MartinD
19.08.10,12:45
Dobry den, potreboval by som surne poradit ohladom legislativy.

Minuly tyzden som nabural moje auto. Nasiel som ponuku na rovnake auto,naburane z inej strany a chcem ho kupit na nahradne diely pre moje vozidlo.

Kupna zmluva je pripravena, je v nej vsak klauzula, ze kupujuci sa zavazuje auto odhlasit od povodneho majitela a prihlasit u seba. Kupujuci si pripadne penale a pokuty vyplyvajuce z nesplnenia zavazku berie na svoje naklady.

Auto je momentalne prihlasene v okrese Prievidza. Chcem ho odviezt do Trencina a nechat na garazi,kde ho budem postupne rozoberat.

Chcem sa spytat ako sa v takomto pripade postupuje. Uz som u predavajuce. Jeho plan je taky, ze ja dnes podpisem zmluvu,dam mu peniaze, vezmem si auto, zajtra on to auto odhlasi a mne pride domov technicky preukaz, na zaklade kupnej zmluvy vystaveny na moje meno. Co vsak dalej? Nechcem auto prihlasovat, lebo sa ho chystam rozobrat a co najviac toho pouzit na moje auto. Ak proste to auto na policii v Trencine neprihlasim, vyplyvaju pre mna z toho nejake pokuty alebo nieco podobne?

Dakujem

Prosim o rychlu radu
najag
19.08.10,10:55
Vyradenie vozidla z evidencie
Orgán Policajného zboru, ktorý vozidlo eviduje, vyradí vozidlo z evidencie, ak o to jeho držiteľ alebo vlastník požiada.
Držiteľ vozidla je pri vyradení vozidla z evidencie povinný predložiť a odovzdať
•vyplnenú žiadosť o zmenu,
•osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
•čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
•tabuľku s evidenčným číslom, alebo oznámenie o strate alebo krádeži tabuľky s evidenčným číslom, prípadne čestné vyhlásenie,
•potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla v Slovenskej republike alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie,
•platný doklad totožnosti, ak ide o fyzickú osobu,
•ak ide o organizáciu - výpis z obchodného registra / živnostenský list a pečiatka,
•splnomocnenie, ak je držiteľ alebo vlastník vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
•správny poplatok v hodnote 5 €.
Ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré previedol na osobu s pobytom alebo sídlom v zmluvnom štáte Európskeho hospodárskeho priestoru, žiada o vyradenie takého vozidla z evidencie, orgán Policajného zboru vyradí také vozidlo z evidencie až po získaní informácie príslušného orgánu štátu, ktorý vozidlo eviduje. Orgán Policajného zboru vyradí vozidlo z evidencie aj bez žiadosti držiteľa vozidla alebo vlastníka vozidla, ak prijal informáciu zo štátu, ktorý vozidlo eviduje.
Ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla, ktoré previedol na osobu s pobytom alebo sídlom v štáte mimo Európskeho spoločenstva, žiada o vyradenie takého vozidla z evidencie, je povinný predložiť potvrdenie príslušného orgánu štátu, do ktorého bolo vozidlo vyvezené.
Ak držiteľ starého vozidla nepreviedol toto vozidlo na iného na účely jeho využitia ako motorového vozidla, je povinný predložiť spolu so žiadosťou o vyradenie starého vozidla z evidencie vozidiel orgánu Policajného zboru potvrdenie o prevzatí starého vozidla vystavené spracovateľom tohto starého vozidla v Slovenskej republike alebo osobou oprávnenou na spracovanie starých vozidiel v inom členskom štáte Európskej únie; v tom prípade držiteľ starého vozidla spolu s potvrdením predloží aj jeho úradne overený preklad.
O vyradení vozidla z evidencie vydá orgán Policajného zboru jeho držiteľovi písomné potvrdenie. Ak o vyradenie vozidla z evidencie nemôže požiadať držiteľ vozidla, orgán Policajného zboru vyradí vozidlo z evidencie, ak o to požiada vlastník vozidla.
Orgán Policajného zboru rozhodne o vyradení vozidla z evidencie aj na návrh orgánu príslušného podľa zákona č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore ak sa potvrdí, že vozidlo má neoprávnene pozmenený identifikátor vozidla a vozidlo sa nedá identifikovať podľa skrytých identifikátorov.
Orgán Policajného zboru, ktorý vozidlo eviduje, vyradí vozidlo z evidencie, ak o jeho trvalom vyradení z cestnej premávky rozhodol obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Držiteľ vozidla vyradeného z evidencie je povinný na vlastné náklady zabezpečiť odstránenie takého vozidla z cesty alebo z iného verejného priestranstva do 30 dní odo dňa jeho vyradenia z evidencie. Ak to neurobí, zabezpečí odstránenie vozidla správca cesty na náklady držiteľa vozidla.
Vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie, smie byť znova prihlásené do evidencie vozidiel, len ak sa opätovne schválila jeho technická spôsobilosť.

Ak pozorne precitas, tak aj zistis svoje moznosti, ta najjednoduchsia pre Teba je, zohnat potrebne diely na vrakoviskach........
MartinD
19.08.10,11:04
Najskor dakujem za odpoved. Ak som spravne pochopil, povodny majitel moze auto uplne odhlasit len ak doda doklad o zosrotovani(co mi uz bolo povedane), zosrotovat ho nechceme,majitel sa ho chce zbavit celeho a ja ho cele chcem. Chcel som vediet, ze ak on vozidlo odhlasi,resp prevedie vlastnictvo na mna, ci ja som povinny ho prihlasit. Ak ho neprihlasim, hrozi mi nieco?

A co sa tyka vrakovisiek, som student a hladam vyhodnu alternativu. Rozumiem, co mi chcete povedat, ale jedna sa o starsiu Hondu Accord,teda nie velmi rozsirene vozidlo. Oprava mojho naburaneho predku by stala asi 220 eur. Toto vozidlo s poskodenym zadnym kufrom mam moznost kupit cele za 330 eur cize z tejto strany je to pre mna viac ako vyhodna kupa. No nechcem si sposobovat problemy so zakonom a preto chcem vediet ako postupovat.

V podstate chcem vediet, ake to moze mat pre mna ako kupujuceho nasledky, ak auto neprihlasim.
najag
19.08.10,12:14
Povodny majitel ho neodhlasi, ak nedoda doklad, ak sa prevedie vlastnictvo, musi sa prihlasit a budu auta dva.....:D samozrejeme, platne STK, emisie a poistenie, inak ......:(
viktorviktor
19.08.10,13:31
MatinD už sa to tu spomínalo ako vyradiť vozidlo z evidencie, musíš mať potvrdenie o zošrotovaní (je to vecou tvojho dôvtipu), zobrať EČ a ísť (majiteľ) na DI,...........
martinkvc
14.11.11,07:50
Ja neviem, nik nechape? On sa pytal co sa stane ak ho uz neprihlasi! No ked ho odhlasi na teba MartinD, tak ho v podstate vyradi!!! Samozrejme z moznostou znovu ho prihlasit v inom okrese co uz nemusi a nechce. Taka mala dierka v legislative. Nie je to trvale odhlasenie ale on ho trvalym urobi!
IvanPK
14.11.11,08:56