoríme o preprave tovaru!!!


Odpoveď v texte
lucika1
19.08.10,12:16
No a v SV sa uvadza IC DPH. Ak sa oni nezaregistrovali za platcu DPH, tak co uvediem v SV?
Kačena I.
19.08.10,12:46
je pravda, že SV by ti neprešiel s jeho neplatným IC DPH. Najlepšie bude mu zavolať a upresniť to. Neviem, aký je postup potom.
lucika1
19.08.10,12:49
Ok, dakujem velmi pekne za pomoc :)
lucika1
30.08.10,05:19
No takze som zistila, ze z tej firmy sa vobec neozyvaju. A ja musim opravit SV.
Teda ani neviem, ci je to este firma, vraj uz neexistuju, neviem od kedy.
Co mam teraz robit. Radsej to zdanit a neuviest v SV?
Kde v DP k DPH to uvediem?
Velmi pekne prosim o pomoc, som stratena. :(
lucika1
30.08.10,08:00
Prosim, skusi mi niekto pomoct?
Ked to chcem zdanit, neuvediem to do SV?
Kde v DP k DPH to mam uviest?
maruš
30.08.10,08:19
Ahoj ja som mala tiež takýto problém a našla som si, že ak tuzemská zdaniteľná osoba, platiteľ dane z dôvodu poskytovania cezhraničných služieb uskutočnila službu zahraničnej zdaniteľnej osobe, ktorá si nesplnila povinnosť registrácie vo svojom členskom štáte, potom takúto službu nemôže oslobodiť od DPH, nakoľko by nevedela preukázať toto oslobodenie cez podanie súhrnného výkazu, ktorého povinnosť podania je viazaná na dodanie cezhraničnej služby voči osobe registrovanej pre daň v inom členskom štáte.
maruš
30.08.10,08:27
Tu faktúru si vystavila s DPH?
maruš
30.08.10,08:28
tak do riadku 3 DZ a riadku 4 DPH.
maruš
30.08.10,08:30
ja som to zdanila lebo nemá žiadne IČ DPH a nemohla som to dať teda do súhrnného výkazu. Dala som to do DP DPH.
lucika1
30.08.10,08:40
No povodne som ju vystavila bez DPH a uviedla v SV.
Teraz musim opravit fa (doplnit DPH) aj DP k DPH aj SV.
Mooooc dakujem moc za pomoc.
Neviem, co je to za odberatela, vobec nereaguju.
Co ked sme takto vystavili fa (bez DPH) aj minuly rok.
Mozme to nejako dodanit tento rok?